Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dzień Nauczyciela
strony: [ 1 ]
marlid08-09-2004 22:06:10   [#01]

Ciekawa jestem, w jaki sposób organizujecie w waszych szkołach 14 października... Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, więc rozumiem, że mogą przyjść tylko te dzieci, którym trzeba zapewnić opiekę w swietlicy.... Co z innymi nauczycielami? Jak to robicie?

Zaznaczam, ze jestem przeciwnikiem organizowania uroczystości w postaci apelu czy akdemii, na którą mają przyjść odświętnie ubrane wszystkie dzieci... To tak jakbyśmy na siłę dopominali się o kwiatek. I słychac potem komentarze rodziców, że nauczyciele organizują dla SIEBIE święto w szkole i zmuszają dzieci tym samym do przyniesienia kwiatka....

jak ten dzień przebiega u Was? Podzielcie sie proszę swoim doświadczeniem...


colorTableClick();
Jolanta Szuchta08-09-2004 22:07:41   [#02]

My tu pracujemy

a Ty juz chcesz świętowac??;-))))
RomanG08-09-2004 22:10:27   [#03]
Chcesz, aby zanikła nam kolejna tradycja? Kiedy to dzieci choć raz do roku miały specjalną okazję poprzez odpowiedni strój i ceremoniał uroczyście podziękować nauczycielom za trud wychowania?
marlid08-09-2004 22:41:57   [#04]
Przepraszam, ale raz to chyba już dziękują-kiedy jest zakończenie roku. Też są odświętnie ubrane i mają w ręku kwiatka! Tak, jestem przeciwniczką tego święta, sama jestem rodzicem, chodze na wywiadówki do moich dzieci i słyszę te komentarze o dopominaniu się przez nas prezentów!
Marek Pleśniar08-09-2004 22:43:38   [#05]
i dzieci spontanicznie szły i dziękowały? ;-)
zgredek08-09-2004 22:44:05   [#06]
ale...

przecież to nie jest dzień nauczyciela

to jest dzień wszystkich, którzy z oświata mają cóś wspólnego

uczniów i słuchaczy też
zgredek08-09-2004 22:46:37   [#07]
i dlatego oni świętują a my świętując- pracujemy;-)
RomanG08-09-2004 22:51:29   [#08]

Koniecznie muszą spontanicznie?

Co ja się dzieciakowi natłukłem do łba, że sąsiadom trzeba mówić dzień dobry! Napierw nie gadał w ogóle, wstydził się, sznurował gębę i guzik mu mogłem zrobić.

Potem gadał, bo tata kazał srogim tonem.

Teraz się przyzwyczaił i gada spontaniecznie.

Ma 5 lat.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]