Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiana szkoły, staż a ocena cząstkowa.
strony: [ 1 ]
grzezale15-09-2004 23:52:43   [#01]
Witam nocnych marków. Mam taki orzeszek: nauczycielka mianowana przeszła z dniem 1 września (przeniesiona na własną prośbę) do mojej szkoły. Jest w trakcie stażu na dyplomowanego. pozostało jej 9 m-cy stażu. Zwróciła się więc do byłej szefowej o cząstkową a ta jej ODMÓWIŁA!!! Zasłania się jakąś wypowiedzią jakiegoś prawnika MENiS, że niby na trzy m-ce przed przejściem powinna się do niej zwrócić. Dla mnie to paranoja!!! Okoliczności przenosin też wołały o pomstę do nieba. Co wy na to? Marek P? Antonii J?
Rycho16-09-2004 00:28:09   [#02]
to rzeczywiście jakaś paranoja :-(

Art. 9f. 2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

3. Ocenę, o której mowa w ust. 2, uwzględnia się przy dokonywaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres całego stażu.

Art 9c.

6. Ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, o którym mowa w ust. 3, z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły.

Jak z tego wynika, dyrektor nie może odmówić ustalenia oceny dorobku zawodowego. Moze co najwyżej ustalić ocenę negatywną.

Nauczyciel powinien więc na piśmie zwrócic się do dyrektora szkoły o ustalenie tej oceny za okres stażu odbytego  w tej szkole.

Ciekawe, czy odmówi? Moim zdaniem nie. Bo będzie musiał to uzasadnić. A tu nie wróżę mu dobrze... :-)

Można też poprzeć prośbę nauczyciela i również poprosić na piśmie o taką ocenę. Chociaż tak naprawdę jest to sprawa nauczyciela. Z drugiej strony nie powinno się umożliwiać kontynuowania stażu bez tej oceny cząstkowej. Bo bez niej nie będzie możliwe ustalenie oceny za cały staż (Art. 9f pkt

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]