Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zasiłek na zagospodarowanie a znowelizowana KN
strony: [ 1 ]
Agata M11-09-2004 12:00:38   [#01]

Mam ogromną prośbę...czy ktoś jest w stanie pomóc mi w interpretacji poniższego tekstu znowelizowanej Karty? Zależy mi na tym, gdyż możliwe, iż dzięki tej zmianie będę mogła ubiegać się o ten zasiłek...wyjaśniam moją sytuację: w poprzednim roku szkolnym pracowałam w szkole podstawowej na zastępstwo...była to moja pierwsza praca w szkole...udało mi się rozpocząć i zakończyć staż, więc jestem już nauczycielem kontraktowym (od czerwca 2004 r.) Od września jestem zatrudniona w innej szkole podstawowej- juz nie na zastępstwo...i teraz pytanie..czy mogę sięw takiej sytuacji ubiegać o ten zasiłek? Z góry dziękuję za pomoc. Załączam treść:
art. 61 otrzymuje brzmienie:

"Art. 61. 1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

3. Zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości lub w części z obowiązku zwrotu zasiłku.";

Pozdrawiam,

Agata

panda11-09-2004 13:23:07   [#02]

sytuacja jest czysta i klarowna.

Nie wiem: skąd Twoje wątpliwości?

1. uzyskałaś stopień kontraktowego i do czerwca 2005 masz prawo wystąpić z wnioskiem

2. szkołę, w której pracujesz wskazujesz jako podstawowe miejsce pracy

Zakładam, że spełniasz pozostałe wymagania (pierwsza praca w życiu została podjęta w szkole, masz kwalifikacje do zajmowanego obecnie stanowiska)

Złóż wniosek. Gdyby zaszły okoliczności, o których nie napisałaś - dyrektor wyjaśni.

Agata M12-09-2004 15:47:22   [#03]
...praca na studiach- tak jak jest napisane w KN- nie zalicza się do "pierwszej pracy w życiu"...pracowałam na studiach...i praca ta nie skończyła się równocześnie z zakonczeniem studiów...pracowałam jeszcze przez wakacje, aż do października (już pracowałam rónocześnie w szkole)...czy będzie to dalej zaliczać się jako praca na studiach?
Ewa z Rz13-09-2004 03:22:15   [#04]

to JEST

praca w czasie studiów.

Na studiach jesteś aż do 30 września (koniec roku akademickiego) tego toku, w którym zdobyłaś dyplom, zatem pracę w szkole podjęłaś będąc jeszcze "na studiach", i 1 października (po studiach) w szkole pracowałaś. Czyli fakt pracy jeszcze gdzieś nie ma tu ŻADNEGO znaczenia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]