Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godziny wicedyrektora
strony: [ 1 ]
qrcze20-09-2004 21:01:40   [#01]

mam pytanie..

jestem pedagogiem szkolnym, w tym roku mam pelnic funkcje wicedyrektora szkoly, z racji obnizonego pensum do 10 godzin, na polowe mojego etatu ma byc zatrudniony inny nauczyciel - stazysta.. poniewaz bedzie zatrudniony po 1 wrzesnia, nie przysluguje mu prawo do odbycia stazu.. tak wiec dwa lata bedzie zatrudniony na czas okreslony.. pytanie brzmi - co w momencie, kiedy uzyska tytul nauczyciela kontraktowego? (bedzie to trzecia umowa) czy dyrektor musi mu wtedy dac umowe na czas nieokreslony? nie wiem jak dlugo bede wicedyrektorem.. i nie chcialabym sytuacji, ze w momencie kiedy zrezygnuje z pelnienia funkcji (albo sie nie sprawdze), nie bede miala gdzie wrocic, bo na moim miejscu bedzie inny nauczyciel, ktorego nie bedzie mozna zwolnic..

pozdrawiam... qrczak

Ewa z Rz21-09-2004 06:54:01   [#02]

?? co to znaczy: "nie można zwolnić"??

1. Do nauczycieli NIE stosuje sie przepisu KP dotyczący "trzeciej umowy". Nauczyciela zatrudnia sie na czas nieokreślony przy pierwszej umowie, jeśli to wynika z przepisów KN, lub można zatrudnić po raz 10 na umowie na czas określony, jeśli spełnione są warunki zawarte w ust. 7 art 10 KN.

2. Zatrudnienia nauczyciela na godziny, które "uwolnił" nowopowołany dyrek czy wicek nie można traktować jak zastępstwa (art 10 ust 7 KN) - wypowiedział sie w tej sprawie SN - "zastępstwo" dotyczy pracy w zastępstwie n-la, którego w szkole nie ma.

3. Jeśli n-l stażysta uzyska tytuł n-la kontraktowego i jako taki zostaje zatrudniony musi byc zatrudniony na czas nieokreślony, bo tak stanowi art 10 ust 4.

4. W przypadku powrotu wicka (czy dyrka) na stanowisko n-la, nauczyciela, który został na te godziny zatrudniony, zwalnia się z art 20 KN.

udanka21-09-2004 18:19:58   [#03]

Do Ewy z Rz

Czy mogę prosić o dokładne namiary na orzezcenie SN w powyższej sprawie?

beera21-09-2004 19:17:01   [#04]

to pewnie to:

Wyrok z dnia 23 października 1996 r.
I PRN 92/96
Dopuszczalne jest zatrudnienie nauczyciela, spełniającego wymagania, przewidziane w art. 10 ust. 2 pkt 2-4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela na podstawie umowy o pracę na czas określony, uzasadnione potrzebą zastępstwa nieobecnego nauczyciela (art. 10 ust. 3 i 4 tej ustawy).
beera21-09-2004 21:13:58   [#05]

a to idealnie do sytuacji:

Wyrok z dnia 1 lipca 1998 r.
I PKN 222/98
1. Potrzeby wynikające z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, pozwalające na nawiązanie stosunku pracy z nauczycielem na czas określony (art. 10 ust. 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela) nie obejmują "zastępstwa" wicedyrektora szkoły w zakresie obniżenia jego pensum dydaktycznego z tytułu pełnienia tej funkcji.

2. Zastępstwo nieobecnego nauczyciela w rozumieniu art. 10 ust. 4 Karty Nauczyciela występuje w przypadku czasowej nieobecności, związanej z okresowym zwolnieniem od pracy i przewidywanym powrotem do jej wykonywania. W przypadku potrzeby zastępstwa nieobecnego nauczyciela i równoczesnego rozwiązania stosunku pracy z innym nauczycielem, o przydziale zajęć prowadzonych uprzednio przez nich decyduje pracodawca w planie organizacyjnym szkoły i nie ma to znaczenia dla oceny wystąpienia przesłanek z art. 10 ust. 4 Karty Nauczyciela.

udanka21-09-2004 22:24:48   [#06]
Dziękuję

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]