Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozwiązanie umowy
strony: [ 1 ]
Tadek21-09-2004 14:48:17   [#01]
Proszę o radę. 11 VIII 2004r. rozwiązałem umowę o pracę z nauczycielem na jego prośbę - złożyła wniosek o emeryturę. 10 IX otrzyła decyzję z ZUS, że emerytury nie otrzyma brakuje  1 rok pracy. Złożyła podanie o anulowanie jej prośby z sierpnia. Czy trzeba zawierać nową umowę, czy tylko anulować moje rozwiązanie/
Macia21-09-2004 16:56:31   [#02]

Jak to anulować

przecież rozwiązanie nastapiło i dałeś swiadectwo pracy. Teraz jak masz godziny to zatrudniasz na nowo zawierajac nową umowę
Basia h22-09-2004 21:12:27   [#03]

należy anulować rozwiązanie umowy

Miałam podobną sytuację w szkole. ZUS nie zaliczył nauczycielowi okresu pracy poza szkołą do stażu pracy nauczycielskiej mimo że  okres ten był  w 80 latach zaliczony przez Wydzial Oswiaty. Ten odwołał się od decyzji ZUS- u  i złożył pozew do sądu . Sąd  wydał wyrok nakazujacy przywrócenie nauczyciela do pracy. Nadmieniam, że też rozwiazaliśmy z nim  umowę na jego wniosek z art 88 KN.  Sąd uzasadnił w wyroku, że  pracodawca powinien zweryfikować  uprawnienia pracownika do emerytury i nie powinien rozwiazywać umowy ( nawet jeżeli pracownik złoży wniosek ) jeżeli ten nie spełnia  warunków do przejscia na emeryturę. Reasumujac należy anulować rozwiązanie umowy o pracę i kontynuować zatrudnienie. Problem z wynagrodzeniem za okres nie świadczenia pracy. U nas w tej sprawie Sąd  pozew oddalił jako bezzasadny ( Pan przecież nie świadczył pracy).
Pozdrawiam
Tadek23-09-2004 09:27:38   [#04]
ja mam sytuację lepszą nauczyciel nie bądąc pewny decyzji ZUS o 1 IX pracował. woec powyższego anujule rozwiązanie i wypłacam wyrównanie za wrześeń.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]