Forum OSKKO - wątek

TEMAT: książki dla nauczycieli
strony: [ 1 ]
beera30-08-2004 10:07:16   [#01]

z jakiego paragrafu je kupujecie?

takie metodyczne.

czy z pomocy dydaktycznych, czy z zakupów pozostałych?

I dlaczego akurat z tego?

Magosia30-08-2004 16:02:39   [#02]

Ja z pomocy

choć mam wątpliwości, ale tak się w gminie przyjęło. Lublin jako miasto- z tego , co wiem, to z pieniędzy na doskonalenie i moim zdaniem słusznie.
U mnie na doskonaleniu prawie nic, bo utrzymujemy powiatowy ośrodek metodyczny, z czym od trzech lat walczę, narazie bez skutku.
Dlaczego z pomocy patrz, co wyżej, poza tym , to służy procesowi  dydaktycznemu. Pozdrawiam :-)
Konto zapomniane30-08-2004 17:24:06   [#03]
Jeżeli są to przewodniki dla n - eli i z czasem się zdezakualizują to z matriałówki, a jeśli to encyklopedie lub książki doskonalące to z pomocy.
gosienka30-08-2004 17:24:57   [#04]

u nas z pomocy  dydaktycznych. W/g księgowości to pasuje. A jak gdzie indziej, bo z tego widać ,że jednak różnie

Ganges30-08-2004 18:49:12   [#05]
A u mnie nie ma mowy nawet o zakupieniu programów, tylko sami z internetu drukujemy WSiP-owskie
beera30-08-2004 19:04:18   [#06]

zdecydowanie stoję

na stanowisku, ze z pomocy jest poprawnie.

Poprzegladalam sobie rózne stanowiska w tej sprawie i już wiem, że jest niejednakowo, a mi bardzo zalezalo by puszczać te książki z pomocy, bo na zakupach bieżących praktycznie nic do wygospodarowania nie mam :-(

No i jestem po rozmowach z księgowościach- mam zeas.

Efekt jest taki, że jednak kupię z pomocy :-)

Co do utrzymywania powiatowych placówek doskonalenia, to moja gmina pozwoliła mi przejąc pieniądze:-) No i dzięki temu mam naprawdę świetne szkolenia " z Polski"- właśnieśmy się wyszkolili na warsztatach stowarzyszenia " Bliżej dziecka"
Gdy wydaję pieniądze sama staram się to zrobić naprawdę celowo, nie podobają mi się te dwugodzinne szkolenia nauczycieli, ktore są im przydatne tylko do awansowych teczek

RomanG30-08-2004 22:15:52   [#07]
Asia, to była ta druga runda o tych programach profilaktycznych?
Magosia30-08-2004 23:28:17   [#08]

Doradztwo powiatowe

Asiu, to moja bolączka. Występowalam z tym jeszcze  na konferencji w Krakowie. I co? - i nic. Bo to ładnie w statystykach i sprawozdaniach wygląda.
Mam ochotę o tym podyskutować, ale narazie nie mam czasu na nowy wątek.
Szykuję się do pracy w Olsztynie - wybrałam wlaśnie doskonalenie. Tak jak Ty myślisz i robisz, to mi się właśnie marzy - gratuluję :-)
beera31-08-2004 08:20:00   [#09]

więc:

Romanie- tak, to była druga tura- świetna:-)
Strasznie nam zależalo,żeby prezesa stowarzyszenia sciągnąć do Olsztyna, by w grupie wychowawczej powiedział kilka słów, niekoniecznie o programie, a raczej o idei.
Niestety, caly zespół jedzie do Anglii - współpracują tam z podobnymi sobie.
 Może Agnieszka Milczarek  pojawi się za to w Miętnem w przyszlym roku- może zrobimy taki panel sponsorowany, ale to jeszcze przyszlośc i do obgadania rzecz...

Małgosiu, nasze myslenie o doskonaleniu jest bardzo podobne. Zresztą wielu z nas- co widać w oskkowskiej relacji z CEODENu.

Czy czytałaś raport NIKu na ten temat? Wiem, że Marek go przestudiował.

Wkeliłam tu na forum też rozważania komisji sejmowej na ten temat, tu link:
http://www.oskko.edu.pl/forum/search.php

Marek Pleśniar31-08-2004 09:44:14   [#10]

Magosiu - zapraszam bardzo do pracy w grupie. Tak się porobiło że ta grupa stanie się zapewne moim zadaniem bojowym.

A mogłabyś przybliżyć (może na priva) kierunek Twojego myślenia o tym doskonaleniu? Choć kilka zdań:-)

To co na razie robilismy w tej sprawie jest w relacji z CODN  oraz takim artykule z DS - z wiosny

Majka31-08-2004 14:11:05   [#11]

Asiu, niezłe ;)

Wkleiłaś link do wyszukiwarki :))))
beera31-08-2004 14:22:00   [#12]

:-))))

Majka- popatrz jakie "nomen-omen"

:-))))

Magosia31-08-2004 21:25:57   [#13]

Marku

-na pewno się odezwę, ale jak uruchomię machinę ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]