Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie
strony: [ 1 ]
Gama01-09-2004 20:00:42   [#01]
Nauczyciel jest mgr geografii z ochroną środowiska, ma egzamin z przyrody. KO wyraziło zgodę na zatrudnienie go na 1/2 etatu n-la przyrody. Jaką  umowę  należy z nim  zawrzeć i czy może rozpocząć staż na n-la kontraktowego?
violka02-09-2004 00:51:15   [#02]

czyli będzie stażystą

umowa na czas okreslony do 31 sierpnia, na 9/18

ponieważ ma pół etatu - może rozpoczynać staż

zgredek02-09-2004 16:52:40   [#03]

znów pozwolę sobi wkleić;-)

Art. 10.

7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

8. Nie można nawiązać stosunku pracy z nauczycielem, który nie spełnia warunków, o których mowa w ust. 5 pkt 2-5, z zastrzeżeniem ust. 9.

9. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić nauczyciela, który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5.

10. Do nauczycieli zatrudnionych na podstawie ust. 9 nie stosuje się przepisów rozdziału 3a. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści.
beera02-09-2004 19:12:17   [#04]

słuchajcie, bo ja przestaję rozumieć...

czemu stażystą?

Wklejony przez Zgredka fragment KN dotyczy osoby NIE posiadającej kwalifikacji do nauczania przedmiotu.

Ale spójrzmy na rozporządzenie o kwalifikacjach.

Mowi ono - stanowisko n-la w sp może sprawować osoba o kwalifiakcjach tożsamych z nauczanym przedmiotem, bądź zbieżnych. TEN  ZAPIS NIE ZOSTAŁ ZAKWESTIONOWANY.

TK zakwestionował prawo kuratora do okreslania zbiezności.

Nikt nie zakwestionował jednak prawa do zatrudniania na stanowisku nauczyciela osoby posiadającej kwalifikacje zbieżne. Więc skoro można zatrudnić taką osobę- o kwalifiakcajch zbieżnych, a czynności zatrudnienia dokonuje dyrektor, to...

no wlasnie?

Moim zdaniem osoba opisana przez gamę mogła rozpocząć pracę bez zgody kuratora i to jako kontraktowy :-)

Nie wiem jak z rozpoczynaniem stażu, kurcze, bo myslę, ze w efekcie końcowym jakaś szanowna komisja by go "utrącila"

To takie dywagacje na temat tego, co się dzieje gdy nie wiadomo co się dzieje- a tak oceniam sytuację związaną z kwalifikacjami nauczycieli na dziś....

beera02-09-2004 19:14:11   [#05]

tfu- siło nieczysta

zrozumialam, że on chce rozpocząć staż jako kontraktowy- a on chce jako stażysta
Konto zapomniane08-09-2004 18:55:27   [#06]

zatrudnienie nauczyciela

Jestem dyrektorem szkoły. Mam na swoje miejsce nauczyciela mianowanego i z odpowiednimi kwalifikacjami. Ale jak wiemy dyrektorem się bywa. Jak zawrzeć umowę z takim nauczycielem, aby zabezpieczyć dla siebie wakat po upływie kadencji i nie zostać na lodzie. Bardzo proszę o informacje.
Gaba08-09-2004 18:57:30   [#07]
nic nie zrobisz, po prostu, kiedy cie dowołają lub ci minie kadencja wypowiesz w arkuszu mianowanemu...
Konto zapomniane08-09-2004 19:01:02   [#08]
Dzięki. Myślałem,że coś będzie w przepisach

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]