Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jaki plan rozwoju?
strony: [ 1 ]
barwa08-09-2004 17:03:47   [#01]

Witam wszystkich na forum. Czytałam Was od dawna, wreszcie sama zdecydowałam się zarejestrować i włączyć do dyskusji.Proszę mnie oświecić, czy pisząc plan rozwoju moja stażystka ma uwzględnić wymagania z Rozporządzenia z 29 maja 2002? Bo to nowe podane na stronie MENiS-a jeszcze przecież nie obowiązuje? Co prawda w przypadku nauczyciela stażysty zmiana jest niewielka, ale jeszcze większą zagadkę mają przyszli kandydaci na dyplomowanych? Tam zachodzą istotne zmiany w wymaganiach, przynajmniej jeśli chodzi o nazwanie i umieszczenie w odpowiednich punktach zaplanowanych zadań.

Ewa z Rz08-09-2004 17:10:13   [#02]

pisze zgodnie

z obecnie obowiązujacym rozporządzeniem. Plan musi byc zatwierdzony do 30 września. O ile nic w rozporzadzeniu na ten temat nie bedzie to nie będzie potrzeby zmieniania go - powinny n-la obowiązywac te wymagania, które były w momencie zatwierdzania planu...

Tak być powinno, a jak bedzie? ... Zobaczymy... Rzeczywistość (a zwłaszcza "oświatowa") zaczyna być coraz mniej logiczna, powoli łamie się coraz więcej zasad, więc nie wiem czy zasada "prawo nie działa wstecz, za wyjątkiem sytuacji kiedy wyrażnie tak stanowi" nie będzie następna...?

barwa09-09-2004 16:24:09   [#03]
Dziękuję Ewo za odpowiedź. Myślę podobnie jak ty, ale... Być może nie będzie potrzeby zmieniania planu, ale juz po stażu przy postępowaniu kwalifikacyjnym na dyplomowanego prawdopodobnie trzeba będzie udokumentować wymagania według nowego rozporządzenia. A te są jednak zmienione. Niektóre wystarczy inaczej nazwać i włożyc do innego punktu, ale zamieszanie przy tym jest niezłe. Współczuję obecnym kandydatom na awans.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]