Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Po konferencji...
strony: [ 1 ]
Iza Leśniewska25-09-2004 20:02:16   [#01]

Już jesteśmy w domu - my z Radomia. DZIĘKUJEMY! Mam o czym myśleć, bo usłyszałam i na konferencji i w kuluarach wiele ciekawych myśli.  Pozdrawiam wszystkich  - szczególnie organizatorów i grupę 5. Do napisania!

Renata25-09-2004 20:22:46   [#02]
Hej!! Ja już w chacie także, a ze mną Karolina i Ela spijają kawkę  naszym OSKKOwkism kubeczku..;))) Buziaczki dla wszystkich:)
Karolina25-09-2004 20:26:28   [#03]

Chciałam koniecznie napisać i żeby było widoczne, że i ja we Włoclawku z Elą ...ale kurka tu porobili teraz, że nadajnika nie widać ;-)))

Musicie nam uwierzyć  słowo..... dziękujemy za zorganizowanie konferencji...za owocne obrady i mam nadzieję tak jak Asia mówiąc na pożegnanie, że najważniejsze będzie to co teraz.....

Pozdrawiamy! ;-)))

Haneczka25-09-2004 20:48:34   [#04]
Ja też pięknie dziękuję. za możliwość wzięcia udziału w konferencji. Czasem człowiek tak się zapętli w swoich zadaniach, że przestaje dostrzegać, iż inni ciągną ten sam wózek, Miło jest poczuć siłę wsparcia grupy. Pozdrawiamy(ja i 4 koleżanki z Warszawy) organizatorów i uczestników. Warszawska grupa nie była liczna, ale postaramy się waszym entuzjazmem zarazić swoje środowiska i na następną konferencję przyjechać w zwielokrotnionym składzie.POZDROWIENIA!!!
jolka l25-09-2004 21:31:32   [#05]

dziękuję

Ja też dziekuję organizatorom. Jestem pełna podziwu dla Waszej sprawności organizacyjnej. A co ważniejsze chyba, jestem pełna pomysłów na przyszłośc i jak to wszystko poukładam w sobie, na pewno się podzięlę przemyśleniami.
bogna25-09-2004 21:51:31   [#06]

już jestem w domu

i jeszcze raz -

serdeczne dzięki za 3 wspaniałe dni :-)))))

Leszek25-09-2004 23:22:36   [#07]

zgłaszam powrót do domu...

i

pozdrawiam

Magosia25-09-2004 23:29:11   [#08]

I ja też

syn cały i zdrowy, psy wszystkie trzy szczęśliwe, w kominku napalone...
Miło wyjechać, miło wrócić, za nami 6 godzin jazdy ...
Od poniedziałku praca nad zmianą statutu i kilka innych rzeczy. ale za chwilę przez 24 godziny będzie niedziela.
pozdrawiam wszystkich:-)))
ewa25-09-2004 23:39:27   [#09]
melduję powrót bez niespodzianek ;-)
AnJa26-09-2004 01:05:17   [#10]
Magosia?
Przepraszam- ani dzieci, ani psy mnie nie interesują:-)
Gdzieś się właściwie podziewała??????
Magosia26-09-2004 08:21:06   [#11]

To kwestia parametrów

-zaręczam,ze byłam od początku do końca. W czwartek nawet siedziałam niedaleko(chyba- jak Ten , to Ty), ale strach podejść ;-)
w sobotę też mnie było widać, nawet w zbliżeniu. Pozdrawiam:-)
A może chcesz dwumiesięczną suczkę, śliczności- właśnie mnie wyciągnęła z łóżka, a szkoda...;-)
AnJa26-09-2004 08:36:14   [#12]
w sobotę musiałem nie być.

