Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kto z Was był na naradzie z KO w woj. podkarpackim ?
strony: [ 1 ]
krystyna14-09-2004 18:36:37   [#01]

a pytam dlatego, że właśnie dowiedziałam się, że na naradzie, która odbywała się w Krośnie, kurator absolutnie zabronił prowadzenia księgi protokołów w wersji elektronicznej !!!

A że osobiście tego nie słyszałam (bo nie byłam...), dlatego chcę się upewnić, zwłaszcza, że prowadzę księgę osobiście od ub. r. - właśnie idzie do oprawienia tom I - jest piękna, a ja zestresowana !!!

Czy ktoś coś wie na ten temat ???

Gaba14-09-2004 18:57:57   [#02]

ja coś wiem...

- nie ma absolutnie racji, jeżeli tak powiedział, i ... każdy dyrektor oskkowiec to wie!
Marek Pleśniar14-09-2004 19:00:53   [#03]
"zabronił" ?
zofijka14-09-2004 19:59:44   [#04]

byłam na naradzie, też podkarpackie tylko w Przemyślu, uważnie słuchałam, ale tego nie słyszałam, a chciałabym  wiedzieć, bo ja też elektronicznie od tego roku

no to kto słyszał?

BożenaB14-09-2004 20:10:24   [#05]

Ja tez wiem :-)

Nie może nakazać, nie może zakazać... nie jego podwórko :-)

Marek Pleśniar14-09-2004 20:22:29   [#06]
zupełnie nie jego. Sposób dokumentowania (a nie ideę, zawartość) ustala dyrektor.
Leszek14-09-2004 20:34:49   [#07]

jednym słowem - każdy słyszał co chciał - pewnie nagłośnienie szwankowało...

a Cygana już powiesili...

pozdrawiam

Marek Pleśniar14-09-2004 20:37:16   [#08]

a więc to plotka?

kuurde... nie róbmy tak

Marek Pleśniar14-09-2004 20:38:22   [#09]
swoją drogą to nasze - własciwe szkole. Wystarczy się na zdanie urzędnika powołać by zadziałało...
zgredek14-09-2004 20:44:49   [#10]
ależ Marku złoty - toć Krystyna napisała, że plotka... tylko troszku między wyrazami;-))))))))))))
krystyna14-09-2004 21:12:57   [#11]

Na razie "plotka", ale jutro w pracy zapytam się "u źródła", które na tej nieszczęsnej naradzie było i osobiście słyszało.

Między "źródłem" a mną był tylko jeden pośrednik, to ja się pytam, komu by się chciało coś takiego wymyślać, albo, czy da się to przekręcić np. ze słów:

"n(z)akazuje się wszystkim dyrektorom prowadzenie ksiąg protokołów w wersji elektronicznej" !!!

Tak, czy siak, jutro będę wiedziała, mam nadzieję, że łącznie z nazwiskiem kuratora, który TO powiedział (lub niepowiedział)...

Marek Pleśniar14-09-2004 22:20:43   [#12]

toć ja nie do Krysi - tylko do plotki

o kuratorze lub plotkodawcy chętnie się dowiem:-)
MMM15-09-2004 07:58:22   [#13]

Na naradzie w Rzeszowie

Byłam osobiście na naradzie w Rzeszowie i nic takiego z szacownych ust nie padło.
Piotrek15-09-2004 10:19:00   [#14]

a tak a propos

Wiem, że to już było.....

Ale gdzie znajdę elektroniczny protokolarz???

Tylko nie krzyczcie ;-))

krystyna15-09-2004 11:00:17   [#15]

ODSZCZEKUJĘ !!!!!

HAU ! HAU ! HAU !

Moje "źródło" (dyrektor innej szkoly, w terenie) albo na tej naradzie się zdrzemnęło, albo zajmowało się czym innym, bo naprawdę było tak:

"Dyrektor nie może prowadzić księgi protokołów wyłącznie w wersji elektronicznej, która może ulec różnym uszkodzeniom, ale również w wersji papierowej (co ja rozumiem jako bieżące drukowanie kolejnych protokołów)"

Różnica zasadnicza, przepraszam całe Podkarpacie (i nie tylko!).

