Forum OSKKO - wątek

TEMAT: a ty mi mów - nauczyciel
strony: [ 1 ]
Gaba03-09-2004 19:21:41   [#01]

odwołałam się od dopuszczenia nauczyciela z wf, nauczyciel przyniósł więc następujące dopuszczenie do pracy - zabrania się pracy na stanowisku nauczyciela wf, może wykonywać pracę na stanowisku nauczyciela.

 

i tyle - problem taki, że nie może on wykonywać pracy na tym stanowisku, bo nie mam takiej specjalności, pomijam, że nie mam takiego miejsca - mój specjalista od nauczania ogólnego musi jednak pisać, a mój kolega nie może stać, dyżurować, pisać, wpisać tematu, podpisac się pod lekcją, nie przygotuje żadnego planu, bo nie może... pisać, może mówić i siedzieć, ale nie ma takiej specjalności, nie udzieli pomocy dziecku, nie poprosi o pomoc, bo nie da rady...

Zadzwoniłam do p. dr z pytaniem, jak sobie wyobraża pracę na stanowisku nauczyciela... zamilkła, powiedziała, by nauczyciela skierowac ponownie do niej i prośbą o dookreślenie stanowiska.

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem...

beera03-09-2004 19:35:40   [#02]

czy na skierowniu

zawarłaś wszystkie wymagane zagadnienia?

To obosieczna broń te badania profilaktyczne, bowiem zgodnie z rozporządzeniem skierowanie powinno zwierać:

§ 4. 1. Badanie profilaktyczne przeprowadza się na podstawie skierowania wydanego przez pracodawcę.

2. Skierowanie, o którym mowa w ust. 1, powinno zawierać:

1) określenie rodzaju badania profilaktycznego, jakie ma być wykonane,
2) w przypadku osób przyjmowanych do pracy lub pracowników przenoszonych na inne stanowiska pracy - określenie stanowiska pracy, na którym osoba ta ma być zatrudniona; w tym przypadku pracodawca może wskazać w skierowaniu dwa lub więcej stanowisk pracy, w kolejności odpowiadającej potrzebom zakładu,
3) w przypadku pracowników - określenie stanowiska pracy, na którym pracownik jest zatrudniony,
4) informacje o występowaniu na stanowisku lub stanowiskach pracy, o których mowa w pkt 2 i 3, czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych oraz aktualne wyniki badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia, wykonanych na tych stanowiskach.


5. Badanie profilaktyczne kończy się orzeczeniem lekarskim stwierdzającym:

1) brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na określonym stanowisku pracy lub
2) przeciwwskazania zdrowotne do pracy na określonym stanowisku pracy.

§ 3. 1. W sprawach, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 4, lekarz orzeka na podstawie wyników przeprowadzonego badania lekarskiego oraz oceny zagrożeń dla zdrowia i życia pracownika, występujących na stanowisku pracy.

2. Oceny zagrożeń, o których mowa w ust. 1, lekarz dokonuje na podstawie przekazywanej przez pracodawcę informacji o występowaniu czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych, w tym również o aktualnych wynikach badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia, występujących na stanowiskach pracy. Wskazane jest, aby lekarz uzupełnił informacje pracodawcy o spostrzeżenia z przeprowadzonych wizytacji stanowisk pracy.

powiem szczerze, ze nie znam sytuacji gdzie badanie profilaktyczne zostalo wykonane z w/w przepisami...

chyba będziesz gaba musiała być pierwsza;-)

Gaba03-09-2004 23:59:49   [#03]

Znam Asiu te właśnie przepisy, ostatnio są one bardziej ulubione niz rozporządzenie o nadzorze... - taaak, się nad nimi zdumiewam. Stanowisko pracy nauczyciel wf opisałam i krótko scharakteryzowałam pracę wf, na wypadek gdyby lekarz sądził, ze jest człowiek, który siedzi z gwizdkiem i gwiżdże.

No to mam teraz skierowanie na stanowisko nauczyciela... ;-)

czynność wpisania tematu lekcji i podpisania się

czynność wpisania oceny cząstkowej i końcoworocznej, cżastkowej z zachowania (opinia ocenna).

dyżur, udzielenie pomocy, powiadomienie o ew. wypadku, udzielenie pierwszej pomocy.

czynnośc sprawowania opieki nad młodzieżą

czynnośc trzymania długopisu...

pisania planów pracy, w tym od konkretnej klasy plan metodyczno-wychowawczy...

beera04-09-2004 10:08:24   [#04]

fajnie

:-))))
Marek Pleśniar04-09-2004 10:19:13   [#05]

:-)))

mi się też podoba

swoją drogą nadajesz gabo wątkom przedziwne tytuły;-))

Gaba04-09-2004 12:37:04   [#06]

studiuję sobie też art. 23 KN... bo ja w mojej szkole nie mam stanowisk pracy dla nauczycieli ale nauczycieli danej, konkretnej specjalności...

