Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Układanie planu...
strony: [ 1 ]
Małgoś02-09-2004 23:49:19   [#01]

Czeka mnie weekend z planem. Zawsze robilam to przy pomocy tabelki i ołówka, ale ...juz mi sie nie chce ;-)

Wpadło mi w ręce bezpłatne (przez 90 dni) komputerowe układanie planu lekcji z firmy ProgMan

Zaczęłam się tym bawić i nawet mi sie spodobało

Podzielcie się swoimi doświadczeniami - czy warto bawić się nadal?

Szkoła,w której pracuję jest nieduża, ale kombinacji wymaga cyrkowych ze względu na ograniczenia dyspozycji wielu n-li oraz mnóstwa zajęć w małych grupach.

czy naprawde mój komputer przyjmnie te wszystkie fanaberie nauczycielsko-uczniowskie?

violka03-09-2004 08:33:24   [#02]

ja układam na programie innej znanej nam firmy

i pozwalam sobie na różne fanaberie - komputer znosi to ze stoickim spokojem, a plan jest całkiem niezły i zgodny z zadanymi wymaganiami

zgredek03-09-2004 19:18:12   [#03]
Małgoś - widzisz sam program komputerowy to nawet jakby jakiś najwspanialszy był, nie ułoży porządnego planu

po prostu do współpracy potrzebuje tego, kto go obsługuje

i dopiero dobrze dobrana para ułoży Ci plan cud-miód;-)))))))))))))))))

bo tym, który fanaberie przyjmie - to raczej nie jest program;-)
Atra03-09-2004 20:42:06   [#04]
gdzie mozna znaleźć ten darmowy program..jestem zainteresowana
Marek Pleśniar03-09-2004 20:51:35   [#05]

to już - ze względu na przyzwoitość wobec sponsora co nam sprezentował w darowiźnie to forum (i produkuje własnie plany lekcji) - proszę sobie przekazywać na priva

 

ok? :-)

qrcze04-09-2004 09:56:48   [#06]

czy moglabym dostac jakis program do ukladania planu.. co by go sprawdzic? tez ukladam na piechotke i chetnie bym sprobowala w duecie z kompem... niestety szkoly nie stac na zakup oprogramowania ...

bylabym wdzieczna za podpowiedz gdzie cos takiego sciagnac bezplatnie - na probe... pozdrawiam

viki..

joszka04-09-2004 10:47:18   [#07]

Zgredku

Dla 38 oddziałów z ponad 200 grupami, jedną salą gim, łączeniami miedzyoddziałowymi i międzyszkolnymi - masz coś? Vulcan i Ka -2 podobno dają sobie radę ale czy ktoś juz "cos" przećwiczył?
Marek Pleśniar04-09-2004 10:59:18   [#08]

----------------------------------------

o vulcanowskim znalazłem takie ograniczenia:

Ograniczenia dotyczące rozmiarów i warunków pracy szkoły

  • szkoła pracuje w systemie klasowo-lekcyjnym, tzn. istnieją ściśle określone terminy rozpoczęcia i zakończenia każdej lekcji, a zajęcia podzielone są na jednostki realizowane w ciągu jednej lub kilku z nich;
  • jeśli zajęcia odbywają się w kilku budynkach, przejścia pomiędzy budynkami muszą odbywać się w czasie przerwy śródlekcyjnej;
  • powtarzający się cykl zajęć ma nie więcej niż 7 dni;
  • w ciągu dnia odbywa się nie więcej niż 16 lekcji;
  • zajęcia odbywają się z całymi oddziałami lub w podziale na nie więcej niż 7 grup;
  • w jednych zajęciach łączonych (międzyoddziałowych) udział bierze nie więcej niż 10 nauczycieli.

Największa dopuszczalna przez program liczba:

  • pracowników i grup międzyoddziałowych w sumie - 250
  • oddziałów - 99
  • przedmiotów w szkole - 200
  • nauczycieli - 200
  • sal - 99
Gaba04-09-2004 13:40:47   [#09]
chcę optuvium kupic na raty... bo już więcej nie zdzierżę planików macanych na paluszkach, kto korzystał z rat? Da się w ogóle, jakieś namiary, o ileście bulili na miesiąc... może się wyorbię do przyszłego roku?
Teresa204-09-2004 13:47:32   [#10]

Podzielcie się

adresem, bo już mam dość układania na piechotę (brak kasy).
Alicja 5509-09-2004 17:51:17   [#11]
Aktualności

6 września 2004
Kary za brak higienicznego nauczania

Sanepid będzie przyznawał szkołom punkty karne za "niespełnianie warunków higieny procesu nauczania" - pisze Dziennik Łódzki. Na liście przewinień jest m.in. przekraczanie limitu godzin w ciągu dnia (np. klasa V i VI może mieć maksymalnie 6 godzin dziennie), rozpoczynanie zajęć przed 8, brak 20-minutowej przerwy, więcej niż jedna lekcja wf. dziennie.

Dyrektorzy łódzkich szkół tuż przed początkiem nowego roku szkolnego otrzymali poprzez wydział edukacji pismo określające warunki punktacji. Pomysł powstał w Państwowym Zakładzie Higieny, a kontrole będą przeprowadzać powiatowe stacje sanepidu.

Jolanta Połomska, wicedyrektor SP nr 24, już wie, że grozi jej punkt karny za siedmiogodzinny dzień zajęć w szóstej klasie. Urszula Polińska, szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej twierdzi, że za niedociągnięcia nie będą wlepiane mandaty. (DZIENNIK ŁÓDZKI)
Gaba09-09-2004 18:06:54   [#12]
wlepić mandat to sobie pani może cieciowi, ja nie jestem żadnym cieciem - mogę mandat otrzymać, będę się od niego odwoływać, ale wlepiać mandat to można... - "z szaconkiem, bo sie może skończyć źle"...
AnJa09-09-2004 18:32:46   [#13]
Od lat te punkty miałem - taka sobie tam zabawa z kontrolą, niczym nie skutkuje.

Gaba zaczęła  "warśiawą" lecieć - koniec świata:-)
Botka11-09-2004 20:54:59   [#14]
Już kolejny rok układam plan, a od dwóch lat robię to z pomocą komputera. po wprowadzeniu wszelkich ograniczników komputer wyrzuca godziny na margines i muszę je sama dopasowywać. W mojej placówce klasy szóste mają siedem godzin i niestety nie może być inaczej, bo nauczyciel dochodzący ma akurat tę godzinę wolną. Z roku na rok widzę coraz większe wymagania nauczycieli i coraz trudniej ułożyć dobry plan.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]