Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zniżka godzin
strony: [ 1 ]
47andrzej03-09-2004 12:07:23   [#01]
Czy nauczyciel mający zniżkę godzin_związkowiec może mieć godziny ponadwymiarowe. Szukam konkretnego przepisu.
Angelika203-09-2004 12:21:15   [#02]
Art.42a  Karty Nauczyciela jest mowa o obniżce wymiaru godzin i o tym, ze w takim wypadku nie można mieć ponadwymiarowych, ale nie wiem czy to Ciebie dotyczy
47andrzej03-09-2004 12:36:15   [#03]
Chodzi o związkowca, czy "ze względu na szczególne warunki pracy nauczyciela" to będzie się tyczyło działalności w związku.
Angelika203-09-2004 18:16:21   [#04]
Jeżeli związkowiec działa na terenie szkoły - na pewno nie, a jeśli dalej - to też chyba nie, nie zauważyłam w KN. Moze być urlopowany na podstawie przepisów ustawy o związkach zawodowych, ale wtedy odchodzi tam na etat(Dz.U.z 1999 roku nr 1 poz.6 )- tak jest w Karcie, ale nie wiem, nie sprawdzałam
zgredek03-09-2004 18:46:38   [#05]

to ja wam potłumaczę:

jest takie cóś:

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 11 czerwca 1996 r.

w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy pracownikom pełniącym z wyboru funkcje w związkach zawodowych oraz zakresu uprawnień przysługujących pracownikom w czasie urlopu bezpłatnego i zwolnień od pracy.

§ 7. Korzystanie przez pracownika ze zwolnienia od pracy w niepełnym wymiarze godzin nie pozbawia go tych uprawnień pracowniczych, które, zgodnie z przepisami prawa pracy, są uzależnione od wykonywania pracy w pełnym wymiarze czasu pracy.

---------------------

jeśli zatem uprawnieniem pracowniczym pracownika pracującego w pełnym wymiarze czasu jest pracowanie w godzinach ponadwymiarowych, to nie można pozbawić pracownika korzystającego ze zniżki tych uprawnień;-)
-------------------

godziny ponadwymiarowe przydziela dyrektor;-)
Marek Pleśniar03-09-2004 18:47:45   [#06]

matko

tylko nie dajcie;-)

AnJa03-09-2004 18:59:02   [#07]
A co: syndrom pieska ogrodnika?;-)

Ja bym dał: diabli widzą, kim to jeszcze człowiek w tym zawodowym żywocie będzie:-)
zgredek03-09-2004 19:07:55   [#08]

a jeszcze dodam

USTAWA
z dnia 23 maja 1991 r.
o związkach zawodowych


Art. 31. 1. Prawo do zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej przysługuje:
1) częściowo jednemu pracownikowi w miesięcznym wymiarze godzin równym liczbie członków zatrudnionych w zakładzie pracy, gdy ich liczba jest mniejsza od 150,
2) jednemu pracownikowi, gdy związek liczy od 150 do 500 członków zatrudnionych w zakładzie pracy,
3) dwóm pracownikom, gdy związek liczy od 501 do 1000 członków zatrudnionych w zakładzie pracy,
4) trzem pracownikom, gdy związek liczy od 1001 do 2000 członków zatrudnionych w zakładzie pracy,
5) kolejnemu pracownikowi za każdy rozpoczęty nowy tysiąc, gdy zakładowa organizacja związkowa liczy ponad 2000 członków zatrudnionych w zakładzie pracy,
6) w niepełnym wymiarze godzin i wtedy może ono być udzielane większej liczbie pracowników, zgodnie z zasadami zawartymi w punktach poprzedzających.
2. W zależności od wniosku zarządu zakładowej organizacji związkowej zwolnienia od pracy, o których mowa w ust. 1, udzielane są z zachowaniem prawa do wynagrodzenia lub bezpłatnie. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, tryb udzielania zwolnień od pracy oraz zakres uprawnień przysługujących pracownikowi w czasie tych zwolnień.

--------------------------------------

oczywiście pisałam tutaj o takich osobach, które pracują w niepełnym wymiarze na podstawie ustawy o zz

-------------------------------------

bo jeśli zniżkę godzin mają z KN - to ponadwymiarowych mieć nie mogą - bo tak to tam napisano

------------------------------------

ale sobie popisałam:-))))))))))))))))))))))))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]