Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnianie
strony: [ 1 ]
bes4025-09-2004 16:04:50   [#01]

Mam pytanie: Czy są wymogi (odgórne) co do preferencji przyjmowania pracownika (administracja szkoły). Ponieważ mam się tłumaczyć, dlaczego przyjęłam do pracy osobę spoza gminy! Czy wogóle powinnam się z tego tłumaczyć OP???

Czy mieliście takie doświadczenia?

Gaba25-09-2004 18:06:40   [#02]
no, tak - gmina może chcieć przeciwdziałać bezrobociu, trudno się gminie dziwić, może mieć gmina uchwałę, która nakazuje zatrudnianie młodych, po stażu, przynajmniej ludzie z Twojej gminy powinni mieć pierwszeństwo. Czy robiłaś przesłuchania, bo może sprawdzałaś różnych kandydatów i osoby z gminy miały mniejsze wykształcenie, gorsze doświadczenie...
bes4025-09-2004 18:46:49   [#03]

Gmina nie ma takowej uchwały. Osoba, którą zatrudniłam dawno złożyła CV, gdy jeszcze nie było wiadomo, że będzie vacat na to stanowisko. Wzięłam teczkę z podaniami, zadzwoniłam i okazało się, że super dziewczyna (wykształcona, operatywna, po stażu). Więc zatrudniłam na okres próbny (3 m-ce). Nie uruchamiałam żadnej procedury, bo i czasu było mało. Nie mam doświadczenia z przyjęciami do pracy. 

Sama (choć do konkursu stanęło jeszcze 2 kandydatów z terenu gminy)jestem dyrektorem i 70 % nauczycieli, właśnie spoza gminy. Przyznam, że nie przyszły mi do głowy takie kryteria. Dla mnie jest to nierówne traktowanie w zatrudnieniu i łamanie przepisów KP. Może się mylę i mają prawo mnie teraz szarpać i kazać usprawiedliwiać.

Czy powinnam była dać ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika, skoro sam wcześniej się znalazł???? (Nadmieniam, że to nie była absolutna prywata, piszę jak na spowiedzi:-)

Magosia25-09-2004 23:58:13   [#04]

Zachowaj twarz i klasę

-organ, jakby nie było- szef, więc jak chce "tłumaczenia" to fakt-trudno odmówić. Ale nie tłumacz się - tylko porozmawiaj, jak z nami.
Może OP też człowiek z klasą i zrozumie. W końcu nic złego ani nie zrobiłaś, ani  nie chciałaś zrobić. A to Ty decydujesz o przzyjęciu pracownika, Ty jesteś pracodawcą.
Na pewno przez trzy miesiące dziewczyna ma pracę. Co potem- zobaczysz, jak się ułoży. Nie ma sensu od razu wykopywać toporu, jak można przy herbatce wyjaśnić. Życzę powodzenia. :-)
bes4026-09-2004 09:57:46   [#05]

Dziękuję serdecznie za opinie, które są dla mnie bardzo cenne. Zaczynam się w tym wszystkim gubić. Już myślałam, że gdzieś w oceanie przepisów (ustaw, uchwał, rozporządzeń, zarządzeń, rozporządzeń i tych niepisanych) jest zapis o takim kryterium, ale uspokoiłyście mnie.

Dziękuję raz jeszcze:-)

Marek Pleśniar26-09-2004 10:01:37   [#06]

uzasadnienie powinno być takie:

- to ja zatrudniłem i ponoszę odpowiedzialność - w razie czego 

- człowieka wybrałem bo był najlepszy

to robi wrazenie na sensownych op;-)

AnJa26-09-2004 13:19:41   [#07]
Sensowne OP to głupawych wytycznych nie wydają.

Właściwie negłupawych też nie - zadnych wytycznych.

Najsensowniejsze, jak coś mają przekazać to się z dyrektorem na wódkę wybierają:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]