Forum OSKKO - wątek

TEMAT: problem może nie jest oświatowy
strony: [ 1 ]
zgredek09-09-2004 23:28:08   [#01]
przyszedł list polecony

niby nic dziwnego - tylko list adresowany był do mojego 14-letniego syna

gdy go otworzył, to okazało się, że ma zapłacić 110 zł za to, że nie zapłacił mandatu, gdy jechał bez biletu autobusem

dziecko powiedziało, że nie jechało i nie zamierza płacic, bo niby skąd ma wziąć

-----------------

zadzwoniłam, więc do osoby urzędowej i dowiedziałam się, że dziecko zostało przyłapane na jeździe bez biletu w dniu... o godzinie... w autobusie nr...

zapytałam uprzejmie, w jaki sposób mogą to udowodnić

okazało się, że mają dane osobowe:

imię i nazwisko
adres
imiona rodziców
datę urodzenia
podpis dziecięcia

--------------

data urodzenia się nie zgadzała, podpisu jeszcze nie widziałam, o pozostałych danych to wie każdy kolega i koleżanka mego dzięcięcia i troszkę moich uczniów, nie wliczając w to znajomych;-)


no to znów zapytałam, skąd to wiedzą, że to me dziecko tak narozrabiało, czy podany jest przynajmniej numer legitymacji, z której te dane zostały spisane?

no i wyszła moja naiwność:

kontroler spisał te dane na podstawie oświadczenia ustnego

----------------------

a wniosek to mi się taki nasuwa:

po cóż kupować bilety - nauczmy się podstawowych danych kilku osób i... możemy jeździć do woli autobusami komunikacji miejskiej:-(
Gaba10-09-2004 00:35:32   [#02]
niestety stary numer, na tej podstawie juz paru zostało wrobionych. Jest trochę odkręcania, że ty to nie ty, a on to nie on, ale trzeba.
zgredek10-09-2004 00:38:53   [#03]
gaba - Ty mnie nie załamuj

zostawię sprawę może sądowi?

chociaż czytając niektóre sądowe interpretacje...

:-((((
Gaba10-09-2004 00:47:39   [#04]
napisz oświadczenie, że to nie Twoje dziecko a jedynie dane, na nich ciąży ciężar dowodów.
AnJa10-09-2004 16:09:07   [#05]
Możesz też narobić rabanu przez kontakty słuzbowe - wszak prominent jesteś:-)

Aha - ewentualne zapłacenie mandatu nie oznacza jeszcze karalności i nie skutkuje odwołaniem z prominenckiego stołka.

Poważniej -faktycznie  stary numer. Pisz coś w rodzaju oświadczenia(rada gaby) - wycofują się bez sądu.

Nawet jeśli to Twoje dziecię jechało - co jest wcale możliwe:-)
zaqa10-09-2004 18:11:39   [#06]
Nie sądzę, by był to jakiś wielki problem. Jak mojego ucznia przyłapią na jeździe bez biletu i do mnie z tym przyjdzie, to sam wyciągam konsekwencje dyscyplinarne, potem piszę pismo do MPK z prośbą o anulowanie mandatu przedstawiając sytauację materialną rodziny. Jeszcze się nie zdarzyło żeby odmówili.
Jestem pewny, że wystarczy pisemnie wyłumaczyć sytuację tak jak wszyscy proponują i będzie wszystko OK
zgredek11-09-2004 10:25:39   [#07]
widzicie - chodzi mi o zasadę

o to "ustne oświadczenie"

tu chodzi o ukaranie kogoś, kto popełnia wykroczenie

jeśli kary mają tak wyglądać, to po co to wszystko?

------------------

ja zakładam, że nie będę miała problemu z wyjaśnieniem
RomanG13-09-2004 02:17:39   [#08]

zaqa

Rozumiem, usprawiedliwiasz proceder wyłudzania przejazdów przez uczniów Twojej szkoły?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]