Forum OSKKO - wątek

TEMAT: instrukcja udzielania pierwszej pomocy
strony: [ 1 ]
Zosia K10-09-2004 09:32:21   [#01]
Poszukuję instrukcji udzielania pierwszej pomocy (do powieszenia przy podręcznych apteczkach). Jeżeli ktoś takową posiada, proszę o przesłanie. Z góry dziękuję.
Konto zapomniane10-09-2004 13:23:41   [#02]

instukcja obsługi apteczki

INSTRUKCJA

 OBSŁUGI APTECZKI


UWAGI OGÓLNE

1.      Zestaw niezbędnych środków do udzielania pierwszej pomocy umieszczonych w odpowiedniej szafce nazywamy apteczką pierwszej pomocy.

2.      Apteczka powinna być przejrzysta, zawsze gotowa do użycia oraz łatwa do uzupełnienia.

 

CZYNNOŚCI ZWIĄZANE Z OBSŁUGĄ APTECZKI

1.      Do obsługi apteczki wyznacza się osobę odpowiedzialną za jej utrzymanie
w należytym porządku i stanie, umożliwiającym jej natychmiastowe użycie. Osoba ta jest  odpowiedzialna z uzupełnianie jej zawartości w miarę stopniowego wykorzystywania zawartych w niej materiałów i leków.

2.      Przy apteczce w widocznym miejscu umieszcza się :

·        instrukcje pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,

·        telefon pogotowia ratunkowego – 999 lub 521-21-20

3.      W apteczce powinny znajdować się tylko materiały i leki z aktualnym terminem przydatności do użycia.

4.      Apteczka zawiera wykaz wyposażenia.

5.      Podstawowe wyposażenie apteczki  szkolnej pierwszej pomocy przedmedycznej:

·        leki

1)     przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i rozkurczowe

2)     nasercowe i uspokajające

3)     stosowane w chorobach układu pokarmowego

·        środki do użytku zewnętrznego

·        artykuły sanitarne

 

ZASTOSOWANIE APTECZKI

Podany zestaw ma zastosowanie w nagłych przypadkach wymagających udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej uczniom i innym pracownikom szkoły.

 

CZYNNOŚCI ZABRONIONE

Nie należy zestawiać ani kupować leków i materiałów opatrunkowych, które są w ratownictwie nie przydatne  albo szybko ulegają zepsuciu.

Zola10-09-2004 15:29:42   [#03]
kurcze uczono mnie, że w apteczce nie może byc żadnych leków, tylko środki opatrunkowe, husta trójkątna, nożyczki, agrafki, ewentualnie szyna i woda utleniona
ta ostatnia niekoniecznie, bo ulega przeterminowaniu i można ją zastąpić przy udzielaniu pierwszej pomocy wodą
mam w apteczkach kolorowe intrukcje udzielania pierwszej pomocy
zobacz w PCK albo w sklepach, w których są znaki ewakuacyjne, tam bywają naklejki do apteczek
ewa bergtraum10-09-2004 15:59:24   [#04]

Zolę dobrze nauczono :-)

W apteczce nie może być żadnych leków. I nie wolno nauczycielom podawać ich dzieciom. Woda utleniona w tabletkach.
Gaba11-09-2004 04:12:14   [#05]
jęzli to jest apteczka głowna, np w sekretariacie lub na portierni można, po napisaniu kto może korzystać.
Zola11-09-2004 12:21:22   [#06]
gaba nie ryzykuj, u mnie apteczka z lekami jest tylko u pielęgniarki i tylko ona może podac lek i z tego co wiem to tez nie każdy
Zosia K13-09-2004 09:01:35   [#07]
Dziękuję za odzew. Wiem że w apteczce nie może być żadnych leków tylko podstawowe środki opatrunkowe, niemniej jednak - wg pani z sanepidu - powinna być instrukcja jak tego używać.
krzycho13-09-2004 11:05:36   [#08]

przepis

a na jaką instrukcję powoływała się PANI z sanepidu :)

Tadek13-09-2004 15:24:47   [#09]
Jaki przepis reguluje, że w aptecenie mogą być lekarstwa np. krople nasercowe, i że nie można je podawć dziecku czy nawet nauczycieliwi.
RomanG13-09-2004 15:30:30   [#10]

Żaden przepis.

Mogą być lekarstwa.

Można je podawać.

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]