Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop
strony: [ 1 ]
Anna P28-08-2004 15:24:01   [#01]
Nauczycielka przebywała na L-4 od 1.VII . Mam jej dodać do urlopu macierzyńskiego 6 tygodni. A co z dniami od od 26VI do 1VII czy to był już jej urlop i mam odliczyć jej te 5 dni, czy dodać całe 42 dni.Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie d z i ę k u j ę.
Anna P28-08-2004 17:21:05   [#02]
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy nauczyciel zatrudniony od 1.X mogł  mieć umowę do 25VI, czy powinien mieć  do 31VIII. Nie miał przygotowania  pedagogicznego, robił studia podyplomowe/kwalifikacje/ Przyjety nie na zastępstwo.
panda28-08-2004 18:10:18   [#03]

urlop i umowa

art.66 KN:

"1. W razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego - nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni.",

czyli odliczasz dwa tygodnie ferii i te dni przed zwolnieniem.

Co do umowy: możesz, ale dolicz proporcjonalnie urlop (oczywiście odliczając wykorzystany w ferie). Podstawą zatrudnienia jest KP.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]