Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dostosowanie wymagań edukacyjnych
strony: [ 1 ]
Zola27-09-2004 23:22:25   [#01]

Pomóżcie bo ta sprawa u nas do tej pory kulała i muszę się teraz za to solidnie zabrać i wyprowadzić na prostą. Zgodnie z rozporządzeneim oistatnio przez nas na wszystkie strony omawianym jest , że :

Nauczyciel jest obowiązany, na podstawie opinii publicznej poradni psychologiczno- pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej, albo niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym niepublicznej poradni specjalistycznej, spełniającej warunki, o których mowa w art. 71 b ust. 3 b ustawy  z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty dostosować  wymagania edukacyjne, o których mowa w § 4  ust. 1 pkt 1, do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych ucznia, u którego stwierdzono zaburzenia i odchylenia rozwojowe lub specyficzne trudności w uczeniu się, uniemożliwiające sprostanie wymaganiom edukacyjnym wynikającym z programu nauczania .

Jak to robicie w praktyce ? Na piśmie ? Kto to przechowuje ? Jak taki dokument wygląda / Dajcie ( może na priva) jakieś przykłady. Chodzi mi o formę , wygląd sposób wykonania takiego dokumentu. Wiem , że musimy wykonać takie rzeczy sami i że zależą one od naszych wymagań edukacyjnych i zapisów poradni ale jak to praktycznie zapisać ?

Mati27-09-2004 23:33:05   [#02]

Ja pozaznaczałam * w wymaganiach że wobec takich ucznów będę stosowała  wymagania  KONIECZNE i ewentualnie PODSTAWOWE, również jak chodzi o UMIEJĘTNOŚCI to w tym zakresie wymagań .

rozdałam wychowawcom i tyle jak będą konsultacje z rodzicami i przyjdą zainteresowani to będą dodatkowe wyjaśnienia , narazie to przeszło u nas wszyscy poszli tym "tropem"

Zola27-09-2004 23:36:51   [#03]
jak mówi mój kolega fizyk, "mona i tak: , jest to jakiś pomysł, dzięki
kto da więcej ?
hania27-09-2004 23:50:34   [#04]

dobijałam się kiedyś z tym problemem tu

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=3765&st=4

dyskusja zbaczała trochę nie po mojej myśli, ... nadal stosuję dostosowanie form i metod pracy do wymagań podstawowych....

i nadal jestem ciekawa, jak to robią inni....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]