Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak postąpić?
strony: [ 1 ]
Basia D03-09-2004 18:55:40   [#01]
zwolniłam n-la wypisałam świadectwo ale jest jedno ale a mianowicie  w aktach ma od 1.09.1983 sp .... jakaś tam  na rok następnie umowa od 1.09.1984 w tej szkole nie przeniesienie  ale z tamtej nie ma świadectwa  a co najlepsze ponoć pracował w tej szkole ( sprawdzę protokolarze) czy świadectwo wypisuję od umowy z tą szkołą? czy z tamtą? nie była to filia  po prostu inna szkoła. nie pytała bym ale i tak jestem już z nią w sądzie pracy pewnie drugie będzie dotyczyło świadectwa no cóż tak bywa ale chciałabym wiedzieć.
Ewa z Rz04-09-2004 06:54:55   [#02]

jak nie ma przeniesienia

To wystawiasz świadectwo tylko za okres jaki u ciebie pracował.

Dziwi mnie, dlaczego w aktach jest tamta umowa? Myślę, że została złożona w celu udokumentowania stażu pracy, bo wówczas często nie wystawiano świadectw pracy... Poinformuj n-la, że ma prawo udać się do tamtej szkoły po świadectwo pracy - i ona ma obowiązek mu je wydać.

Basia D04-09-2004 08:41:18   [#03]

 Dzięki Ewa - tak też odpowiadam naszej księgowości. tamta szkoła już nie istnieje,  ale teraz mam przekonanie że napisałam dobrze, nasz zespół ekon. adm szkół chciał dla ich spokoju też abym wypisała jeszcze wcześniejsze szkoły, gdzie nie ma nawet umów o pracę (wszystkie na terenie jednej gminy) od 80 roku. nie był wtedy mianowany każdy zatrudniał z umową lub nie bez świadectw i teraz tego typu problemy. Gdyby był to "normalny N-L" to może i bym tak postąpiła żeby nie utrudniać, ale w tym wypadku było by to wykorzystane przeciwko  mnie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]