Forum OSKKO - wątek

TEMAT: w jaki sposób najlepiej przerwac staż...
strony: [ 1 ]
Gaba15-09-2004 17:19:07   [#01]
... by nauczyciel nie tracił. Dziewczyna musi wyjechać z mężem w marcu, jest w połowie kontraktowego, bardzo dobra anglistka - cobyście zrobili, by starciła najmniej. wyrażam jej zgodę ( z bólem) na urlop bezpłatny... i...
panda15-09-2004 17:24:58   [#02]
Rozumiem, że wyjeżdża na dłużej? skoro mowa o przerwaniu stażu. A jesteś pewna, że chcesz dla niej kombinować? Czy tak samo potraktujesz kiepską polonistkę? Pamiętaj, że ona bedzie miała podstawy tego oczekiwać.
Gaba15-09-2004 17:38:24   [#03]
polonistkę kiepskąwywalę tak jak kiepską anglistkę -  to robię. Bardzo dobrego nauczyciela, ktory chce uporeządkowac życie osobiste - puszczę. Ma być nieszczęśliwa, ma odeść - odejdzie, będzie chciała zostać po powrocie zostanie, no - gdzie jej będzie gorzej niż u mnie? ;-)
panda15-09-2004 17:41:56   [#04]
Zadałam to pytanie, bo właśnie dzisiaj na naradzie kolega dyrektor oświadczył, że w klasie integracyjnej ma 21 uczniów.Zwróciłam mu uwagę, że naruszył prawo, na co odpowiedział mi, że "chromoli" prawo... a ja wolałabym, żeby wobec mnie zawsze go przestrzegano. Nie jestem służbistką, formalistką i jeśli jest taka możliwość wybieram to co korzystaniejsze dla moich nauczycieli. Zawsze jednak te same reguły obowiązują wszystkich.
Ewa z Rz15-09-2004 19:59:43   [#05]

jak chce wyjechac na dłużej niż rok

to nic się nie da zrobić.

W innym wypadku mozna go kontynuować:

KN art. 9d ust. 5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]