Marek Pleśniar15-09-2004 11:11:24   [#16]

piotrek:-))

zrobiłęś jak jedne panie na konferecnji

Podeszły do stoiska firmy X co coś tam reklamowała - i spytane "czym możemy służyć?" rzekły: "chciałyśmy taką (pustą) planszę jak Państwo mają z reklamą:-)

i Polskę!! :-)))))))

Gabrysia15-09-2004 11:56:00   [#17]

a ja słyszałam:)

Na włąsne uszy słyszałam na nardzie w Krośnie : "nie ważne kto i gdzie się pyta, i co kto odpowiada, wążne jest to powie pani S...  a pani S... twierdzi, ze nie wolno wiec nie wolno:) Ja to puściłam mimo uszu bo ja mam elektroniczną wersję..
AnJa15-09-2004 13:18:15   [#18]
O! I to się mie podoba!

Może i Pani S... jest pozakonstytucyjnym organem władzy sądowniczej i podręczniki o wykładni jedynie słusznej  czyli PaniS..owej (poza legalną, autentyczną, gramatyczną)nie wspominają, ale za to z jakim autorytetem:-)

A marudzą tu co niektórzy o upadku autorytetów!

Na Podkarpacie marsz!
krystyna15-09-2004 13:37:01   [#19]

Gabrysiu

Teraz, to ja już całkiem zgłupiałam !

Kto to jest p. S...... ??????????

Skoro TO mówione było publicznie, to powiedz i Ty !!!!

krystyna15-09-2004 13:37:38   [#20]

Gabrysiu

albo napisz na priva !!!
Pa Sta16-09-2004 10:32:47   [#21]
Dzisiaj w podkarpackim jest szkolenie właśnie z p. S. , poprosiłem zastępcę (pojechała na to szkolenie) żeby zapytała o to. Ja wróci napiszę o "wynikach", ale i tak na razie planuję wprowadzić wersję elektroniczną, ale zdaje się pierwszy protokół (w historii szkoły) musi być w wersji "ręcznej"  (konieczne zmiany) ?
Jakby można było prosić o jeszcze jakieś wskazówki (a zwłaszcza z podkarpacia) byłbym wdzięczny ;-)
Paweł S.
Gabrysia16-09-2004 13:05:15   [#22]
Pani S..., to Pani Stachurska, nasza podkarpacka specjalistka od prawa oświatowego.. w każdym razie ja od ubiegłego rou mam wersję elektroniczna i tej wersji bedę się trzymała:) kiedyś Ewa z Rz dała tu na forum wiele informacji na ten temat.. Trzeba by je w archiwum odszukać..
Ewa z Rz16-09-2004 17:50:43   [#23]

protokół, jak protokół

ale potrzebna jest uchwała o zmianie Regulaminu Rady - i tą jeszcze trzeba zapisac w sposób tradycyjny... Ale wszystko później to już na kompie!

W wyminie plików jest pieknie spakowany pakiet do elektronicznego protokołowania, umieszczony i wykonany! przez BożenęB - jest tam wszystko: przykładowy regilamin, sposób prowadzenia protokolarza, przykładowe protokoły i uchwały.

Pa Sta17-09-2004 08:22:24   [#24]

Właśnie nad tym siedzę i to mimo tego, że jest to "absolutnie niedopuszczalne"

Ewa z Rz17-09-2004 19:31:54   [#25]

a niby dlaczego ma byc niedopuszczalne?

Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67 z póź. zm.)

Art. 43. ust. 2. Rada pedagogiczna ustala regulamin swojej działalności. Zebrania rady pedagogicznej są protokołowane.

Rozporządzenie MENiS z dnia 19 lutego 2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. Nr 23, poz. 225 oraz z 2003 r. Nr 107, poz. 1003)

 §1. ust. 1. Rozporządzenie reguluje sposób prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dotychczasowe szkoły ponadpodstawowe, a także przez publiczne placówki, o których mowa w art. 2 pkt 3-5 i 7 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, zwane dalej "placówkami", dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej.

§ 16. Dokumentację przebiegu nauczania stanowią także uchwały rady pedagogicznej dotyczące klasyfikowania i promowania uczniów oraz ukończenia szkoły, zezwolenia na indywidualny program lub tok nauki oraz pisemne prace kontrolne i egzaminacyjne słuchaczy szkół dla dorosłych prowadzonych w formie zaocznej.