Ale cieszę sie, że  taką niesmiałość wzbudzać potrafię ;-)
Mada4526-09-2004 09:32:41   [#13]
AnJa jestem niepocieszona,że cię nie poznałam. Do domciu wróciłam w nocy szczęśliwie.Dziekuje wszystkim za miłe proszę o więcej.
Marek Pleśniar26-09-2004 09:37:26   [#14]

popracuj nad budzeniem grozy;-)) To efektywniesze:-)

Przy okazji przedkonferecnyjnej (wiem że nie zawsze mam kłótliwy nastrój i postanowiłem skorzystać z bycia pod adrenaliną) zadzwoniłem do spółdzielni i mi tego samego dnia przed klatką zrobili chodnik i trawniki - po 4 latach deptania po błocie;-))

ewa bergtraum26-09-2004 10:13:19   [#15]

Wstawać śpiochy !

Teraz ja idę spać. Właśnie wróciłam z Olsztyna. Wieczorem sprawdzę, co zmajstrowaliście :-) na Forum podczas naszej nieobecności i może uda się mi zamieścić fragmenty z pamiętnika Wieści z frontu walki z PKP - Olsztyn 2004.
Basia D26-09-2004 12:58:17   [#16]
witam  ja już wczoraj wróciłam i to o przyzwoitej porze tak  około 20 ale nie odzywałam się bo obchodziłam rocznicę ... ślubu....
AnJa26-09-2004 13:39:30   [#17]
Na grozę schudnąć musiałbym. Albo sie napakować w siłowni.

Co tej spółdzielni nagadałeś? Sprawdź, bo może chodnik jest, ale Ciebie jako pieniacza właśnie z listy członków nadzwyczajnym posiedzeniem Zarządu skreślili i z chałupy wyciepią na bruk.
Marek Pleśniar26-09-2004 14:58:58   [#18]
ale w chodnik wmurują po mnie mieszkańcy tablicę pamiatkową;-)
bogna26-09-2004 15:07:28   [#19]
tablicę z napisem "zasłużony dla dróg osiedlowych" ;-)
Karolina26-09-2004 16:58:51   [#20]

Marku, po tym jak dobrą robotę ostatnio wykonałeś należał ci się nowy chodnik! Gratuluję :-)

beera26-09-2004 17:19:26   [#21]

wróciłam i ja jakiś czas temu.

Bylo świetnie- zawsze tylko mam żal do siebie, ze nie mam czasu na pogaduszki z Wami

Popijam piwo łowickie- pycha :-)))

Wódkę z robalem od Ewy rozpoczęliśmy w Olsztynie- resztę zabrał Jerzyk, jako "najmniej obrzydliwy;-)"

Dziękuję jeszcze raz Markowi za te dni- okupione miesiącem ciężkiej pracy.

Marek Pleśniar26-09-2004 18:10:47   [#22]
łowickie?????????
beera26-09-2004 18:17:16   [#23]

kurde, tam

napisałam "ło..."

i metodą rozpędu poszło lowicki,  łomzyńskie piję rzecz jasna !!

Ale mnie tu oskubali częściowo- bo ma dobrą tu markę to piwo :-)

Renata26-09-2004 19:49:52   [#24]

tak, wszystko się zgadza - asia bez czasu pogaduszkowego, marek.. wciąż tylko jako... przechodzień zdawałoby się.., gdyby ktoś marka nie znał.;)

Sama wpadłam tam do Was na kilka godzin i nim wczułam się w klimaty już wracać musiałam... ZLOTU, ja chcę Zlotu! Mamo i Tato, tylko nie lejcie.., a do roboty zapędźcie...;)

I w rzeczy samej, wiem co to znaczy przygotować konferencje na taką skalę. Ogrom pracy i miesiąc okupionej pracy to mało powiedzieć, ale nie w tym rzecz, by dopowiadać więcej... Gratulacje i podziękowanie za wytrwałość ode mnie jeszcze raz.
I Asiu, Twoje podsumowanie całości było naprawdę rewelacyjne. Sztuka tak poruszyć ludzi.:)

 Czytam Wasze komentarze i pamiętnikowe relacje. Gratuluję całości, łącznie z atmosferą, jeszcze raz. :) I pijcie piwko markowej marki, bo marka marka warta marki.;)

 
Mam nadzieję iż uda mi się zorganizować spotkanie z Darkiem Chętkowskim w mojej szkole. Jutro idę z propozycją do dyrekcji... Może to taka moja mała cegiełka ku temu co między VI a VII...;) pozdrawiam serdecznie

beera26-09-2004 20:02:20   [#25]

:-)))

Chętkowski był kontrowersynjy, ale mi się bardzo podobał.

