Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jeszcze raz o zatrudnieniu
strony: [ 1 ]
kasik30-08-2004 16:20:36   [#01]
    Mam małe pytanko! Czy mogę zatrudnić nauczyciela na okres trzech miesięcy i to nie na zastępstwo? Już wyjaśniam dlaczego. Nauczycielka w trakcie stażu na mianowanego zatrudniona na czas określony(do 31.08.2004) urodziła dziecko. Jest na urlopie macierzyńskim i bardzo chciałaby wrócić do pracy (około grudnia kończy się macierzyński). Nie mogę zatrudnić osoby na zastępstwo, bo umowa z młodą mamą uległa rozwiązaniu. Co proponujecie? Czy można zatrudnić kogoś na trzy miesiące, czy jest jakiś przepis, który mówi o takim zatrudnieniu.Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.
AnJa30-08-2004 16:35:51   [#02]
A dlaczego miała do  30.09. a nie na nieokreslony ( jako KN rzecze:4. Stosunek pracy z nauczycielem kontraktowym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę zawieranej na czas nieokreślony, z zastrzeżeniem ust. 7.,)?

Sytuacja z ust.7. (W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony)?

Bo jak nie , a nauczyciela chcesz u siebie miec to sprostuj bład w zatrudnieniu i po ptokach.

Jak spostujesz - czy legalnie, czy antydatując i podminiając w teczce - to juz od Twojej wrażliwości na lprawo zależy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]