Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ramowy plan w I klasie
strony: [ 1 ]
Ganges03-09-2004 16:25:18   [#01]
Proszę ustosunkujcie sie do następującej sytuacji:
W I klasie szkoły podstawowej uczniowie mają w ramach obowiązkowych zajęć 2 godz basenu( w zasadzie 45 minut a reszta czasu to suszenie), który jest ODPŁATNY i nie wszystkie dzieci będą z niego korzystać np te często chorujące.
W efekcie kilkoro dzieci z każdej klasy będzie miało tylko 1 zajęcie z wf. Na moją uwagę , że to za mało, dyrektorka stwierdziła, że przecież klasa ma jeszcze 1 godz. zajęć korekcyjnych i zajęcia wyrównawcze.  Czy słusznie się czepiam? Po mojemu to ramowy plan dotyczy zajęć dla całej klasy i klasa I  powinna mieć 3 godziny wf w ramach kształcenia zintegrowanego, a basen w I kl jest zajęciem nadobowiązkowym, zaj. korekcyjne i wyrównawcze z godzin do dyspozycji dyrektora i też chyba powinno być ich więcej niż 2 godziny na klasę. Czy mam rację?
beera03-09-2004 18:18:26   [#02]

w żadnym razie

nie można jako zajęcie obowiązkowe wprowadzić PŁATNEGO BASENU

ale skąd wiesz, ze to z ramowki?

może to jakieś zupelnie dodatkowe, bo skoro płatne?

Zaś co do godzin zajęc ruchowych. Obowiązkowy wymiar zajęc w NZ to 18 godzin- w tym ma być 3 godziny zajęc ruchowych, nie napisałeś ile wynosi wymiar zajęć dla ucznia, oraz jaka jest oferta zajęc dodatkowych, to trudno powiedzieć, czy sytuacja jest zgodna z prawem( nie można zliczyć wszystkich godzin)

Basia D03-09-2004 18:29:49   [#03]

zawsze zastanawiałam się jak to jest z tymi zajęciami w zintegrowanym piszecie 3 godz. w-f , nasz wizytator twierdzi codziennie zajęcia ale ruchowe . mamy salę i wolałabym aby dzieci uczyły się podstaw gry w piłkę jakąkolwiek, gimnastyki itp. ale słyszę , że jak jest to spacer bo pani lubi wysoki obcas i mini a nie tenisówki to też zajęcia sportowe. Może ktoś napisze o tych z nau. zint. będę wdzięczna.  Nie pasuje mi jak klasa I-III wchodzina salę i bawi sie w "Liska" itp

beera03-09-2004 18:41:23   [#04]

przepisy tak:

Zajęcia edukacyjne prowadzi nauczyciel (nauczyciele) według ustalonego przez siebie planu, dostosowując czas zajęć i przerw do aktywności uczniów.

Nauczyciel (nauczyciele) układa zajęcia w taki sposób, aby zachować ciągłość nauczania i doskonalenia podstawowych umiejętności.

Wskazane jest takie organizowanie procesu dydaktyczno-wychowawczego, aby w każdym dniu wystąpiły zajęcia ruchowe, których łączny tygodniowy wymiar wynosi co najmniej 3 godziny.

a ja tak:

trzy godziny zajęc ruchowych z nauczycielką NZ w sali gimnastycznej + jedna godzina zajęc ruchowych z w-fistą z godzin ddd

Czasem wycieczka zastępuje zajęcie ruchowe- jest to wyjątek.

Ganges03-09-2004 19:29:10   [#05]
Sprawa dotyczy mojego syna więc mam przed nosem jego plan lekcji a tam 16x napisane kszt. zintegrowane, 2 razy basen, 1X wf, 2 x religia ,1x gry i zabawy korekcyjne( tak napisane, słowo daję) 1x zajęcia wyrównawcze i 4 x angielski ( ale się go nie czepiam bo wszystkie godziny płatne przez rodziców i na ich wniosek). Albo ja sie nie znam, albo brakuje tu g.d.d.d. albo właśnie kształcenia zintegrowanego. Korekcyjna i wyrównawcze nigdy w tej szkole nie były dla wszystkich , tylko dla dzieci z problemami. Nie dziwcie sie , że chcę więcej zajęć , ale wolałabym żeby pobawił się na boisku czy w sali gimnastycznej niż garował w zatłoczonej świetlicy.
beera03-09-2004 19:52:39   [#06]

czyli wiem, że nic nie wiem

ktores 18 godzin MUSI byc obowiązkowe- nie wiem ktore, bo skladam i skladam te godziny i nie czaję


w trzyletnim cyklu ma być 54+ 12 gddd

liczę średnio 18- ale u syna w szkole może być inaczej, powinnaś zobaczyć ramowy plan nauczania na trzy lata.

Ale popatrzmy na tę przymiarkę:

16+1 w-f( swoją drogą nie ma czegoś takiego jak w-f w NZ)
1 wyrównawcze
1 korekta

to razem-19

mało, bo srednio wychodzi ( bez religii) 22 ( może oferta się zwiększa od klasy II)

Basenu nie wliczam, bo jeśli płatny, to NIE MOŻE być z gddd, i pewnie w nim wlasnie problem- gdyby go wliczyć byloby w miarę OK

Ganges03-09-2004 20:40:59   [#07]
No właśnie i ja tak uważam.  Dzięki za uwagę!
Iwona203-09-2004 22:24:26   [#08]

U mnie w szkole wszystkie klasy 1-3 mają:

- 18 godz.  zintegrowanego ( w tym 4 godz. w-f)
- 2 godz. wyrównawcze
- 1 godz. angielskiego

ps na w-f wychodzimy na salę gimnastyczną

Iwona203-09-2004 22:28:08   [#09]

poprawka ;)

Aha, jeszcze 1 godz. gimnastyki korekcyjnej (ale nie wiem z jakich godzin - chyba też dyrektorskich)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]