Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sześciolatek w pierwszej klasie
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane03-09-2004 14:14:05   [#01]
Czy można przyjąć dziecko 6-letnie do klasy pierwszej na podstawie pozytywnej decyzji kwalifikującej wydanej przez prywatną poradnie psychologiczno-pedagogiczną ? Dziecko jako 5-latek uczestniczyło w zajęciach oddziału przedszkolnego. Moją wątpliwość budzi jednak fakt, że orzeczenie po badaniu wydane jest przez prywatną poradnie. Gdyby ktoś znał jakieś akty prawne na podstawie których mjozna podjąć odpowiednią decyzję byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
beera03-09-2004 18:18:20   [#02]

nie pomnę, ktory artykuł

ale według UOSo muisz mieć opinię Publicznej PP

i nie ma tu znaczenie fakt, ze dziecko chodziło rok wcześniej do OP

Basia D03-09-2004 18:32:58   [#03]

u nas KO twierdzi , że z prywatnych też tylko muszą mieć uprawnienia tak jak przy wydawaniu innych opinii i orzeczeń , nalezy sprawdzić czy takie uprawnienia ma. w 2002chyba było o tym rozporządzenienie niezbyt pamiętam bo szkoła na terenie wiejskim więc rodziców nie stać na takki wyjazd i wizytę . ale było.

Rycho03-09-2004 18:50:40   [#04]

16 Asiu, 16 .... ;-))

Art. 16. 1. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które przed dniem 1 września kończy 6 lat, jeżeli wykazuje psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej.

2. Decyzję o wcześniejszym przyjęciu dziecka do szkoły podstawowej podejmuje dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

beera03-09-2004 19:21:27   [#05]

;-))

no widzisz- nie muszę pamiętać, ktory artykuł, wystarczy, że pamiętam, że Ty pamiętasz  ;-)))

co do uprawnień PP, to cos mi się też obilo o uszy, ale także nie pomnę ;-))( na pewno jest coś na rzeczy w rozporządzeniu o ocenianiu i klasyfikowaniu- tam jest rozróżnienia na podstawie opinii jakich poradnii mozna obniżyć wymagania)

Rycho03-09-2004 19:38:03   [#06]

masz rację :-)

rozp o ocenianiu dopuszcza opinie wydawane przez niepubliczne PPP przy okazji dostosowywania wymagań edukacyjnych oraz warunków pisania sprawdzianu czy egzaminu. Muszą to byc jednak poradnie, które mają uprawnienia do tego, czyli założone zgodnie z wymaganiami opisanymi wUoSO.
Ewa z Rz04-09-2004 07:15:35   [#07]

a wracając do tego sześciolatka...

Dyrektor, mając taki wniosek rodzica, kieruje go do rejonowej PPP, a po otrzymaniu opinii podejmuje decyzję.

Jest juz trochę późno na to wszystko - rodzic myślał, że jest OK bo miał opinię... Ja bym poszła na rękę i spróbowała załatwić w PPP (to nie trudne) by ta opinia była szybko...

Spróbowałabym też przekonać rodzica, by jednak dał dziecko do "zerówki" - po co mu skracać dzieciństwo? Nie mówiąc już o tym, że to "przyśpieszenie" szkoły wcześniej lub później wyjdzie bokiem (dziecku i rodzicom) w postaci różnych kłopotów.

Będzie rzeczywiście taki świetny, to "przyspeszy" później, gdy to nie będzie miało tak zasadniczego wpływu na harmonijność CAŁEGO rozwoju dziecka.

Majka04-09-2004 15:38:16   [#08]

Chyba że załapie się na kolejną reformę oświaty - tak jak "czarnobylki", które w imię ochrony "prawa do dzieciństwa" zrezygnowały z przyspieszenia....

Ja żałuję, że zrezygnowałam - byłabym już matką studenta, a tak od I klasy gimnazjum przepłacam (podręczniki), drżę, że wprowadzą płatne studia i przyglądam się, jak moje dziecko pędzi do nowej matury przez skrócone liceum :(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]