Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczeń wyjechał za granicę
strony: [ 1 ]
BOS09-09-2004 17:38:04   [#01]
Ten problem był już chyba poruszany na forum, ale nie mogę go znaleźć.
Uczennica SP wyjechała za granicę (do Anglii). Obowiązek nauczania ją jednak obowiązuje, ale ponieważ jej od 1 września nie ma, to go nie realizuje. Rodzice nie zostawili żadnej informacji o tym na jak długo wyjeżdżają - wyjechali po prostu za pracą.
Co "biedny" dyrektor ma teraz zrobić. Z miłą chęcią wziąłbym delegację i pojechał skontrolować, czy i jak, obowiązek realizuje w Londynie.
A tak na poważnie co dalej z tym problemem zrobić. Wszcząć postępowanie o nierealizowaniu obowiązku szkolnego?
Jola09-09-2004 18:53:17   [#02]
Mam ten sam problem. Moja uczennica wyjechała ponoć do Austrii i żadnych wieści.
Ewa z Rz09-09-2004 18:57:23   [#03]

wystarczy

gdy uzyskasz oświadczenie od krewnego rodziców (pełnoletniego) o tym fakcie na pismie, gdzie sobie zanotujesz stopień pokrewieństwa i nr dowodu osobistego osoby, która oswiadczenie to podpisze.

Tak sporządzony dokument wkładasz do tej teczki, w której przechowujesz potwierdzenia realizacji obowiązku szkolnego twoich dzieci z innych szkół.

Takie dziecko traktowane jest przez nadzór jak dziecko wymeldowane - nie musisz sie nim zajmować do końca roku szkolnego. W nastepnym roku procedure zaczynasz od początku, chyba że osoba Cie informujaca zobowiąże się (na pismie) do niezwlocznego zawiadomienia Cię o powrocie tego ucznia z zagranicy.

Jola09-09-2004 19:03:00   [#04]

Ewa :-)

A co zrobić jak krewnych nie ma lub nie zna się ich adresu?
Ewa z Rz09-09-2004 19:07:28   [#05]

poprosić sasiadów

czy kogokolwiek, kto by wiedział i chciał to poswiadczyć.
Jola09-09-2004 19:12:59   [#06]
Dzięki :-)
Mirosław Skura10-09-2004 10:52:57   [#07]
Jestem szczęściarzem w tym temacie
Mnie przysyłają ze szkół w USA i Italii, że moje dzieci (z mojego obwodu) uczęszczają tam do szkoły (szkoda że nie po polsku ale da się przetłumaczyć).
Rodziców, którzy wybierają się z dziećmi za granicę proszę aby zadbali o te sprawy.
beera10-09-2004 11:14:09   [#08]

takie poświadczenie

jest niewiele warte- w sensie dokumentu

Przyznajmy , ze NIE MAMY skutecznego systemu monitorowania ruchów dzieci po Polsce i poza granicami...

 

W zasadzie to w takiej sytuacji należaloby uruchamiać służby ;-)

Basik10-09-2004 11:41:21   [#09]

 Pytanie 2. Jak postępować w przypadku dzieci, o których wiadomo, że wyjechały czasowo za granicę ale brak formalnego potwierdzenia tego faktu i nie wiadomo czy dzieci tam uczęszczają do szkoły. Czy dzieci te należy traktować jako nie zamieszkałe na terenie obwodu szkoły czy jako nie realizujące obowiązku szkolnego?

 Odpowiedz

W sytuacji gdy szkoła nie została powiadomiona o wyjeździe dziecka za granicę i nie ma informacji o spełnianiu tam przez dziecko obowiązku szkolnego lub nauki, nie ma podstaw do wykreślenia dziecka z ewidencji. Należy zanotować ten fakt w księdze ewidencji wskazując źródło informacji.

To jest odpowiedź pani Zawiszy z MENiS

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]