Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opinie PPP a egzaminy zew.
strony: [ 1 ]
Małgoś01-09-2004 21:57:43   [#01]

Czy dobrze myslę?

1) data wydania opinii uprawniającej do skorzystania z dostosowania warunków egzaminacyjnych do specyficznych potrzeb ucznia nie może byc późniejsza niż 30.09 - roku szkolnego,w którym jest egzamin?

2) czas ważności takiej opinii to 2 lata?

Czy to dotyczy wszystkich zew.egzaminów  tzn. sprawdzianu 6-klasisty, egzaminu gimnazjalisty oraz matury?

gera01-09-2004 23:03:06   [#02]

Co do matury, to nie wiem, natomiast w procedurach egzaminów gimnazjalnych i sprawdzianów jest tak jak piszesz w 1)

W procedurach nie ma mowy o ważności opinii. Być może regulują to inne przepisy.

Małgoś01-09-2004 23:06:32   [#03]

dzięki :-)

no to jestem w domu, bo najlepiej orientuję sie w maturze

mam wrazenie, że to jest w rozporz. o ocenianiu, ale .... nie lubię ostatnio  tego "dokumentu" ;-(

DaS01-09-2004 23:13:19   [#04]
Malgoś, dobrze myślisz.
Rycho01-09-2004 23:15:36   [#05]

w projekcie nowego rozp o ocenianiu

jest tak:
 

3. Opinia, o której mowa w ust. 1, powinna być wydana przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną, nie później niż do końca września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian lub egzamin gimnazjalny, z zastrzeżeniem § 139, z tym że:

     1) w przypadku uczniów (słuchaczy) przystępujących do sprawdzianu - nie wcześniej niż po ukończeniu klasy III szkoły podstawowej;

     2) w przypadku uczniów (słuchaczy) przystępujących do egzaminu gimnazjalnego - nie wcześniej niż po ukończeniu szkoły podstawowej.

        4. Opinię, o której mowa w ust. 1, rodzice (prawni opiekunowie) ucznia albo słuchacz przedkładają dyrektorowi szkoły, w terminie do dnia 15 października roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian lub egzamin gimnazjalny, z zastrzeżeniem § 139.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]