Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowa matura-instrukcja
strony: [ 1 ]
dorota s p27-09-2004 12:33:04   [#01]

Mam wątpliwości...  Opracowany przez  OKE w Warszawie, "harmonogram czynności dyrektora"- przewiduje  opracowanie "wewnątrzszkolnej instrukcji przygotowania i organizacji przebiegu egzaminu...". W procedurach  CKE są informacje jakego zakresu spraw powinna ta instrukcja dotyczyć. Nie mam pojęcia  jak dalece posunięty powinien być stopień uszczegółowienia jej zapisów. Przecież większośc problemów uregulowana jest w sposób jednoznaczny w procedurach, ktore z kolei mają osadzenie w rozporządzeniach, (np. terminy, załączniki,itp.) A zatem  czy instrukcja ta, to tylko to, co  charakterystyczne  jest dla danej placowki (gdzie, kto, komu ), czy coś więcej?

Rozumiem,że ten dokument ma nam pomóc, a nie być tworzony jako sztuka dla sztuki. Może coś żle rozumiem. Poszę o podpowiedź i ewentualne  pomysły. Bardzo serdecznie dziękuje!

Przyznam,że perspektywa 140 nowych i ok.300 starych maturzystów nieco mnie przeraża

margocha27-09-2004 15:55:51   [#02]

nowa matura-instrukcja

 

     Doroto! To, co OKE przewiduje w instrukcji, nawet w formie "skróconej", zajęło mi ładnych parę stron (16). Myślę, że jednak jest to sztuka dla sztuki, tym bardziej, że wszystko można znaleźć w procedurach, a rzeczy specyficzne dla danej placówki da się policzyć na palcach jednej ręki.Jako dokument może pomóc...no właśnie...komu??? Gdybyś chciała zobaczyć wstępną wersję, pisz na priva. Ogólnie jest to przepisywanie procedur według innego schematu, czyli znowu rzetelna, nikomu niepotrzebna itp.

Konto zapomniane28-09-2004 08:13:45   [#03]

Witam.... Mam ten sam problem....

Czy mogłabym się też uśmiechnąć do Margochy o przykładową wstępną instrukcję?...

Pozdrawiam

Bogusława29-09-2004 06:46:20   [#04]
Ja również pięknie się uśmiecham:))))) Pozdrawiam i z góry dziekuję - Bogda
AMS29-09-2004 20:35:24   [#05]

ja też proszę i z góry dziękuję:))))

a swoją drogą nie mogę wyjść z podziwu dla sprytu naszych OKE i CKE, bo to insrtukcje wzbudzają wiele kłopotów w GM (odpowiednio opracowane dla egz. gimn.) więc na wszelki wypadek musimy sobie je opracować sami

Zola30-09-2004 18:31:42   [#06]

ja nie o instrukcji
mam wątpliwość następującego rodzaju
wiem ze uczeń w części przedmiotów obowiązkowych o ym czy decyduje sie na zakres rozszerzony matury w ostatniej chwili
czyli pisze sobie podstawowy arkusz , wychodzi na przerwe z sali i już nie wraca i wtedy na jego świadectwie nie ma śladu po rozszerzonej maturze

albo pisze sobie podstawowy, po przerwie wraca, podpisuje się na liście , ze przystępuje do zakresu rozszerzonego i wtedy niezależnie od wyniku na jego świadectwie jest ślad że przystąpił, nawet jak obejrzy arkusz i wyjdzie od razu z sali - wtedy jest 0 pkt

a co w przypadku przedmiotu dodatkowego, który moze byc zdawany tylko w zakresie  rozszerzerzonym - uczen np. deklaruje, ale nagle decyduje że jednak nie i powiedzmy robi to w dniu egzaminu , po prostu nie przychodzi, czy wtedy jest tez to odnotowane na jego świadectwie , bo rozumiem, że jak przyjdzie i rozpocznie egzamin i pójdzie na przerwe i nie wróci na drugi arkusz to juz jest ślad że zdawał i ma tylko punkty z I arkusza
ktos pisał , ze widział wzory świadectw maturalnych, jestem ciekawa jak zapisywany będzie wynik z tego dodatkowego przedmiotu, logika wskazuje że łącznie , bez rozdziału na część podstawową i rozszerzoną
moze coś wiecie ze szkoleń , moze gdzieś padło takie pytanie

maeljas30-09-2004 19:31:03   [#07]

projekt świadectwa maturlnego:

