Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczanie indywidualne w LP
strony: [ 1 ]
joszka06-09-2004 13:32:18   [#01]
Dziecko-epileptyk ma nauczanie indywidualne w odległej wsi realizowane siłami nauczycieli uczących w pobliskim gimnazjum. Wtym roku (II klasa ) wypadł z obiegu nauczyciel j.angielskiego-tam juz nie uczysię tego języka.Czy macie namiary na przepis pozwalający na rezygnację z drugiego języka ze względu na orzeczone nauczanie indywidualne.
bogna06-09-2004 15:16:54   [#02]
nie znam przepisu pozwalającego na coś takiego
annah14-09-2004 10:44:51   [#03]

dylematy

a ja mam problem: uczennica otrzymała nauczanie indywidualne

jedzie się do niej do domu 40 minut autobusem (jeździ 1 na godzinę) i potem idzie 3 km od przystanku

zajęcia musiałyby być po lekcjach moich nauczycieli, czyli od 12 najwcześniej, ostatnie więc mogą wypaść gdy będzie już ciemno, a tam idzie się przez lasek, gdy pytałam mamy jak dziecko (17 lat) wraca do domu to odpowiedziała, że codziennie na przystanku czeka na nią mama, ona też zawodzi czasem uczennicę do miasta 

powodem indywidualnego nie jest niesprawność ruchowa, np. złamana noga, bo w takim wypadku to wiedziałabym co robić

aha, rodzic napisał pismo, że prosi, aby córka miała ind na terenie szkoły, w wydzielonym do tego pomieszczeniu, niestety nie ma o kontakcie z rówieśnikami ani słowa w pismie z PPP

jest to klasa maturalna i rodzic nie chce słyszeć o przeniesieniu dziecka do najbliższego liceum

musiałabym wysłać tam 10 nauczycieli

no i mam już 2 takie indywidualne, wiem, że szykują się jeszcze 3 w mieście (ale tutaj nie widzę problemu) i jeszcze jedno z dojazdem godzinę i też w klasie maturalnej

co robicie w takich wypadkach?

bogna14-09-2004 23:47:44   [#04]
podniosę ci - może ktoś coś doradzi :-)
annah15-09-2004 00:20:47   [#05]

dzięki :)

wymysliłam, że zatrudnię na te godziny nauczyciela

tylko kto przyjdzie na 0,5 godz na tydzień? więc trzeba ułożyć np 2 godz raz na miesiąc, tylko czy uczeń może mieć kontakt z przedmiotem raz na miesiąc?

maeljas15-09-2004 08:02:51   [#06]

a może skorzystaj z tego i zrób to nauczanie  w szkole:

Informacja dotycząca indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

    Dla każdego ucznia, któremu poradnia psychologiczno-pedagogiczna wydała orzeczenie o nauczaniu indywidualnym, dyrektor szkoły ustala zasady, zakres, miejsce i czas prowadzenia zajęć.

    Nie oznacza to odebrania tym uczniom prawa do uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych i innych formach życia szkoły.

    Dzieci, którym przyznano indywidualne nauczanie wymagają szczególnego wsparcia. Najważniejsze jest umożliwienie im, w jak najszerszym zakresie, kontaktów rówieśniczych w środowisku szkolnym.

(To cytat ze strony Menisu )

Karolina15-09-2004 09:13:51   [#07]

Zgadzam się z maeljas - nie widze potrzeby ubolewania, że PPP nie napisała tego jednego zdanka. O co chodzi? Moze zapomniała, bo PPP pracują niedbale. Możesz jako dyrektor podjąc taką decyzję i jeśli rodzic prosi a nauczycielom trudno dojeżdzać to po prostu dostosuj to.

Bo jak znam życie za moment się okaże, że nie bedzie miała tego czy tamtego, bo autobus uciekł, z komputerem nikt nie pojdzie, z buteleczką od doświadczeń też nie.

Proces edukacyjny należy indywidualizowac i i owa indywidualizacja niech zależy  o prawdziwych potzreb dziecka i rodzica a nie jednego zdania na papierze....wrrrr

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]