Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy można tak?
strony: [ 1 ]
Gama07-09-2004 05:19:08   [#01]
Klasa IV sp ma cztery godziny wychowania fizycznego, wszystkie relizowane w ramach godzin dydaktycznych. I wydawałoby się ,że jest ok. ale trzy godziny mają z jednym nauczycielem, a jedną z innym. Ten drugi, dopiero stażysta, nakazał dzieciom mieć białe koszulki, granatowe spodenki i dwie pary obuwia zmiennego (sala i boisko). Właściwie to już trzecia para tych butów, bo inne mają jeszcze do chodzenia w szkole. Co wy na to, czy można rozdzielać w ten sposób w.f. jeżeli wszystko jest w ramach godzin lekcyjnych, rozumie gdyby ta jedna godzina była popołudniami lub w sobotę?
Jolanta Szuchta07-09-2004 08:09:47   [#02]

Chyba cuduje

w dzisiejszych czasach kiedy niektore dzieci na chleb nie mają....pozwalamy cwiczyć w czym sie da ,po prostu ćwiczyć.
Gama07-09-2004 15:26:30   [#03]

Jola

A co myślisz o rozdzieleniu na dwóch nauczycieli tych godzin?
beera07-09-2004 17:14:28   [#04]

niemozliwe

by były realizowane w ramach zajęć edukacyjnych wychowanie fizyczne

ta czwarta godzina, to zapewne inny rodzaj zajęć- jakie ś gry i zabawy ruchowe, bądź cos w tym rodzaju.

Rozporządzenie dopuszcza realizowanie 4 godziny w taki sposob.

Nie może to być czwarta godzina w-fu- niemożliwe jest rozbicie tego samego przedmiotu na dwóch nauczycieli.( chyba, że specyfika- np basen)

Jolanta Szuchta07-09-2004 18:48:42   [#05]

Tak niemożliwe aby 2 nauczycieli

a wogole to chyba z tą 4 godziną W-F jest jakaś draka bo ja do 12 musze do naszego KO wysłac raport a oni do MENiSu.

Ja niestety prowadziłam u siebie w szkole jako 4ta godzine lekcyjna,pewnie mi się oberwie,ale ja mam 2 sale więc mialam warunki.

gosienka07-09-2004 18:56:46   [#06]

Przecież kilka dni temu ten wątek był poruszany . Wnioski dyskutujących były nst :

- jeżeli ktoś ma bazę i możliwości może realizować tę 4 godzinę tak " normalnie" bo dopuszcza taką moż;iwość Rozporządzenie

- tę godzinę można dać nawet bibliotekarce czy wychowawcy jeżeli wynika to z konieczności / rodzaj zajęć / Czyżby po kilku dniach wnioski były inne czy inni dyskutanci? :-))))))

Jolanta Szuchta07-09-2004 18:58:16   [#07]

Pewnie dyskutanci

ja tego wątku o ktorym piszesz nie widzialam.
Dorsto07-09-2004 20:35:12   [#08]

do #1, #2

U nas na wf jest obowiązek noszenia stoju na zmianę do ćwiczeń. Rada Rodziców po konsultacjach z rodzicami ustaliła, że strojem do ćwiczeń ma być biała koszulka (oczywiście drobne napisy dozwolone ;-) -koszt do 3,5zł w zależności od sklepu)- na zmianę, i skarpetki na zmianę,i buty na jasnej podeszwie (prawie cała szkoła chodzi w chińskich trampkach ;-), i dół (spodenki) dowolny - dres, getry, rybaczki, spodenki, byle nie "dzwony" . Na stadion prosimy dzieci o "adidasy" - chodzi o to, by nie wnosić piachu i błota do szkoły. Po prostu - dzieci w dzień, w którym mają wf starają się tak ubierać, by do szkoły przychodzić w butach sportowych - potem wychodząc na wf na stadion  przebierają buty.  Mimo początkowych protestów niektórych rodziców - obecnie system ten funkcjonuje świetnie. Dzieciaki uczą się podstaw higieny, a i łatwiej przeprowadzić gry, gdyż na białej koszulce szarfa jest wspaniale widoczna. Ponadto znikają dyskusje, czy np. bojówki są strojem do ćwiczeń. Nie ma też problemu z "ubabraniem" koszulki piaskiem (kiedyś usłyszałam, że nie będzie panna ćwiczyć, bo mama za koszulkę Nike dała prawie 100 zł i może się pobrudzić). ;-).

Szczerze polecam. U nas system taki wprowadzono jakieś 8-9 lat temu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]