Forum OSKKO - wątek

TEMAT: od jutra "wygaśnięty", czy "niewygaśnięty" kontraktowy ?
strony: [ 1 ]
krystyna30-08-2004 21:04:08   [#01]

Czytam ja sobie, że:

"Nauczyciele kontraktowi nie muszą już ubiegać się o kolejny stopień awansu zawodowego. Jutro utraci moc przepis Karty nauczyciela, stanowiący, że stosunek pracy nauczyciela kontraktowego, który w ciągu 4 lat od dnia zatrudnienia w danej szkole nie uzyskał stopnia nauczyciela mianowanego, wygasa z mocy prawa."

No i pytam, czy mojej nauczycielce kontraktowej, której właśnie jutro umowa wygasa (bo nie zdążyła się mianować, dziecko itp...) to w końcu wygasa (wg starej KN), czy nie wygasa (wg nowej KN) ???

Od 1 IX mam dla niej przygotowaną nową umowę - dawać, czy  nie dawać ???

Gaba30-08-2004 21:10:59   [#02]
nic nie wygasa, bo przepis został odwołany!
Leszek30-08-2004 21:47:02   [#03]

zgadzam się z Gabą... nic jej nie wygasa, właściwie nie zdążyło wygasnąć... niech pracuje spokojnie dalej, jeśli taka Twoja wola...

pozdrawiam

fredi31-08-2004 20:29:14   [#04]
a zapał też nie wygasł ?
krystyna31-08-2004 23:54:19   [#05]

Zapał dziewczynie nie wygasł i mam nadzieję, że nie wygaśnie !

Super anglistka, konkursy, laureaci, wycieczka do Londynu (dla uczniów oczywiście), samodzielne szukanie sponsorów, by najlepsi a jednocześnie nienajbogatsi jechali zupełnie za darmo itp...itd...

 

Za to mnie deczko wygasło i myślę sobie: po co tak się spieszyć z tworzeniem papierów (piękna umowa była już dawno gotowa), skoro w każdej chwili może przyjść NOWE i to stare wygaśnie !

 

A całkiem mnie już dobił mały porządek jaki zrobiłam w służbowych szafkach i szufladach: tyle pięknych papierów, tyle procedur, tyle różnych ankiet, tyle arkuszy zbiorczych, tyle opracowań (zwłaszcza związanych z wprowadzeniem awansu), tyle ważnych w swoim czasie kwitów wylądowało w ogromnym kuble na śmieci !

 

Im to już na pewno wygasło....

 

A ja dzięki Wam dowiedziałam się w ogóle o możliwości wygaśnięcia takiemu niedokończonemu kontraktowemu (był taki wątek) i dzięki Wam nie zastosowałam dzisiaj nieaktualnego JUŻ od 8 godzin (bo rano bym dała !) zapisu staruszki KN !

 

Dziękuję i pozdrawiam

krystyna

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]