Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wniosek o staż na mianowanego
strony: [ 1 ]
Angelika229-08-2004 12:27:51   [#01]
 Witam serdecznie. Proszę uprzejmie podzielić się Swoimi wiadomosciami na temat w jaki sposób należy opracować plan pracy rozwoju. Nowe rozporządzenie modyfikuje wymagania. Czy powinnam złożyc wniosek 1 września z planem wg wymagań nowego Rozporządzenia czy starego?
violka29-08-2004 12:35:47   [#02]

a nowe rozporządzenie jest już podpisane?

bo widziałam tylko projekt

Angelika229-08-2004 12:41:30   [#03]
 Chyba nie jest, ale Karta wchodzi 31 VIII, a rozporzadzenie jest aktem do niej i jeden dyr. życzy sobie  po staremu, a drugi po nowemu, bo własciwie nie wiadomo jak.... Ale do egzaminu prawdę mówiąc lepiej mieć uporządkowane już po nowemu ???
zgredek29-08-2004 12:44:02   [#04]
nie może tak być

obowiązuje stare rozporządzenie o awansie

nowe za diabła nie jest w stanie móc obowiązywać od 1 września, bo w nim napisano, że obowiązuje po 14 dniach od opublikowania

składajcie 1 września po staremu i czekajcie co będzie dalej;-)
violka29-08-2004 12:53:21   [#05]

dopóki nie ma nowego, obowiązuje stare rozporządzenie

ja bym pisała po staremu, a jak we wrześniu wejdzie nowe - to trzeba będzie poprawiać - dyrektor odeśle do poprawki, bo nie będzie mógł zatwierdzić planu,który nie spełnia wymagań rozporządzenia

ale o ile pamiętam to wymagania dotyczące okresu stażu nie zmieniły się za bardzo, a może i wcale - więc nie powinno mieć znaczenia przy planie rozowju

zmianie uległy tylko wymagania na kolejny stopień awansu - więc na to jeszcze będzie czas - przecież w trakcie stażu możesz robić więcej niż sobie założyła, możesz go modyfikować

ja opracowałam sobie procedurę monitorowania stażu i tam zawarłam różne wewnętrzne uregulowania związane z przebiegiem stażu - w tym roku bazując na doświadczeniach z zeszłego roku (np. problem kiedy opiekun ma przedstawić projekt oceny) znowelizowłam procedurę (zawarłam też niektóre pomysły z projektu rozporządzenia, bo wydały mi się sensowne)

wrzucam do wymiany plików - zobaczcie sobie

a swoją drogą to nie pierwszy wypadek, że rozporządzenie nie nadąża za ustawą - więc jak zwykle wszystko (i bałagan i gromy od zdezorientowanych n-li) na głowę dyrektora

Angelika229-08-2004 14:58:10   [#06]
A ciekawa jestem - jakby przymierzyć się do pisania po nowemu - gdzie umieścić to, co było w punkcie 3 na temat realizacji zadan ogólnoszkolnych - wszelkie formy współpracy przy układaniu programów szkolnych albo współpracę z samorządem, zespołem przedmiotowym ???
violka29-08-2004 19:53:29   [#07]

układanie programów mozna umieścić w 1) punkcie planu rozwoju

1. Nauczyciel kontraktowy ubiegający się o awans na stopień nauczyciela mianowanego w okresie odbywania stażu powinien w szczególności:

1) uczestniczyć w pracach organów szkoły związanych z realizacją zadań edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych lub innych wynikających ze statutu oraz potrzeb szkoły i środowiska lokalnego,

2) samodzielnie lub przez udział w różnych formach kształcenia ustawicznego pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe,

3) poznawać przepisy dotyczące systemu oświaty, a w przypadku nauczycieli, o których mowa w art. 1 ust. 1 pkt 2 i ust. 1a Karty Nauczyciela - przepisy dotyczące pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich, w zakresie funkcjonowania szkoły

- z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż.

wg mnie trzeba się kierować wymaganiami w pokresie stażu, a dany program może dotyczyć różnych punktów wymagań egzaminacyjnych, np.:

program związany z profilaktyka alkoholową - to będzie pkt 2) umiejętność uwzględniania w swojej pracy potrzeb rozwojowych uczniów, problematyki środowiska lokalnego oraz współczesnych problemów społecznych i cywilizacyjnych, - jesli oczywiście z diagnozy wyszło, że w naszej szkole jest z tym problem albo nasi uczniowie pochodzą w większości z rodzin mających takie problemy

program czytania ze zroumieniem (np. wyszło nam z badań wyników edukacyjnych, z testów OKE, że to leży u naszych uczniów) - to wtedy zaliczymy to w pkcie 1) umiejętność organizacji i doskonalenia własnego warsztatu pracy, dokonywania ewaluacji własnych działań, a także oceniania ich skuteczności i dokonywania stosownych korekt w tych działaniach;

czyli niekoniecznie punkty planu rozwoju muszą być odzwierciedleniem wymagań egzaminacyjnych, bo te wymagania zazębiają się

jeśli wszystko napiszesz na komputerze, wyniki ankiety zrobisz w excelu i wydrukujesz ładne słupki - to masz tu jeszcze dodatkowy punkt 3)umiejętność wykorzystywania w swojej pracy technologii informacyjnej

a jak do tego programu dodasz literaturę z jakiej korzystałaś, rozporządzenia na których sie opierasz (np. podstawa programowa Dz. U. Nr....) to ma też pkt 4) i 5) umiejętność zastosowania wiedzy z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki

ja uważam, że trzeba się trzymać tego co n-l powinien w czasie stażu w szczególności, ale oczywiście na 3 lata stażu to warto plan trochę rozbudować

nie wiem czy łapiesz o co mi chodzi, więc jeśli chcesz wyślę Ci mój plan rozwoju na dyplomowanego (z września 2000 r.)

Stan4629-08-2004 20:39:53   [#08]

Ustawa o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz zmianie niektórych innych ustaw  wchodzi w życie z dniem 31 sierpnia 2004 z wyjątkiem art. 30 ust. 6 oraz art. 30 ust 6a., które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2005 r.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]