Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jakie mamy programy?
strony: [ 1 ]
Małgorzata Piluch07-09-2004 16:21:02   [#01]
Mili poloniści! Podzielcie się ze mną refleksjami na temat realizowanych przez Was programów. Jak oceniacie swój wybór po dwóch latach praktyki? Czy bywa tak, że progam dobry a podręczniki do niczego, czy zmienialiście programy w nowych klasach? Bardzo mnie ten problem interesuje.Czy ktoś np. realizuje program skompilowany z kilku i jak to "ugryzł". Myślę, że problem jest ciekawy dla wszystkich - ostatecznie, póki co, jsteśmy w fazie eksperymentów.
Gaba08-09-2004 03:57:32   [#02]

nie znam niestety programów do LO, mogę powiedzieć o gimnazjalnych, większość ma błędy, nawet takie jak świadome założone ignorowanie podstawy, to jest jednak drobiazg. Są takie, które pominęły ważne lektury, wpisane do PP, a recenzenci... nie zauważyli. Najbardziej mnie jednak irytują recenzenci, to jest nieporozumienie. Znane mi programy w większości nie powinny być dopuszczone.

Są czasopisma będące tubami programów i podręczników, trzeba na pochwalne recenzje uważać, wcale nierzadko piszą je doktoranci autorów. Bardzo poważne błędy merytoryczne (Sienkiewicz napisał Siłaczkę), a nawet ortograficzne (Rejmont), byki pojawiają się nawet w założeniach programowych (dopisywanie fr. programu po otrzymaniu dopuszczenia np. w roku 2001), albo odcinanie się od oczywistych z zbadanych oraz uznanych modeli kulturowych na rzecz np. republikanizmu francuskiego, jeden z programów przekreśla kulturotwórczą rolę kościoła katolickiego itp. itd., etc.

Całe morze i doktorat gadania...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]