Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak należy zatrudnić?
strony: [ 1 ]
JarTul22-09-2004 16:57:06   [#01]

Problem znajomej.
Nauczyciel religii zatrudniony w szkole publicznej - posiada stosowne kwalifikacje, mianowany, zatrudniony na podstawie mianowania - podejmuje dodatkowe zatrudnienie w szkole specjalnej.
KO nie podaje podstawy prawnej, ale idzie w kierunku art. 10 ust. 9 ( zatem i 10) i wskazuje traktowanie go do celów płacowych jak stażystę - ponieważ nie posiada kwalifikacji (brak oligofrenii).
Czy tak jest rzeczywiście poprawnie?

Art. 10
9. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić
nauczyciela, który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5.
10. Do nauczycieli zatrudnionych na podstawie ust. 9 nie stosuje się przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści.

bes4022-09-2004 17:23:00   [#02]

Występowałam o zgodę do KO na zatrudnienie n-la języka niemieckiego, nie posiadającego kwalifikacji (3 rok licencjatu)

Uzyskałam zgodę na zatrudnienie. W piśmie podano podstawę: Art.7, ust.1b. (UoSO)

"1b. Osobę, o której mowa w ust. 1a, zatrudnia się na zasadach określonych w Kodeksie pracy, z tym że do osób tych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć edukacyjnych nauczycieli oraz ustala się wynagrodzenie jak dla nauczyciela kontraktowego."

  "1a. W uzasadnionych przypadkach w szkole publicznej może być, za zgodą kuratora oświaty, a w przypadku szkoły artystycznej - ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zatrudniona osoba niebędąca nauczycielem, posiadająca przygotowanie uznane przez dyrektora szkoły za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć. "

Zaszeregowałam wg stawki nauczyciela kontraktowego, pozostałe kwalifikacje (812 zł)

JarTul22-09-2004 17:35:46   [#03]
Ale ten nauczyciel ma pełne kwalifikacje do nauczania religii w szkole - wykształcenie wyższe magisterskie, przygotowanie pedagogiczne, od lat pracuje w szkole - nauczyciel mianowany. W swoim podstawowym miejscu pracy ma etat i dodatkowo chce pracować w szkole specjalnej.
Problemem jest brak kwalifikacji tych potrzebnych do nauczania w szkole specjalnej.
bes4022-09-2004 17:48:08   [#04]

Rzeczywiście - moja koleżanka prowadziła nauczanie indywidualne z uczniem o upośledzeniu w stopniu umiarkowanym i nie posiadała wymaganej oligo...). Miała pełne kwalifikacje do nauczania początkowego w szkole - wykształcenie wyższe magisterskie, przygotowanie pedagogiczne, akt awansu - nauczyciel mianowany. Jednak w szkole specjalnej miała płacone rzeczywiście jako stażysta. Jednak nie wiem, czy dyrekcja występowała o zgodę do KO, czy nie. I czy jako stażysta była "z górnej półki" teraz 1110 zł???

W tym roku (po ukończniu kursu kwalifikacyjnego z oligo...) ma płacone jako n -l mianowany. Kłopot z głowy....

Konto zapomniane22-09-2004 17:53:18   [#05]

Jak zatrudnic?

Nauczycielka kontraktowa posiada licencjat z pedagogiki specjalnej, przydzieliłam jej 14 godzin w klasie dla umiarkowanych zgodnie z kwalifikacjami , natomiast  dostała 6 godzin fizyki do których nie ma kwalifikacji, na te 6 godzin wystapiłam do kuratorium o zgodę na zatrudnienie jaką umowe powinnam z Nia zawrzeć i jak ja traktować  do celów płacowych?
zgredek22-09-2004 18:07:20   [#06]
zostałą zatrudniona zgodnie z kwalifikacjami, niepotrzebnie występowałaś do KO

umowa o pracę na czas nieokreślony

nauczyciel kontraktowy
Władysław Ścianek24-09-2004 09:02:34   [#07]

Beatko ! Wyeliminuj myślenie o zawieraniu z nauczycielką kolejnej umowy. Prawo nie pozwala, by pracownik u tego samego pracodawcy posiadał więcej, niż jeden stosunek pracy. Zatrudniasz raz na określony wymiar etatu i bojąc się nadzoru, szybko kierujesz nauczycielkę na studia podyplomowe z fizyki. Powodzenia.

                                         Pozdrawiam !!!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]