Forum OSKKO - wątek

TEMAT: art.22 ust.4 KN
strony: [ 1 ]
Mada4528-09-2004 17:15:16   [#01]

nauczyciel X dopełniający etat w mojej szkole 8 godz, pracuje jeszcze w 3 innych. W jednej z nich, gdzie ma umowę złożył wniosek o rozp. stażu na dyplomowanego.  Dzisiaj pismem z kuratorium dostałam informację, że jestem dyr. wyznaczonym do wykonania czynności związanych ze stażem X.( u mnie ma najwięcej ale tylko w tym roku).Pani wizytator tierdzi,że nie mogę pozytywnie ustosunkować się do tego co napisano(??), bo X powinien złożyć wnioski we wszystkich 4 szkołach a teraz jest po ptokach.I co ja mam zrobić?

 Art.ww. ma jeszcze:

4. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, organ sprawujący nadzór pedagogiczny wyznacza dyrektora szkoły, który wykonuje czynności związane z odbywaniem stażu przez nauczyciela, w tym powołuje opiekuna stażu, dokonuje oceny dorobku zawodowego nauczyciela oraz wskazuje nauczycielowi właściwego dyrektora szkoły lub właściwy organ do złożenia wniosku odpowiednio o postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne

Mada4528-09-2004 20:44:07   [#02]

no dobra pogadam sobie jeszcze, przecież dziś jest 28.09. aplan rozwoju? niemam. wniosku? niemam. bladego pojęcia dlaczego to pismo tak póżno? niemam. Jak to powinno wygladać prawidłowo?

Ewa z Rz29-09-2004 10:06:59   [#03]

spokojnie

N-l wniosek złożył, a Ty zostałaś wytypowana przez KO do prowadzenia jego stażu. Zwróć się do niego by złożył Ci plan rozwoju oraz spowodował przesłanie wniosku do Ciebie (zgodnie z decyzją KO) i będziesz jego staż prowadzić.

To właśnie do Ciebie powinien n-l złożyć potem sprawozdanie i to Ty wystawisz mu ocenę dorobku.

Ale żeby to zrobić, musisz mieć na bieżąco informacje dotyczące realizacji stażu. Zatem powinnaś zwrócić się do pozostałych dyrków o dostarczanie Ci takich informacji, a jak, co, ile i jak często to już od Ciebie zależy.

Ze strony n-la wszystko jest prawidłowo, wniosek złożył, a nigdzie nie jest napisane, że musi składać go we wszystkich szkołach. Jednocześnie zwrócił się również do KO o wyznaczenie dyrka prowadzącego, czyli dopełnił wszystkiego co powinien.

Ze zlożeniem planu albo czekał do decyzji KO, albo zlożył temu dyrkowi, któremu złożył wniosek - tak i tak jest dobrze, tylko teraz plan ten powinien trafić do Ciebie, to Ty go zatwierdzasz (zgodnie z decyzją kuratora).

Mada4529-09-2004 11:02:38   [#04]
wszystko ok więc i ja i nauczyciel szczęśliwy. Dziękuję Ewo, jakoś czuję się pewniejsza z Tobą.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]