§ 23. Dyrektor przedszkola, szkoły i placówki ponosi odpowiedzialność za właściwe prowadzenie i przechowywanie dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz za wydawanie odpowiednio przez przedszkole, szkołę lub placówkę dokumentów zgodnych z posiadaną dokumentacją.

I tyle prawo na temat protokołów rady pedagogicznej. Ponadto powyższe rozporządzenie mówi jak można wypełniać arkusze ocen (ręcznie, maszynowo lub komputerowo), a NIC nie mówi o pozostałej dokumentacji - czyli sposób jej sporządzanie nie jest dla MENiS istotny, istotne jest by ona była, nieważne jak sporządzona.

Bardzo jasno i rwcyzyjnie przedsatwił tę sprawę Antoni Jeżowski w swojej prezentacji na Konferencji w Miętnem (jest umieszczona w wymianie i na naszej podstronie poświęconej tej konferencji)

...........

Ale nie tylko protokoły RP można mieć sporządzane na kompie, ale również księgę ewidencji dzieci, księgę uczniów, a także dzienniki lekcyjne.

Igła17-09-2004 21:11:46   [#26]

narada z KO

Uczestniczyłam również w jednym z takich spotkań z Panią S...Jak zaczyna swoją wypowiedź to od razu zastanawiam się jaki areszt wybrać gdzie bliżej. Z wypowiedzi tej Pani wynika , że to co robię to wszystko mija się z prawem lub balansuje na pograniczu. Z tonu wypowiedzi wnioskować można ,że jej wykładnia jest jedynie słuszna??? Pan kurator u nas powiedział ,że należy skończyć ze stwierdzeniem ,że mniej liczne klasy to lepsze wyniki bo prawdziwy sukces osiąga  kol. dyr. w jednym z gim. gdzie klasy są 40 i więcej osobowe?!!
zofijka18-09-2004 15:38:57   [#27]

igla

 a ja już drugi rok czekam na odpowiedż, od Pani S. , pisemną , a sprawa, której ona miała dotyczyć już dawno przestała być aktualna, ale kto wie, może coś otrzymam jeszcze..............

a odczucia mam  dokladnie takie jak Ty

a te wyniki ? brak słów, można za Pietrzakiem powtórzyć " ręce i spodnie opadają"

Sylwek18-09-2004 19:19:57   [#28]

narada KO

Uczestniczyłem też w takiej naradzie. W pełni potwierdzam odczucia igla. Dadam od siebie, stwierdził jeszcze (to dla mediów), że nauczycieli się nie zwalnia lecz przyjmuje do pracy nie pamiętam ilu i gdzie. Myślę , że  w tym przypadku raczej chodzi o kolejne umowy na czas określony, ale władza bazuje głównie na statystykach a nie na rzeczywistości.
RomanG19-09-2004 21:44:39   [#29]

Co za pani S.?

Oskarżona o coś? ;-)

Jak Stachurska to Stachurska.

krystyna19-09-2004 21:59:44   [#30]

ale się porobiło.....

kurcze blade....

trochę wstyd....

niezły obciach dla takiej pięknej krainy.....

może już resztę pomińmy milczeniem.....

Igła20-09-2004 17:11:16   [#31]
Poznaj bracie podkarpacie!!!
Zapomnialam o watku zwalniania to tez bylo dobre. Pan kurator tym powiedzeniem zupelnie sie skompromitowal. My faktycznie zyjemy na kresach.
Gaba20-09-2004 17:51:10   [#32]
o czym wyludzie tu gawędzicie, bo nie wiem!
Maryśka220-09-2004 23:54:26   [#33]

A mnie sie udało nie być w tym roku na naradzie właśnie w podkarpackim ko ;-)

Jak sie pouśmiecham to moze Sylwek cóś opowie i jak widzę kolejny stres mnie ominął... :-)

A w ogóle to pozdrawiam po długiej niebytności na forum!

zgredek21-09-2004 00:01:58   [#34]
Marysia - gg mi nie działa - napisz do mnie koniecznie

i witaj oczywiście:-)
Maryśka221-09-2004 00:07:50   [#35]
Dzisiaj wróciłam Bożenko, zaraz będę sie rekonwalenscensować ( czy jak to zwał?), ale jutro napiszę na pewno :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]