Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "Akcje polskie" -czyli jak z czegos zrobić nic
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane17-09-2004 10:02:35   [#01]

Własnie "leci" polska akcja oswiatowa pod nazwą PAOW (Program Aktywizacji Obszarów Wiejskich). Uczestniczę w niej od kilku dobrych dni i... jestem załamany tym, w jaki sposób duże pieniądze są marnowane w biednej (dokładniej na biedną) oswiatę. Uczestniczę w kursie ZAR (dla kadry zarządzającej). Kurs poswięcony jest głównie reklamie produktów firmy Vulcan z których dyrektorzy szkół na co dzień nie korzystają (płatnik ZUS, Mol 2000, Księgowosć Optivum, Stołówka..., Rejestr VAT ...,Wydruk przelewów...,Zamówienia publiczne..., itp.). Prowadzący nie ma nic wspólnego z zarządzaniem oswiatą,więc przerabiamy rzeczy "nie z tej ziemi". A szkoda.
Na nasze uwagi, pada odpowiedź że taki ma program. A program ułożyło mu konsorcjum w skład którego wchodzi VULCAN (czyli pod siebie).
Byłem już na kilku szkoleniach z tej serii i te na których korzystalismy z technik TI były kiepskie. Pracownie nie przygotowane, prowadzący uczą się z nami (bo wczesniej nie otrzymali odpowiednich materiałów). Uważam że w skali kraju została zmarnowana duża kwota pieniędzy. A szkoda.
W czasie wakacji odbyła się inna akcja -"darmowy wypoczycnek dla biednych dzieci z terenów popegeerowskich". Akcja się skończyła. Wszyscy zadowoleni (KO, instytucje organizujące wypoczynek-czyli przerabiające kasę, nadzorujący itp.) oprócz dzieci które ze względu na bałagan organizacyjny nie wyjechały.A szkoda.
Teraz i co jakis czas mamy różne akcje. Bardzo rzadko są one później szczegółowo analizowane. Nie mówiąc o realizacji wniosków z nich płynących. A szkoda.

Znacie takie akcje?

 Pozdrawiam.

MMM17-09-2004 12:50:11   [#02]

Znam i mam trochę inne zdanie

Byłam na ZAR1. Prowadzącym był dyrektor szkoły z Lublina. Super człowiek, dobrze przygotowany, prowadził interesująco zajęcia. Natomiast zgadzam się z Tobą, że tak duże pieniądze można było wykorzystać lepiej. Po co miałam jechać do Mielca, jeśli Czudec(koło Rzeszowa) mam od domu 10 km. Tu także mogły odbyć się takie zajęcia.
Marek Pleśniar17-09-2004 20:20:19   [#03]
jak super człowiek i przygotowany to z OSKKO;-)
Magosia18-09-2004 21:15:19   [#04]

Chyba masz rację

znam jednego dyrektora z Lublina, który szkoli w TI, i jest faktycznie liderem od dawna. I oczywiście jest w OSKKO. ;-)
jureczek19-09-2004 09:02:58   [#05]

Ja też

... znam.
Magosia19-09-2004 09:11:16   [#06]

Pozdrawiam

Jureczku :-)
Super człowiek i z Lublina - któżby inny;-)
jureczek19-09-2004 15:54:58   [#07]

Aha

W czwartek jadę do Olsztyna i mam miejsca w samochodzie.

Magosia19-09-2004 16:35:16   [#08]

Dzięki

-zaplanowałam wyjazd rodzinny. Do zobaczenia w Olsztynie.
jureczek19-09-2004 17:16:13   [#09]

Dzięki, Marku

 że mam wreszcie pretekst (konferencja), by zobaczyć piękny Olsztyn.
MMM21-09-2004 09:13:55   [#10]

Panie Jerzy pięknie dziękuję

Panie Jerzy pięknie dziękuję za wspaniałe zajęcia w Mielcu. Czekam z utęsknieniem na ZAR2 w Pana wykonaniu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]