Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Środki specjalne
strony: [ 1 ]
mania 76821-09-2004 20:07:32   [#01]
Dużo się ostatnio słyszy o planach likwidacji środków specjalnych np. w Urzędach Skarbowych. Czy środki specjalne w szkołach też mają być zlikwidowane? Czy wiecie coś na ten temat?
AnJa21-09-2004 20:13:26   [#02]
O ile mi wiadomo, dotyczyć to ma administracji rzadowej i likwidacja ma mieć charakter niemal kosmetyczny: pojawi sie cos nowego, bardzo podobnego, tyle, ze nie bedzie można z tego finansować np. premii pracowników.

O JST nie słyszałem, ale możliwe, że przy okazji i u nas padną.
Antoni Jeżowski21-09-2004 22:34:26   [#03]

zamykam

ten wątek. Jak się zacznie powtarzać, że słyszałam, to może się okazać, że jest to samospełniająca się przepowiednia... :)

A tak poważnie: słyszał ktoś o zmianie art. 79 ust. 2, 2a i 3 UoSO lub art. 21 UoFin.Publ.? Jeśli tak, to proszę informację, od kiedy Sejm nad tym pracuje. Zaś środki specjalne w US to sprawa corocznej ustawy budżetowej i to zupełnie inna bajka.

:)

Janusz z W22-09-2004 08:16:58   [#04]

Z I-netu www.tf.pl

Środki specjalne zastąpią nowe fundusze celowe

IAR, 31.08.2004

Wiceminister finansów - Elżbieta Suchocka-Roguska powiedziała, że środki specjalne znikną z projektu ustawy o finansach publicznych. Zamiast nich mają być tworzone nowe fundusze celowe.

Podstawowym założeniem jest to, aby ze środków specjalnych nie można było finansować wynagrodzeń i działalności własnej.

Na przykład środek specjalny, pochodzący z dopłat od totalizatora sportowego, jakim dysponował minister sportu, zastąpi fundusz celowy na inwestycje sportowe i sport dzieci i młodzieży.

Fundusze celowe powstaną też w miejsce środków specjalnych, którymi dysponuje minister skarbu państwa, a które służą do finansowania kosztów prywatyzacji. Likwidacji ulegną środki specjalne, którymi dysponował minister finansów a dochody te będą włączone do budżetu państwa.

Wiceminister finansów szacuje, że dzięki likwidacji środków specjalnych, dochody budżetu państwa zwiększą się o około 150 milionów złotych.

Antoni Jeżowski22-09-2004 10:25:05   [#05]

dzięki

Ale zostają jeszcze zapisy w art. 79 UoSO:

2. Przedszkola, szkoły i placówki, o których mowa w ust. 1, będące jednostkami budżetowymi mogą tworzyć środki specjalne na zasadach określonych w odrębnych przepisach, z zastrzeżeniem ust. 2a.

2a. Szkoły i placówki artystyczne, placówki, o których mowa w art. 2 pkt 7, dla uczniów szkół artystycznych oraz placówki doskonalenia nauczycieli będące jednostkami budżetowymi mogą uzyskiwać środki finansowe z tytułu działalności usługowej, wydawniczej i szkoleniowej oraz z innych źródeł określonych w przepisach o finansach publicznych. Środki te są przekazywane na rachunek środków specjalnych tych szkół lub placówek z przeznaczeniem na poprawę warunków realizacji ustawowych i statutowych zadań szkoły lub placówki.

3. Plan finansowy środków specjalnych, o których mowa w ust. 2 i 2a, zatwierdza dyrektor na wniosek rady przedszkola, szkoły lub placówki.

Chyba, że i to przy sposobności zniknie...

fredi06-10-2005 18:36:42   [#06]
 1. Egzamin eksternistyczny jest odpłatny.
2. Opłata maksymalna za jeden egzamin eksternistyczny, niezależnie od jego zakresu, wynosi 15% wysokości kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w poprzednim kwartale, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w celach waloryzacji emerytur i rent.
3. Osoba przystępująca do egzaminu eksternistycznego przekazuje opłatę za egzamin na rachunek bankowy środków specjalnych centrum lub zespołu.
Gdzie więc to płacić ?
AnJa06-10-2005 18:40:26   [#07]
śodków specjalnych nie ma - to cytat dosłowny? (padł mi programik znowu, nie mogę sprawdzić)

u naswprowadzając rachunek dochodów własnych  uznali, że te opłaty  to dochód OP

wcześniej wpłacali w naszej kasie i odprowadzaliśmy na rachunek
stan06-10-2005 18:45:31   [#08]
... gdzieś mi świta, że ta opłata to do 5%.
Czy się mylę?
A u nas powołano konto dochodów własnych jednostki, które zastąpiło środki specjalne.
fredi06-10-2005 18:55:33   [#09]

ANja

jest projekt nowego

http://www.menis.gov.pl/oswiata/projekty/projekt_ekstern.pdf

AnJa06-10-2005 19:02:59   [#10]
znam

ale póki co ...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]