Forum OSKKO - wątek

TEMAT: sprawozdanie awansowe
strony: [ 1 ]
Ank29-08-2004 10:21:09   [#01]
W jakiej formie nauczyciele w Waszych placówkach piszą cząstkowe sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego. Czy ktoś ma jakiś pomysł na formę takiego dokumentu - podeślijcie proszę do mnie będę bardzo wdzięczna.
violka29-08-2004 13:18:36   [#02]

ja przeglądam dokumentację (segregator - nie musi być uporządkowany) oraz czytam sprawozdanie i rozmawiam z nauczycielem -dopytuję się o różne rzeczy, on też się pyta czy przedstawia swoje problemy

nie narzucam formy sprawozdania, choć kusiło mnie by dać tabelkę w stylu: zadanie, efekty, sposób dokumentowania, refleksje/uwagi

lepiej jak piszą po swojemu- wtedy widać jak nauczyciel analizuje swoją pracę, na co kładzie nacisk (na odfajkowanie zadania czy na efekty), czy jego działania są nastawinoe na uczniów czy na jego samego

czytałam takie sprawozdanie, które w wiekszej części było peanem na temat osoby nauczyciela,a pożytki dla szkoły gdzieś się ukryły - wyglądało to jak ocena, a nie jak sprawozdanie

opracowałam sobie procedurę monitorowania stażu i tam zawarłam wskazówki dla n-li (wrzuciłam to do wymiany): 

1.      Nauczyciel po każdym semestrze składa dokumentację oraz sprawozdanie z realizacji zadań przewidzianych na dany semestr:

§        za I semestr w ciągu tygodnia po feriach zimowych

§        za II semestr najpóźniej na tydzień przed zakończeniem roku

 

2.      Sprawozdanie powinno zawierać krótki opis realizacji oraz analizę efektów realizowanych zadań pod kątem ich wpływu na podnoszenie jakości pracy szkoły i rozwój warsztatu zawodowego nauczyciela.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]