Forum OSKKO - wątek

TEMAT: system punktowy wynagradzania pracowników admin. i obsługi
strony: [ 1 ]
skryba0431-08-2004 16:36:33   [#01]

Bardzo proszę o pomoc.Mam 14 dni na opracowanie systemu punktowego wynagradzania pracowników adinmistracji i obsługi i przedłożenia tego projektu do organu prowadzącego. Nie bardzo wiem jak się do tego przymierzyć. Jeśli ktoś  juz przebrnął przez to, proszę o pomoc. z góry dziekuję! ( jestem tutaj nowa i nie bardzo jeszcze weszłam w system komunikowania się tutaj, dlatego podaję adres email: pogodaela@o2.pl )

Pozdrawiam

Marynia31-08-2004 16:44:13   [#02]
 O kurcze .............też bym chciała zobaczyć
kuba31-08-2004 17:08:10   [#03]
Wynagrodzenia pracowników nie będących nauczycielami reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 26 lipca 2000 r. w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 61 poz. 708 z póź. zm.) oraz odpowiednia uchwała Rady Gminy (Miasta) w sprawie ustalenia najniższego wynagrodzenia oraz wartości w zł jednego punktu.
Ank31-08-2004 17:16:36   [#04]

Dokładnie tak

i po ustaleniu wartości takiego punktu wg niego przelicza się tabelę zaszeregowań z rozporządzenia. Tam też jest tabela wielkości grup dla poszczególnych stanowisk pracy i ogólne zasady wynagradzania. Wg nich należy rozpisać regulamin.

Kto chętny niech do mnie napisze (tylko bez wirusa proszę!) to postaram się odkopać nasz regulamin i prześlę Wam

kuba31-08-2004 17:20:02   [#05]

Z BIP jednego z urzędów:

REGULAMIN

wynagradzania pracowników nie będących nauczycielami
zatrudnionymi
w Szkole Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach.



§ 1.
Wszyscy pracownicy posiadają status pracownika samorządowego i podlegają przepisom jak pracownicy samorządowi.

§ 2.
Zasady wynagradzania pracowników reguluje:
-rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 26 lipca 2000 r. w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 61 poz. 708 z póź. zm.), które weszło w życie 01 sierpnia 2000 r.
-uchwała Nr XXXIV/242/2001 Rady Miejskiej w Białej Piskiej w sprawie wynagradzania pracowników nie będących nauczycielami zatrudnionych w placówkach oświatowych na terenie Miasta i Gminy Biała Piska.

§ 3.
Wysokość wynagrodzenia określa się w oparciu o system punktowy.

§ 4.
Miesięczne wynagrodzenie ustala się jako sumę najniższego wynagrodzenia oraz iloczynu liczby punktów, ustalonych dla poszczególnych kategorii zaszeregowania i wartości jednego punktu w złotych.

§ 5.
Wartość jednego punktu w złotych oraz wysokość najniższego wynagrodzenia ustalona jest przez radę gminy.

§ 6.
Wynagrodzenia są waloryzowane na zasadach określonych w uchwale budżetowej rady gminy.

§ 7.
Oprócz wynagrodzenia zasadniczego ustalonego w myśl §2 pracownikom przysługuje prawo do świadczeń na zasadach przyjętych dla pracowników samorządowych, czyli:
-dodatek stażowy,
-dodatek funkcyjny,
-nagroda jubileuszowa,
-odprawa rentowa i emerytalna.
§ 8.
Dodatek stażowy:
-przysługuje pracownikowi w wysokości wynoszącej po pięciu latach pracy 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i wzrasta o 1 % za każdy rok pracy aż do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego,
-wypłacany jest także, jeżeli pracownik jest nieobecny w związku z chorobą bądź koniecznością osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny,
-dodatek stażowy nie wliczany jest do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego, czyli do kwoty, od której oblicza się ten zasiłek,
-do stażu uprawniającego do dodatku wlicza się wszystkie zakończone okresy poprzedniego zatrudnienia, również u prywatnych pracodawców,
-uwzględniane są wszystkie lata pracy, bez względu na sposób w jaki stosunek pracy ustał,
-oprócz lat pracy wlicza się także inne okresy, ale pod warunkiem, że tak stanowią odrębne przepisy.

