Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy dyrektor może nie przedłużyć umowy o pracę, pomimo uzyskania
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane29-08-2004 21:10:56   [#01]
Czy dyrektor może nie przedłużyć umowy o pracę, pomimo uzyskania awansu na nauczyciela kontraktowego? Na złożone przeze mnie w kwietniu podanie o przedłużenie umowy o pracę nie otrzymałam odpowiedzi. W dniu rozmowy kwalifikacyjnej na kontraktowego, pomimo pozytywnej oceny, dyrektor poinformował mnie, że nie może mi w 100% zagwarantować pracy. Na ostateczną odpowiedź miałam czekać do "po 15 sierpnia". 18 sierpnia zapytałam się swojego dyrektora, co z moją pracą i dowiedziałam się że nie ma dla mnie etatu, z powodu likwidacji oddziałów (ale nie tego, w którym pracowałam ja). I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że została zatrudniona nowa osoba (koleżanka dyrektora). Dla mnie problem bo w tym okresie bardzo trudno znaleźć nową pracę. Czy takie postępowanie dyrektora jest zgodne z prawem?
Gaba29-08-2004 21:20:43   [#02]

Tyniu, korzystanie z art. zezwalającego na zwalnianie kontraktowych jest zawieszone czyli bezprawne.

Myślę, że powód musi byc inny - czy jest etat, czy był vacat,  dlaczego miałas umowę czasową, prawdopodobnie niezgodnie z prawem, ale za mało informacji

zgredek29-08-2004 21:25:46   [#03]
gaba - ona była stażystką zatrudnioną na okres jednego roku

tak przynajmniej ja to rozumiem

jeśli tak to dyrektor nie ma obowiązku zatrudniania dalej
Leszek29-08-2004 21:26:25   [#04]

Tynia miała umowę na 1 rok jako stażystka.

Dyrektor może odmówić Ci dalszego zatrudnienia.

Zatrudniając, jak piszesz - swoją  koleżankę, musi tylko pamiętać aby miała właściwe kwalifikacje do pracy, i jeszcze parę spraw określonych w rozdz. 3 KN.

Pozdrawiam

Janusz Pawłowski29-08-2004 21:27:06   [#05]

Jak rozumiem byłas stażystką.
Miałaś więc umowę zawartą na czas określony - na jeden rok.
Umowa wygasła.
Dyrektor nie ma obowiązku przedłużania umowy o pracę nawet w wypadku uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

Przykro mi.

zgredek29-08-2004 21:27:18   [#06]
:-))))))))
zgredek29-08-2004 21:28:20   [#07]
o rany - ten uśmiech to do Leszka i Janusza
Leszek29-08-2004 21:33:01   [#08]

:-))))))))))))

dla Ciebie Bożeno...

pozdrawiam

Konto zapomniane29-08-2004 21:33:55   [#09]

Bardzo dziękuje choć i tak nie poprawi to mojego humoru :(

Bo gdybym o tym wiedziała w maju..... a teraz mam cały rok na szukanie pracy ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]