Żaluj, ze nie bylaś na filmie "Być i mieć"- rozumiem już ten etuzjazm wokół tego filmu- naprawdę polecam - wart obejrzenia.
Wiem, ze wiele dyrektorek będzie go sciągała od Gutka do swoich szkół.
( mnie polecała go dziewczyna ze stowarzyszenia "Bliżej dziecka")

A zlotu? Juz niedlugo;-)

Marek Pleśniar26-09-2004 20:14:49   [#26]

oho, zrobiłem im reklamę - Gutkom

ale zasługują - film dali nam nader preferencyjnie jak się dowiedzieli ze to dla Was

naprawdę

AnJa26-09-2004 20:16:23   [#27]
No to jak widzę sobota była też ciekawa.

Poczekam na relacje - moze Ewa przed pkapem i o sobocie napisze?

Co do filmu - dawno nie oglądałem czegoś tak optymistycznego.

Jako były fanatyk filmu dokumentalnego (do kina chodziłem niegdyś na dodatki, fabułę ogladałem przy okazji i bez entuzjazmu) nie potrafie się powstrzymać: szkoda, że reżyser nie obejrzał paru choćby polskich dokumentów. Albo nie skończyła mu się taśma tak około 50-70 minuty.
Wymowy filmu by to nie zmieniło.
Karolina26-09-2004 20:19:30   [#28]

Bardzo mi się  film podobał i cieszę się, że dane mi go było obejrzeć. Człowiek w biegu dnia i codzienności nie pamięta już o takich rzeczach jak dobry film. A ten był naprawde dobry - dał mi wiele do myslenia. Widziałam wśród uczniów raz mojego Michałka raz uczniów, których jestem wychowawcą. Chciałam też dojrzeć siebie i panie, które uczą Michała i w o góle zrobiło mi się dziwnie błogo i tęskno - naprzemian .....

W marudniku polskiej oświaty, każdy, po prostu każdy nauczyciel powinien obowiązkowo ten film zobaczyć!

Karolina26-09-2004 20:26:06   [#29]
i cieszę się, że reżyserowi nie skończyła się  taśma w 50 minucie ...ba.... i tak miałam wrażenie, ze mu się zerwała ;-))
Renata26-09-2004 20:31:14   [#30]
od Gutka mówicie... to poproszę o bliższe namiary, a co... przyjrzałam się dziś liście konferencyjnej.. i trochę buźka mi się zasmuciła... no to muszę i film..:)
bogda326-09-2004 20:35:10   [#31]

  Napiszcie coś wiecej o filmie , tak zachęcająco opowiadacie ze chcę go mieć.

Janusz Pawłowski26-09-2004 20:39:33   [#32]

Tu jest więcej.

http://www.gutekfilm.com.pl/byc-i-miec/

Renata26-09-2004 20:44:25   [#33]
acha, dziękuję Januszu.. w międzyczasie też już znalazłam:)
bogda326-09-2004 20:51:07   [#34]

  Dziękuję za informacje, lubię takie filmy.Pokażę go także moim wychowawcom.

Mieliście wspaniałe święto w czasie konferencji.Gratuluję organizatorom.

Rycho26-09-2004 21:29:09   [#35]
no tak,
 
wrażeń różnych jak na te trzy dni sporo...
 
i ten film, Chętkowski, wystąpienia gości, relacje z grup, kuluarowe rozmowy ....
 
wszystko to daje dużo do myślenia. Mnie osobiście film zauroczył, z Chętkowskim bym podyskutował, zaciekawiły mnie bardzo wyniki badań A. Jeżowskiego na temat wynagrodzeń nauczycielskich. Tak ogólnie, to głowę mam nabitą róznymi sprawami i muszę sobie teraz to wszystko jakoś poukładac w niej :-)
 