§ 9.
Dodatek funkcyjny przysługuje za wykonywanie zadań, dla których załącznik do rozporządzenia przewiduje dodatek.

§ 10.
1.1 Nagroda jubileuszowa jest świadczeniem za wieloletnią pracę, która wypłacana jest w podanych poniżej wysokościach:
-po 20 latach pracy- 75% wynagrodzenia miesięcznego,
-po 25 latach pracy- 100 % wynagrodzenia miesięcznego,
-po 30 latach pracy- 150 % wynagrodzenia miesięcznego,
-po 35 latach pracy- 200 % wynagrodzenia miesięcznego,
-po 40 latach pracy- 300 % wynagrodzenia miesięcznego,
-po 45 latach pracy- 400 % wynagrodzenia miesięcznego.
1.2 Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody.
1.3 Wypłata następuje niezwłocznie po nabyciu przez pracownika prawa do tej nagrody.
1.4 Wysokość nagrody oblicza się w/g zasad ustalonych dla obliczenia ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy (rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dn. 08 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego (Dz. U. Nr 2, poz. 14).
1.5 W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na rentę lub emeryturę pracownikowi, któremu do nabycia prawa do nagrody brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od daty rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tą wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.



§ 11.
Odprawa rentowa i emerytalna jest świadczeniem jednorazowym i uzależnionym od stażu pracy. Zgodnie z § 8 ust 1 i rozporządzenia wymienionego w 2 przysługuje w wysokości:
-dwumiesięcznego wynagrodzenia –po 10 latach,
-trzymiesięcznego wynagrodzenia – po 15 latach,
sześciomiesięcznego wynagrodzenia- po 20 latach.

§ 12.
Regulamin wchodzi w życie z dniem 01 kwietnia 2002 r., po podpisaniu przez dyrektora i zaopiniowaniu przez zakładową organizację związkową.



Organizacja związkowa: Dyrektor szkoły:
Związek Nauczycielstwa Polskiego Marianna Pawluk
Ognisko NR 12
przy Szkole Podstawowej
w Drygałach

gosienka31-08-2004 18:14:35   [#06]

Pogodaela

Ja wiem jak to zrobić bo też to muszę robić , mamy taki system wynagradzania od kilku lat , ale uwierz nie wiem jak ci to opisać bo to naprawdę trochę skomplikowane. Chyba , ze do mnie zadzwonisz i ja ci będę tłumaczyła bo inaczej się nie da. Z samego przeczytania regulaminu niewiele zrozumiesz :-)))))))
skryba0431-08-2004 21:00:33   [#07]

dziekuję za zainteresowanie

Dziękuję kochani za zainteresowanie, choć nie do końca mogłam skorzystać z przesłanych materiałow. Regulamin wynagradzania pracowników niepedagogicznych już od dawna funkcjonuje w mojej szkole i został optracowany na bazie cytowanego rozporządzenia. Chodziło mi bardziej o zaszeregowanie punktowe do określonych w tabelach stanowisk Zdaję sobie sprawę,że nie ma tutaj jakiegoś schematu, ale miałam nadzieję na jakąś podpowiedź- jak to robić? Poszperałam trochę i myślę, że sobie poradzę. Pozdrawiam wszystkich i dziekuję.
Renatka31-08-2004 23:19:55   [#08]
do tego rzporządzenia są tabela ze stanowiskiem np. intendent  sprawdzasz wtedy wyksztacenie i w tabeli odszukujesz tam są widełki  u nas liczysz punkty razy 3zł (wartość jednego punktu ustalona uchwałą Rady Miejskiej)pierwszy raz musieliśmy dostosować to do wysokości już posiadanych wynagrodzeń pote już idzie lepiej
skryba0401-09-2004 00:06:11   [#09]
dzięki Renatko ale to nie jest takie proste.Samo dostosowanie punktów do widełek mi nie wystarczy, bo mam w szkole stanowiska łączone np.sekretarka+ kadrowa. Ale jestem już prawie na prostej - już wiem jak się do tego zabrać. Ale jeśli ktoś chciałby podesłać jakiegoś gotowca na wzór to bardzo proszę......

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]