ŚWIADECTWO DOJRZAŁOŚCI

 

Imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, numer PESEL

 

część ustna: 

przedmioty obowiązkowe

            1. język polski  --- ...% punktów (próg zaliczenia 30%)

            2. język..................  na poziomie....  --- ...% punktów (próg zaliczenia 30%)

przedmioty dodatkowe

            1. język .... --- ...% punktów (zdawany na poziomie rozszerzonym-nie ma progu zaliczenia)

 

część pisemna:

przedmioty obowiązkowe

            1. język polski - poziom podstawowy (Arkusz I) --- ....% punktów (próg zaliczenia 30%)

                język polski - poziom rozszerzony (Arkusz II)-- ....% punktów (informacja o wyniku)

            2. język obcy.......- poziom podstawowy (Arkusz I) --- ....% punktów (próg zaliczenia 30%)

              język obcy ..... - poziom rozszerzony (arkusz II i III) --....% punktów (informacja o wyniku)

            3. przedmiot wybrany (np. chemia)

              chemia - poziom podstawowy (Arkusz I) --- ....% punktów (próg zaliczenia 30%)

              chemia - poziom rozszerzony (Arkusz II)-- ....% punktów (informacja o wyniku)

 

przedmioty dodatkowe (mogą być maksymalnie 3)

            1.  język .... - poziom podstawowy (Arkusz I) --- ....% punktów (informacja o wyniku)

                 język .....- poziom rozszerzony (arkusz II i III) --....% punktów (informacja o wyniku)

            2.  biologia -poziom podstawowy (Arkusz I) --- ....% punktów (informacja o wyniku)

                 biologia -poziom rozszerzony (Arkusz II)-- ....% punktów (informacja o wyniku)

            3.  matematyka - poziom podstawowy (Arkusz I) --- ....% punktów (informacja o wyniku)

                matematyka - poziom rozszerzony (Arkusz II)-- ....% punktów (informacja o wyniku)

 

Data wystawienia

                                   PIECZĘĆ                      Podpis DYREKTORA OKE

Nr dokumentu

Jacek W30-09-2004 19:41:15   [#08]

Zola

na logikę z dodatkowego (tylko rozszerzony) to powinien być jeden wynik.

Ale wzór świadectwa mówi co innego.

Btw, ciekaw jestem, jaki wynik zaliczy uczelnia przy rekrutacji, jeśli na świadectwie będzie w sekcji "przedmioty dodatkowe" np. tak:

matematyka - poziom podstawowy (Arkusz I) - 80%

matematyka - poziom rozszerzony (Arkusz II) - 60%.

Jacek W.

JarTul30-09-2004 19:41:36   [#09]

margocha...

Ja także pięknie się uśmiecham :-))) i z góry dziekuję - Jarek

jartul@poczta.onet.pl

Jacek W30-09-2004 20:53:11   [#10]

Wewnątrzszkolna instrukcja itd.

Jest w wymianie od paru minut.

Jacek W.

Majka01-10-2004 19:47:10   [#11]

Jacku

Większość uczelni sumuje podstawowy i rozszerzony (a potem wg różnistych wzorów toto przeliczają na pkt. rekrutacyjne:).
AMS02-10-2004 19:18:27   [#12]
Jacek W. niech Ci Pan Bóg da zdrowie za tą instrukcję. dzięki
Jacek W02-10-2004 19:30:22   [#13]

Dzięki :)

A Margocha to może chorować? :)

Cytuję: "...wspólny dorobek Margochy i Jacka W."

Jacek W.

Konto zapomniane29-10-2004 21:47:56   [#14]

wewnątrzszkolna instrukcja

Wielka prośba o tę instrukcję
bogna29-10-2004 23:07:16   [#15]

M D

instrukcja jest w wymianie plików: http://www.vulcan.edu.pl/forum/do_pobrania/index.php?category=2&sortby=dd
Konto zapomniane02-11-2004 18:24:27   [#16]
Bogna , wielkie dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]