Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kierownik internatu
strony: [ 1 ]
beadyr31-08-2004 23:13:14   [#01]

Jakie kwalifikacje musi mieć kierownik internatu przy liceum?

Czy i jak mogę powołać P .O. kierownika internatu?

tzn. na ile ,jakie pensum

ewa bergtraum01-09-2004 16:21:13   [#02]

U mnie tak:

1. Wyższe mgr z przygot. ped. (pedagogika opiekuńczo-wychowawcza) lub inne mgr z p.p. + podyplomowe z opiek. wychow.

2. Utworzenie stanowiska kierowniczego uzgadniasz zawsze z organem prowadzącym. Po uzyskaniu zgody zamieszczasz je w arkuszu organizacji liceum.

3. U nas na podstawie załącznika do uchwały rady powiatu w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru zniżek oraz przyznawania zwolnień od realizacji tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze w jednostkach prowadzonych przez... upoważniono dyrektorów do obniżania wymiaru godzin.

3. Obniżenie wymiaru godzin dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych następuje w zależności od złożoności zadań wynikających z organizacji pracy szkoły oraz indywidualnego zakresu obowiązków nauczyciela.

4. Pracujący na pełnym etacie kierownik ma 40 godzin (stanowisko admin.) w tym x godz. dydakt.

4. Koniecznie zajrzyj do załącznika nr 1 (paragraf 11) rozporządzenia z dn. 31.01.2002 r. zmieniającego rozp. w sprawie ramowych statutów... Dz. U. z 2002 r. Nr 10, poz. 96

                                   ******

U mnie nie ma kierownika internatu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]