 

- a ty mi mów nauczyciel? próbowałam nawet wymyślić przydział czynności dla nauczyciela ogólnego i... nie mam pracy dla tego.

Zastanawiam się, czy już dać wypowiedzenie, bo nauczyciel przebywał na L4 od kwietnia 2003, od września 2003 na urlopie dla poratowania zdrowia, 1.09 nie stawił się do pracy, bo się odwołałam od dopuszczenia do pracy, więc przynosi dopuszczenia jako nauczyciel, ale nie ma studiów - no, nie ma kwalifikacji do pełnienia obowiązków nauczyciela, bo nie ma w mojej pracy takiego stanowiska. Więc mów mi, mówi nauczyciel.

Arwena04-09-2004 18:59:12   [#07]

gaba

Czy Ty nie widzisz, jaki Ci się trafił nauczyciel? To jest dopiero powołanie - nie chodzi, nie mówi, nie pisze, nie czyta, a ostatkiem sił przywlókł się do szkoły, aby nieść oświaty kaganek. A tak w ogóle to ciekawa jestem, jak to się skończy - pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją.
bogda304-09-2004 19:21:14   [#08]
  Myślę że nauczyciel ten ma ok. 50 lat i jeszcze ma do przepracowania 15. Jeśli nie ma emerytur - a tak się faktycznie zanosi zastanówcie się ludzie jak wy będziecie wyglądali i się czuli w wieku 65 za nauczycielskim stołem.
Gaba04-09-2004 19:24:55   [#09]

niestety nie jest to full serwis Shreka

o, przepraszam - kolega gada, zupełnie fajnie, jest lubianym facetem, choć ma pewne problemy ze sobą, ale to teraz nie jest ważne, jest ogólnie sympatyczny, trochę sobie poukładaliśmy kontakt miedzy sobą i myślę, ze już mnie nie oskarży o mobbing (oj było telefonowanie po organach) - kiedy zaczął parę lat temu, właśnie tak sobie ot, wychodzić z lekcji, a jago na badanie, potem znowu i tak go zachęciłam do bycia z dziećmi na lekcji i uporządkowałam jego stosunek do pracy. Praca jako nauczyciel to nic a ale ten wf, dzieci na boisku, odpowiedzialność...
Gaba04-09-2004 19:30:08   [#10]

Bogda3, będziemy własnie wchodzili w starość, w choroby, w... to wszytsko, co sobie wyobrażamy tylko mgliście.

Problemem jest jednak to, co jest ważniejsze, czy chory człowiek może pracować, rozumiem jego tragedię, broni się przed odejściem, szuka szans dla siebie - a życie jest okrutne, tragiczne z elementami farsy. Wiem, że przekonywała go lekarka do renty - padła odpowiedź nie. Tu jednak nie czas na tylko akcetowanie praw kolegi, tu musi byc wzięte dobro dzieci. Jak opiekunem może byc czlowiek, ktory sam potrzebuje opieki. I drugie - jakie mu wyznaczyć stanowisko, zostać ma u mnie nauczycielem, nie wiem, czego...

bogda304-09-2004 19:42:19   [#11]
  Dobry wiek na odchodzenie na emeryturę - 50 lat. Nasze władze przestały to dostrzegać. Takie dylematy ja Twój, Gabo, spotkaja /niedługo/  wielu dyrektorów szkół.
bogda304-09-2004 19:44:31   [#12]

"swoją drogą nadajesz gabo wątkom przedziwne tytuły" - Co ma Shrek do wiatraka?

Gaba04-09-2004 20:53:58   [#13]

cytat, moja droga, to cytat jest cytat

"gada..., lata... - full serwis"
Gaba05-09-2004 07:16:40   [#14]

art. 23 KN

-

Art. 23. 1. Stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania ulega rozwiązaniu:

1) na wniosek nauczyciela;

2) w razie czasowej niezdolności nauczyciela do pracy spowodowanej chorobą, jeżeli okres tej niezdolności przekracza rok, przy czym do okresu niezdolności do pracy wlicza się również przypadające w tym okresie przerwy obejmujące dni, w których w szkole, zgodnie z odrębnymi przepisami, nie odbywają się zajęcia; w szczególnie uzasadnionych wypadkach - po stwierdzeniu przez lekarza leczącego poprawy stanu zdrowia nauczyciela i możliwości powrotu do pracy - okres nieobecności w pracy spowodowanej chorobą może być przedłużony ponad rok, nie dłużej jednak niż do dwóch lat, licząc łącznie okres niezdolności do pracy i urlopu dla poratowania zdrowia;

3) w razie orzeczenia przez lekarza przeprowadzającego badanie okresowe lub kontrolne o niezdolności nauczyciela do wykonywania dotychczasowej pracy;

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]