Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy opiekun pisze propozycję oceny gdy...
strony: [ 1 ]
Woron07-09-2004 18:43:01   [#01]

W jednym ze starszych wątków wyczytałem, że w przypadku gdy nauczyciel odbywający staż zmienia szkołę (staż oczywiście kontynuuje) trzymanie się procedur nie jest konieczne. Zastanawiam się właśnie nad tym, czy muszę czy nie jako opiekun pisać propozycję oceny za częściowy staż czy tez dyrektor sam od razu takową ocenę wystawia. I mam wątpliwości. Wydaje mi się jednak że procedury mają tu zastosowanie:

W KN jest tak:

9f. 2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

...

9c.
5. Zadaniem opiekuna stażu, o którym mowa w ust. 4, jest udzielanie nauczycielowi pomocy, w szczególności w przygotowaniu i realizacji w okresie stażu planu rozwoju zawodowego nauczyciela, oraz opracowanie projektu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu.

6. Ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, o którym mowa w ust. 3, z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły.

1) w przypadku nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego - po zapoznaniu się z projektem oceny opracowanym przez opiekuna stażu i po zasięgnięciu opinii rady rodziców;
...

Więc powinienem napisać czy nie?

Jolanta Szuchta07-09-2004 18:50:44   [#02]

Ja tam

od opiekuna wymagałam,przeciez brał jakies pieniądze i miał większy kontakt z odbywającym staz ,choc dyrektor monitoruje.
Woron07-09-2004 18:53:00   [#03]
Czyli pisać ... ale spokojnie mogę poprosić "podopiecznego", by to sprawozdanie mi najpierw pokazał :-)??
Jolanta Szuchta07-09-2004 19:01:17   [#04]

Możesz

ale chyba musisz sie pospieszyc bo do 14 juz niedługo a nauczyciel do 14 dni od rozpoczecia roku szkolnego musi dac dyrkowi wniosek,a dyrek może i powinien wymagać oceny dorobku za poprzedni okres w poprzedniej szkole.
zgredek07-09-2004 19:03:35   [#05]
Jola - to taki nieżyciowy dyrektor by był

bo chyba rozumie innych dyrektorów, co to czasu nie mają zbyt dużo;-)
zgredek07-09-2004 19:04:31   [#06]
Woron - pisz i proś, albo proś i pisz;-))))))))))
Woron07-09-2004 19:09:06   [#07]
Napisać to ja w godzinę mogę. "Podopiecznemu" o tym już pod koniec wakacji mówiłem, że to i to trzeba będzie zrobić. A ten się dopiero dzisiaj "obudził".
Jolanta Szuchta07-09-2004 19:11:45   [#08]

Wiesz

ja tylko chciałam zmotywować Worona ;-))).sama napisałam ocene wczoraj dzwoniąc wczesniej do dyrektora szkoły ,do ktorej przeszedł moj nauczyciel ;-)))) zeby podanie o kontynuacje przyjąl bo ocene ma pozytywna gdybym nie zdązyła napisac to....ale zdazyłam i dziś poszlo UF.
Woron07-09-2004 19:15:18   [#09]
A dlaczego "gdybym nie zdązyła napisać", przecież dopiero 7IX ???
Jolanta Szuchta07-09-2004 19:20:26   [#10]

A czytałes?

moj notoryczny brak czasu?więc sie spięłam i napisałam.

Mam na uwadze cały czas te 14 dni bo przeciez w międzyczasie musze zrobić jeszcze tysiąc innych rzeczy.

A najwazniejsza to nowe rozporządzenie o nadzorze.

Musze to zrobic bo to dla mojego KO  to teraz zadanie priorytetowe.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]