Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop dla poratowania zdrowia wg nowejKN
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta10-09-2004 12:25:03   [#01]

Art. 73.

1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 7 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nie przekraczającym jednorazowo roku, z zastrzeżeniem ust. 2.

8. Nauczycielowi można udzielić kolejnego urlopu dla poratowania zdrowia nie wcześniej niż po upływie roku od dnia zakończenia poprzedniego urlopu dla poratowania zdrowia.

Łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela w okresie całego zatrudnienia nie może przekraczać 3
lat

I tu mam problem czy jezeli nauczyciel teraz dostanie urlop na 3 miesiące to lekarz pp tym terminie może go przedłuzyc do 1 roku czy trzeba odczekać rok i znow dostać?

beera10-09-2004 14:04:28   [#02]

niestety

jednorazowo- dostała trzy miesiące ( czyli mniej niż jeden rok)

i po zakończeniu tego urlopu czekamy rok i nowy dopiero wtedy

Pamiętaj, że to dyrektor udziela urlopu- tj wystawia zaświadczenie o uprawnieniu do urlopu i w sytuacji gdy n-l ma te uprawnienia, po przedłożeniu lekarskiego zaświadczenia tego urlopu udziela.

Po zakończeniu urlopu trwającego 3 miesiące nie możesz wystawić zaświadczenia, ze n-l ma uprawnienia do urlopu dla poratowania zdrowia - bowiem ich nabierze dopiero za rok.

taka jest moja opinia- ale pewnie zacznie się spór, co to znaczy "jednorazowo";-)

Jolanta Szuchta10-09-2004 14:27:20   [#03]

Czyli podzielasz moje wątpliwości

własnie co to znaczy "jednorazowo"?dlatego własnie moje pytanie.
beera10-09-2004 14:30:47   [#04]

nie :-)

ja nie podzielam :-)

ja uważam, to co napisalam-

jednorazowo udzielony urlop przez dyrektora szkoły może trwać nawet tydzień- i potrzebna jest roczna odsapka

Jolanta Szuchta10-09-2004 14:54:45   [#05]

Dzięki

gnębią mnie w tym roku urlopy,to juz 3 nauczyciel.A finanse marne.
Leszek10-09-2004 16:17:31   [#06]

popieram zdanie Asi

jednorazowo było np. 3 miesiące (zatem nie przekracza roku - w końcu lekarz niech wie co czyni ordynując termin);

następne np. 3 to już kolejny urlop...

pozdrawiam

zaqa10-09-2004 17:43:52   [#07]
Na konferencji  KO tłumaczyło, że jak nauczyciel dostanie urlop na trzy miesiace, to możnamu go przedłużyć maksymalnie o 9 miesięcy i dopiero czeka rok
bogna10-09-2004 17:54:39   [#08]

ot i znowu - interpretacje :-(

beera10-09-2004 21:07:46   [#09]

nasza z Leszkiem prawidłowa :-)

Pamiętajcie,że to dyrektor udziela urlopu  i konsekwencje tego - jak i wszystkich dzialań- spadają na niego.

Udzieli urlopu, to udzieli, nie udzieli- w sądzie pracy wygra :-)

Grażyna11-09-2004 11:53:56   [#10]
ja popieram zdanie Leszka i Asi. Boję się nadinterpretacji w/w.
Botka11-09-2004 19:48:51   [#11]
Nie rozumiem tu czegoś. Wykładnią do udzielenia urlopu zdrowotnego jest zaświadczenie lekarskie. Chyba lekarz medycyny pracy, znając historię choroby,  potrafi określić najlepiej jaki czas urlopu będzie najkorzystniejszy dla pacjenta na podratowanie zdrowia. Wydaje mi się, że taka sugestia dla dyrektora jest jasna i wówczas może on podjąć słuszną decyzję przyznając taki urlop. Przecież sam nie jest spowiednikiem dusz, żeby wiedział jaki urlop udzielić. Może się mylę, ale takie nasuwają mi się wnioski.
Leszek11-09-2004 19:54:05   [#12]

zgadzam się Botka - lekarz wskazuje np. 3 miesiące (jednorazowo) i lekarz jako człek wykształcony (a kształci się długo i do skutku) musi znać przepisy i w końcu chyba wie co robi...dyrektor przyznaje 3 miesiące jednorazowo...

a KN teraz mówi tak jak #1 i nigdzie ani słowa o przedłużaniu...

pozdrawiam

Leszek11-09-2004 19:55:51   [#13]

chyba , że coś na ten temat będzie w długo zapowiadanym rozporządzeniu "ministra zdrowia i wszelkiej pomyślności", czego sobie i Wam życzę... (chodzi oczywiscie o tą/tę pomyślność)...

pozdrawiam

Botka11-09-2004 20:28:25   [#14]
Dziękuję Leszku za wyjaśnienie. Myślę, że w tej chwili jest to dość klarowna sprawa dla dyrektora szkoły, który udzielajac urlopu zdrowotnego na okreslony przez siebie czas, może jasno określić pracownikowi zatrudnianemu na zastępstwo umowę. Jest to szansa dla stażystów, którzy mogą spokojnie odbywać swój staż na n-la kontraktowego, jeżeli udzielony urlop będzie miał długość 1 roku, przydzieloną jednorazowo, a nie po trochu.
Leszek11-09-2004 20:35:04   [#15]

zdecydowanie tak...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]