Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zmiana placówki podczas stażu
strony: [ 1 ]
beem27-09-2004 15:14:55   [#01]
Nauczyciel zmienia placówkę podczas stażu. Dyrektor musi mu ocenić odbyty w jego placówce staż - czy jest jakiś wzór takiej oceny, czy pisze opinie czy tylko ocenę pozytywna lub negatywna. I jeszcze jedno - czy teczka z dokumentacją nauczyciela, a raczej jego stażu zostaje w "starej" szkole czy też zabiera ją sobie do nowej.
Władysław Ścianek27-09-2004 16:48:50   [#02]

Wzory oceny dorobku zawodowego za okres stażu znajdzie Ci internetowa wyszukiwarka. Musisz zaznaczyć, że jest to cząstkowa ocena /pozytywna - negatywna/, obejmująca część stażu od... do... . Obok jednej z dwu ocen / pozytywna - negatywna / ważne jest uzasadnienie, w którym musisz odnieść się do realizowanych przez nauczyciela umieszczonych     w planie rozwoju zadań : jakie działanie?, uzyskane efekty. Ocenę za część stażu traktuj jak ocenę końcową lecz jej wartość prawna jest mniejsza gdyż nie obejmuje całości planu rozwoju. Dokumentacja dokonań nauczyciela w okresie odbywanego stażu jest jego własnością i "wędruje" za nim. Jeżeli dyrektor chce mieć kopie, musi kserować.

                      Serdecznie pozdrawiam !!!

ola 1327-09-2004 16:51:34   [#03]

Cześć,
o ile pamiętam teczki nie wędrują z nauczycielem lecz pozostają w szkole.
Co do oceny/opinii to nie widziałam wzoru ale wydaje mi się, że musisz się odnieść do planu rozwoju i co z tego zrealizował u Ciebie. Musisz też ocenić jakim był nauczycielem dla bezpieczeństwa. Czy należy wpisać negatywna czuy pozytywna to nie jestem taka pewna.
Sorry za polszczyznę ale mam biegunkę myśli- taki dzień.

Ola

beem28-09-2004 00:06:43   [#04]

Teczki więc wędrują, czy nie , bo jak dotąd mam 1:1

Pozdrawiam cieplutko!!! i dziękuję za odpowiedzi

ola 1328-09-2004 06:49:23   [#05]

Teki akt osobowych - nie czyli wszystko co sobie zostawiasz na dowód to jest w Twojej szkole, resztę nauczyciel zabiera. Stąd masz kopie planu rozwoju, jeżeli pisała jakieś przedswięwzięcia/programy/innowacje to też masz kopie w szkole (+ ślad w protokołach po zaopiniowaniu przez RP). Resztę czyli znaczki, zdjęcia bilety (he, he..) i inne dzieła wiekopomne bierze sobie nauczyciel.

To w sprawie 1:1. Dalej zimno czyli trzeba się trzymać cieplutko.

Marek Pleśniar28-09-2004 07:51:23   [#06]

jak przedmówcy

nauczyciel w zasadzie wszystko z teczki akt osobowych  "zabiera" i to juz dawno, bo przecież w teczce są tylko kopie;-)

a innych prawem nakazanych "teczek" nie ma - chyba że dyrektor ma czarną na was;-)

ps. "biegunka mysli" to brzmi dumnie:-))

to coś z rodziny rzeczy takich jak "ostry nieżyt portfela"?

ola 1328-09-2004 08:40:27   [#07]

Czasami miewam rozwolnienie myśli co nie jest tożsame z biegunką myśli.

Pozdrawiam dalej cieplutko!
A co do teki to oczywiście tylko kopie bo oryginały idą za szkło i do ramek.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]