Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nowe rozporządzenie w sprawie awansu
strony: [ 1 ]
kuba23-09-2004 14:04:33   [#01]
Kto wie jakie są losy (przewidywane terminy wejścia) nowego rozporządzenia w sprawie awansu zawodowego?
Atra23-09-2004 19:44:04   [#02]
dobre pytanie tez sie zastanawiam....ciekawe kiedy bedzie podpisane..czy są już jakies informacje?
kuba23-09-2004 20:08:31   [#03]

właśnie

kompletuję teczkę i piszę sprawozdanie z ostatnich dwóch lat i wg wymagań starego rozp. mam nadzieję że mnie nie zastanie nowe. Więc ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę o informacje bo nie wiem jak się spieszyć z oddawaniem teczki.
Jolanta Szuchta23-09-2004 20:32:51   [#04]

Ludzie czemu tak tesknicie

za kolejnym nowym rozporzadzeniem.Jeszcze chyba nie wszyscy uporali sie z nowosciami,a tu kolejne?

Za malo pracy?:-(((((

kuba23-09-2004 20:41:48   [#05]
właśnie chodzi o to by się nie napracować na marne!!
Ana23-09-2004 23:06:04   [#06]

Dwa tygodnie od ogłoszenia

http://bap-sip.lex.pl/cgi-bin/demo.cgi?id=&comm=yrsZ&wyd=9&rok=104, sprawdzaj codziennie czy jest już promulugowane, jak się pojawi to masz dwa tygodnie czasu ( zgodnie z paragrafem 17 rozporządzenia). Życzę, aby weszło jak najpóźniej.
gosienka23-09-2004 23:21:20   [#07]
Dzisiaj pani z MENISu na konferencje powiedziala , że Rozporządzenie jet już po uzgodnieniach , ale nie potrafiła podać konkretnego termonu wejscia w zycie
Władysław Ścianek24-09-2004 08:12:20   [#08]

Do dnia wejścia w życie nowego rozporządzenia teczkę przygotowujesz   "pod rządami" dotychczas obowiązującego prawa. Gdy złożysz wniosek wraz z dokumentami "po staremu"  -  masz problem z głowy.  Pamiętajcie o jednym. Dziś obowiązuje tylko, co zmieniono w rozdziale 3a KN.

                           Powodzenia !!!

Władysław Ścianek24-09-2004 09:15:19   [#09]
Informacja dla KUBY.  Teraz nie obowiązuje sesyjność. Z oddaniem teczki śpiesz się maksymalnie. Oddaj, potwierdź na kopii przyjęcie, a potem zmianami w prawie niech się martwi organ, który teczkę przyjął. Ciebie już to nie dotyczy.   Pozdrawiam.
kuba25-09-2004 05:10:00   [#10]
wielkie dzięki
asik25-09-2004 18:46:59   [#11]

pytanie koleżanki,

która w czerwcu uzyskała pozytywną ocenę dorobku jako n-el stażysta. Zgodnie z nową KN musi przepracować od tego momentu dwa lata nim złoży wniosek o rozpoczęcie stażu na mianowanego. A gdyby wniosek złożyła przed 28 sierpnia ?   

I jeszcze jedno moje pytanie. Rozpoczęłam staż na n-ela mianowanego we wrześniu 2002r. W kwietniu 2003 zostałam dyektorem (nie pytajcie jakim cudem, też nie wiem) czyli wg nowych przepisów muszę przepracować dodatkowo jeszcze jeden rok (aby było 3 lata) czy dobrze rozumiem?

beera26-09-2004 19:54:41   [#12]

z konferencji

jak wiecie mamy obecnie w projekcie rozporządzenie o awansie, wcześniej jednak dotarła do nas koncepcja wstępna tego rozporządzenia. Z rozmow z Pnią Igielską i panem Klawenkiem wynika, ze na rozporządzenie o awansie przyjdzie nam chwilę poczekać, bowiem ciągle trwają nad nim prace.

do Asik:

jeden:

czerwcu uzyskała pozytywną ocenę dorobku jako n-el stażysta. Zgodnie z nową KN musi przepracować od tego momentu dwa lata nim złoży wniosek o rozpoczęcie stażu na mianowanego. A gdyby wniosek złożyła przed 28 sierpnia ?   

Nauczyciel rozpoczyna staż z poczatkiem roku szkolnego, czyli z dniem 1 września. Zapis brzmi- po przepracowaniu w szkole dwóch lat ( i to w dodatku- jak sądzi MENiS od nadania stopnia)
Inna rzecz, że caly zapis jest byle jak skonstruowany i pewnie w tej sprawie wypowie się wczesniej, czy później sąd.

i dwa:
Rozpoczęłaś staż na mianowanego?

i przepisy:
5. Jeżeli w okresie stażu nauczycielowi powierzono stanowisko dyrektora, zatrudniono go na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, urlopowano go lub zwolniono z obowiązku świadczenia pracy, do nieprzerwanego okresu, o którym mowa w ust. 1-3 zalicza się okres odbytego stażu.

 Rozpoczęłaś staż na mianowanego we wrześniu 2002, czyli staż w wymiarze 2 lata i 9 miesięcy kończy Ci się w maju 2005. Czemu "dodatkowo rok"?

Władysław Ścianek27-09-2004 09:09:47   [#13]
Do ASIK : odpowiedź na pytanie koleżanki: Nie wiem, czy używasz tu poprawnego języka. Jeżeli Twoja Koleżanka w czerwcu uzyskała pozytywną ocenę dorobku zawodowego, to ważne jest, czy złożyła dokumenty i uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego. Ta data, umieszczona na akcie awansu zacznie odmierzać dwuletni okres, po którym, od 1 września nauczyciel może złożyć wniosek o rozpoczęcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego. Pamiętaj ! Nie decyduje data oceny dorobku lecz data uzyskania stopnia awansu na stopień nauczyciela kontraktowego.   Serdecznie pozdrawiam !!!
asik28-09-2004 13:59:26   [#14]

Asiu,

właśnie nie wiem czy jeszcze dodatkowo rok, ale wg nowej KN dyrektor składa sprawozdanie z trzech lat pracy na stanowisku, u mnie będzie dwa lata (nie bardzo to pojmuję).

WŁADAYSŁAW, masz rację, już się poprawiam. Koleżanka w czerwcu uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego.

Tadek28-09-2004 15:40:04   [#15]
aktualnie nauczyciel pisze plan rozwoju wg obowiązującego rozpoprządzenia. czy np. w X(jak wejdzie nowe) nie będzie potrzeby go wyryfikowania ??
Leszek28-09-2004 16:19:06   [#16]

nie będzie prawnej potrzeby weryfikowania aktualnego planu rozwoju... chyba, że samemu taką potrzebę odczujesz...

pozdrawiam

bmisiak18-10-2004 17:47:44   [#17]

awans po nowemu

Pytanie do Kuby: czy złożyłeś teczkę? Planowałam zrobić to samo do 31X, ale mam weselej, bo staż "mieszany", a dyrektorstwo od marca. Dzisiaj uświadomiono mi, że obowiązuje mnie 3 lata, a nie 2 lata i 9 miesięcy, i właściwie wszystkie dokumenty mam złożyć wg nowej KN. Czyli powinnam załączyć wyróżniającą ocenę na stanowisku dyrektora. Wniosek: nie trzeba się było pchać?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]