Forum OSKKO - wątek

TEMAT: znowu uczeń bez techniki
strony: [ 1 ]
krystyna02-09-2004 12:11:29   [#01]

"znowu", bo ten problem pojawiał się już w starszych wątkach, które właśnie sobie przeanalizowałam i w których radzicie w takich przypadkach (uczeń zmienił szkołę, do nas przyszedł do IIIklasy gimnazjum, tam nie miał jeszcze techniki, a u nas dzieci już ją miały) -robić egzamin klasyfikacyjny, ALE:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 20 lutego 2004 r.w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych:

"19. 1. Do klasy programowo wyższej (na semestr programowo wyższy) w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej oraz dotychczasowej szkole ponadpodstawowej przyjmuje się ucznia na podstawie:

1) świadectwa ukończenia klasy programowo niższej (wpisu w indeksie potwierdzającego ukończenie semestru programowo niższego) w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej tego samego typu oraz odpisu arkusza ocen wydanego przez szkołę, z której uczeń odszedł;
2) pozytywnych wyników egzaminów klasyfikacyjnych, przeprowadzanych na warunkach określonych w odrębnych przepisach, w przypadku przyjmowania:
c) do klasy programowo wyższej, niż to wynika z ostatniego świadectwa szkolnego ucznia zmieniającego typ szkoły lub profil klasy albo przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym,
 
LECZ DALEJ JEST, ŻE:
 

2. Egzaminy klasyfikacyjne, o których mowa w ust. 1 pkt 2, przeprowadza się z obowiązkowych zajęć edukacyjnych ujętych w szkolnym planie nauczania dla klasy programowo niższej od klasy, do której uczeń przechodzi, z wyjątkiem zajęć edukacyjnych z techniki, plastyki, muzyki i wychowania fizycznego."

Jednocześnie rozp. o klasyfikowaniu i promowaniu mówi, że:

"Słuchacz kończy szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną lub szkołę ponadpodstawową, jeżeli na zakończenie semestru programowo najwyższego uzyskał ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej,"

 
No to jak to jest, jedno rozp. wyklucza drugie - czy ja już nie umiem czytać ze zrozumieniem ?????
 
I co zrobić z tą nieszczęsną techniką ???
Stan4602-09-2004 13:35:09   [#02]
Miałem taki przypadek w ubiegłym roku szkolnym. Tak ułożylismy rozkład zajęć, że ucznenica chodziła na zajęcia z klasą I. Miała założony odrębny dziennik dla zajęć z techniki.
krystyna02-09-2004 14:21:56   [#03]

a czy uczeń nie może we własnym zakresie (z pomocą nauczyciela) tej techniki się nauczyć i mimo wszystko zdać np. w lutym egzamin klasyfikacyjny ?

Mimo, że rozp. o przyjmowaniu uczniów... na to "nie pozwala" ???

Rycho02-09-2004 17:25:26   [#04]

to niekoniecznie tak

Krystyna, przyjęłaś do III klasy ucznia, który przynióśł Ci świadectwo ukończenia II klasy. czyli przyjęłaś go na podstawie § 19. 1, 1) Rozp o przyjmowaniu uczniów do szkół. (pkt 2 c) ma zastosowanie w zupełnie innych przypadkach.)
 
Jednocześnie dla ukończenia szkoły uczeń musi być klasyfikowany ze wszystkich obowiązkowych zajęć. Wobec tego możesz uznać, że nie został on sklasyfikowany z przyczyn usprawiedliwionych i wyznaczyć mu egzamin klasyfikacyjny na podstawie § 14. 2 Rozp o ocenianiu... (teraz w nowym może to być inny § )
Oczywiście wcześniej należy umożliwić mu (przy pomocy nauczyciela techniki) przygotowanie się do tego egzaminu :-)
ellys02-09-2004 19:49:59   [#05]
Zrobiłam w ubiegłym roku jak pisze Rycho. Wyznaczyliśmy termin i uczennica zdała egzamin kwalifikacyjny aby mieć wszystkie oceny na świadectwie. Myślę, że to najrozsądniejsze wyjście i dla ciebie i dla dziewczyny. KO zaakceptowało.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]