Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż na dyplomowanego
strony: [ 1 ]
beadyr15-09-2004 20:19:28   [#01]
 Czy mogę otworzyć staż na dyplomowanego nauczycielowi zatrudnionemu na pół etatu
Ewa z Rz15-09-2004 20:20:38   [#02]

oczywiście!

TAK

A znalazłeś gdzies przepis, że możesz odmówić rozpoczęcia stażu naucycielowi na jakikolwiek stopień?

Leszek15-09-2004 21:22:48   [#03]

pod warunkiem , że w tym pół etatu pracuje co najmniej 1 godzinę zgodnie z kwalifikacjami...

Ewo, biedny ten dyrektor co odmówić nie może...

:-)

pozdrawiam

Ewa z Rz16-09-2004 18:05:25   [#04]

no niestety biedny, ale...

nie ma możliwości odmówienia - n-l składa wnisek i rozpoczyna staż, czy dyrektor tego chce czy nie... Inna jest sprawą czy ten staz zostanie uznany i oceniony pozytywnie - tu dyrektor ma ruch - może ocenić pozytywnie lub negatywnie...

Właściwie niezatwierdzenie planu rozwoju nie wstrzymuje stażu - powoduje jedynie, że staż ten nie będzie zaliczony i nie może byc pozytywnie oceniony...

Leszek16-09-2004 18:24:08   [#05]

chcę trochę pomącić:

KN - Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

3) stażu - rozumie się przez to okres zatrudnienia nauczyciela w przedszkolach, szkołach, placówkach i innych jednostkach organizacyjnych, o których mowa w art. 1 ust. 1 i 1a oraz ust. 2 pkt 2, w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, rozpoczętego i realizowanego w trybie i na zasadach określonych w przepisach rozdziału 3a, (...);

 

KN - Art. 9c. 3. W okresie stażu nauczyciel realizuje własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły, uwzględniający wymagania, o których mowa w art. 9g ust. 10. Po zakończeniu stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu.

 

zatem

brak zatwierdzonego planu rozwoju powoduje niemożność nazwania tego okresu zatrudnienia stażem, brak spełnienia jednego z warunków art. 3.3) KN wyczerpujących definicję stażu.

pozdrawiam

Ewa z Rz16-09-2004 18:35:38   [#06]

nooo... Tak!

owszem, jak na to w ten sposób spojrzeć... Ale to tylko kwestia nazwy - istotny jest skutek, a co do tego, to nasze zdania się nie różnią

PS. Leszku, czy mógłbyś nie używać takiej małej czcionki - moje oczy już nie te co kiedyś... Dziękuję!

Leszek16-09-2004 18:36:53   [#07]

Moje też, - będzie większa czcionka :-)))

pozdrawiam

karina06-12-2005 11:29:22   [#08]

Mam pytanie czy do okresu "przepracowania w szkole co najmniej roku" o którym mówi się w art. 9d ust. 4 KN wlicza się okres urlopu macierzyńskiego i zwolnień lekarskich??

Chodzi o rozpoczecie stażu na nauczyciela dyplomowanego. KN mówi że należy "prapracować" w szkole co najmniej rok by go rozpocząć. Czy to owe "przepracowanie" dotyczy tylko faktycznie wykonywanej pracy?

ewa06-12-2005 11:51:10   [#09]

o ile pamiętam...

to wyjaśniała pani Igielska w Miętnem na konferencji, że po przepracowaniu = zatrudnieniu
Leszek06-12-2005 18:21:56   [#10]

dobrze pamiętasz Ewo...

W przypadkach wskazanych przez Karinę ie zanika stosunek pracy...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]