Miałem dość duże obawy jak to pójdzie w tej tak licznej 3 grupie, alę dzięki Ewie Halskiej (jeszcze raz dzięki Ewka ) i dość dużej liczbie "aktywistów" jakoś wybrneliśmy ;-)
 
dziękuję wszystkim i pozdrawiam
Karolina26-09-2004 21:39:08   [#36]

Jak już jesteśmy przy podziękowaniach to ja chciałam strasznie gorąco podziekowac Wojtkowi - bardzo sprawnie i sprytnie prowadził dyskusję w grupie 4 - - - -dość powiedzieć, że wyszło nam tak jak sobie tego marzyłam. :-)

Wojtku - dzięki!

gosienka27-09-2004 18:48:40   [#37]
No właśnie, a mi w tej grupie 4 brakowało konkretów. Wiele zdań , wypowiedzi .... Szczerze powiem słuchając zastanawiałam się nad celowością pobytu w tej grupie nas - kilku dyrektorów ze szkół specjalnych. Karolina , a co masz na myślisz pisząc " sprytnie" , bo bardzo mnie to zaintrygowało?
Karolina27-09-2004 20:54:40   [#38]

Gosienko - powiem szczerze, że nie wiem jakie konkrety masz na mysli.. nie wiem czy na konferencjach tego typu można odpowiedzieć na jakieś szczególnie konkretne przypadki.

Pisząc sprytnie miałam na mysli to, że wizja jaką wszyscy wspólnie wypracowali na przyszłośc jest taką, jaką ja uważam za słuszną. Wojtek tak prowadził dyskusję aby wyszła wizja - to mi się podobało.

Czyli edukacja włączająca  - pieknie tez przeczytałam we wrześniowym Dyrektorze Szkoły, że szkoły integracyjne są tylko etapem przejściowym - dązymy do pełnej integracji w szkołach masowych. Oczywiście zawsze wtedy, kiedy jest to mozliwe, kiedy tak to widzą rodzice, kiedy inne warunki są sprzyjające. Wiem, ze szkoły specjalne są potzrebne i na konferencji to było również podkreślone jasno.

Dla mnie najważniejsza jest suwerenna decyzja rodziców co do drogi edukacji. Nie poczuj się urażona niczym, pedagodzy w szkołach specjalnych są w dużej większośc najlepiej przygotowani  - tylko czas (wg mnie) aby się przenikać bardziej, wspólnie coś robić - ponieważ sztywny podział - specjane / masowe jaki istniał dotąd powinien być lekko burzony.

BeataD28-09-2004 11:20:58   [#39]

a mnie ...

się też podobało i to w dodatku w każdy dzień :-)
I fajnie było czuć się nieustannie wśród swoich. Pod tym względem (i pod każdym innym też) to była "najfajowsza konferencja".
I jaką piękna salę wychodził (lub wyjeździł) dyrektor na sobotę... Takie naprawdę wielkiej klasy podsumowanie w przepięknym miejscu.

Organizatorom, których nie było zbyt wielu, a zwłaszcza Markowi - gartulacje i dziękczynne hołdy. Jak słusznie zauważyła Renata:-)
Mada4528-09-2004 20:30:57   [#40]

jakie ładne zdjecia na stronie KKDS, ja tam ciągle zagladam z tęsknotą za waszymi osobami, choć osobiście samotnik był ze mnie na konferencji.Pozdrawiam gorąco asie, która okazała mi swoją sympatię, całą grupę 5 i oczywiście Marka, którego pozwoliłam sobie obserwować z zaciekawieniem i podziwem za organizację taaaaaaaakieeeeeeego przedsięwzięcia. Żałuję, że zabrakło mi odwagi podejścia do innych z którymi sympatyzuję tu na forum.

Dzięki wszystkim za to co robicie dla polskiej szkoły.

grażka28-09-2004 20:33:40   [#41]
A zdjęć to sobie powiększyć nie można?
Marek Pleśniar28-09-2004 20:47:57   [#42]

można - już wkrótce - dziś;-)

robię stronkę i tylko Wam na zachęt ę powiesiłem zajawkę.

Dziś będzie już sporo zdjęć do powiększenia, pobrania i co kto chce:-)

grażka28-09-2004 20:59:58   [#43]
dzięki, dzięki :)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]