Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przeniesienie ucznia gim. do szkoły/klasy uzawodowionej
strony: [ 1 ]
iwonka03-09-2004 00:05:41   [#01]
Na czerwcowej radzie podjęliśmy decyzję o przeniesieniu uczniów do innego gimnazjum, w którym są klasy przysposabiające do zawodu.
Na sierpniowej radzie podjęliśmy uchwałę i trzeba ją napisać, ale nie wiem jaki akt prawny reguluje te sprawy. Czy rozporządzenie z 15 lipca, czy jakieś inne?
Poza tym wydaje mi się, że nasi uczniowie w tym roku ukończyli(ą) 15 lat, jeśli uchwała ma być podparta rozporządzeniem z 15 lipca, co wtedy, czy uchwała jest ważna, a może jest inny akt prawny, który to reguluje.
Proszę o pomoc.
Gaba03-09-2004 04:28:01   [#02]

w mojej opinii nie ma takiej kompetencji żaden organ z waszej szkoły, może to zrobić dobrowolnie rodzic albo za karę kurator..

- wy możecie go najwyżej przenieść karnie do innej klasy, tzn. rada ped. uchwala i wyraża zgodę, a dyrektor wykonuje, nie macie władzy przenoszenia między szkołami, niestety.

gera05-09-2004 11:56:16   [#03]

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej

z dnia 21 maja 2001 r.

w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych

§ 8.

1.        Dla uczniów, którzy po rocznym uczęszczaniu do gimnazjum i ukończeniu 15 roku życia nie rokują ukończenia gimnazjum w normalnym trybie, mogą być tworzone oddziały przysposabiające do pracy.

2.        Dyrektor gimnazjum po zapoznaniu się z sytuacją i możliwościami ucznia, na podstawie uchwały rady pedagogicznej, za zgodą rodziców (prawnych opiekunów), przyjmuje ucznia do oddziału przysposabiającego do pracy, uwzględniając opinię wydaną przez lekarza oraz opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej.

 

Całe rozp. jest w wymianie plików.Prawo.

iwonka05-09-2004 12:36:37   [#04]
Dziękuję
BożenaB05-09-2004 16:17:22   [#05]

I dodatek do powyższego:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 1)

z dnia 15 lipca 2004 r.

w sprawie przypadków, w których do szkoły dla dorosłych można przyjąć osobę, która ukończyła 16 albo 15 lat

Na podstawie art. 22 ust. 2a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329, z późno zm. 2)) zarządza się, co następuje:

§ 1.

Do szkoły podstawowej lub gimnazjum dla dorosłych można przyjąć osobę, która najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych ukończyła 16 lat, a w przypadku uczestników Ochotniczych Hufców Pracy - 15 lat, jeżeli osoba ta ma opóźnienie w cyklu kształcenia i nie rokuje ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum dla dzieci i młodzieży.

§ 2.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Edukacji Narodowej i Sportu: M. Sawicki

BożenaB05-09-2004 16:18:47   [#06]
O, przepraszam, Iwonka: to z 15.07 znasz :-))) Nieuważnie przeczytałam :-(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]