Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczanie indywidualne
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta15-09-2004 12:41:28   [#01]

 Wpłynelo do mnie dzisiaj podanie rodziców ucznia nauczanego indywidualnie abym pozwoliła Mu na uczestniczenie w zajęciach kolek matematycznego,polonistycznego,przyrodniczego.

Dziecko jest w klasie szostej ,w domu ma 9 godzin bo u nas srednia z widelek.Czy w kontekscie tego co poniżej wkleiłam powinnam wyrazić zgode?

Szkoda mi dziecka bo jest bardzo zdolne a na kolkach nauczyciele podaja duzo ciekawych wiadomości.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 1)

z dnia 29 stycznia 2003 r.

w sprawie sposobu i trybu organizowania indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

4. Zajęcia w ramach indywidualnego nauczania prowadzi się w miejscu pobytu ucznia, w szczególności w domu rodzinnym........

 W celu pełnego osobowego rozwoju uczniów objętych indywidualnym nauczaniem oraz ich integracji ze środowiskiem rówieśników, dyrektor szkoły w miarę posiadanych możliwości, uwzględniając stan zdrowia dzieci, organizuje im uczestniczenie w życiu szkoły (np. w uroczystościach okolicznościowych).

Jasiek15-09-2004 12:58:42   [#02]

Tak

Wydaje się, że cytowane rozporządzenie daje możliwości wyrażenia zgody.

:-)
Iwona W15-09-2004 13:18:32   [#03]
mi też się wydaje że można pozwolić dziecku chodzić do szkoły... ma indywidualne... ale skoro chce integrować się na kółkach.... to niech chodzi..
Marek Pleśniar15-09-2004 13:25:23   [#04]
lista możliwości nie jest zamknięta - powinno przejść:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]