Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie emeryta
strony: [ 1 ]
Slaw09-04-2024 14:07:40   [#01]

W lutym koleżanka rozwiązała umowę o procę i przeszła na emeryturę. Zatrudniłem ją ponownie. Ponieważ miała stopień nauczyciela dyplomowanego, a ja wakat na pełen etat zatrudniłem ją przez mianowanie. Dzisiaj jedna z nauczycielek zwróciła mi uwagę, że ten wakat powinienem gdzieś zgłosić i uzyskać zgodę na zatrudnienie emeryta. Nie kojarzę żadnych przepisów, które mnie do tego zobowiązują, ale może coś przeoczyłem, Podpowiedzcie proszę. 

izael09-04-2024 14:28:41   [#02]

nie ma takich przepisów

lokalnie OP wymuszają na dyrektorach takie działania, ale to nie ma żadnego uzasadnienia w prawie

Leszek09-04-2024 15:05:42   [#03]

Karta Nauczyciela art. 10:

18. Dyrektor szkoły prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego informuje kuratora oświaty o wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli.
19. Informacje, o których mowa w ust. 18, kurator oświaty udostępnia na stronie podmiotowej kuratorium oświaty.

pozdrawiam

izael09-04-2024 16:52:42   [#04]

no to poinformował, ale jeśli zgłosi się emeryt, to nie ma przeciwwskazań, by zatrudnić

AnJa09-04-2024 18:21:15   [#05]

Co oczywiste w sytuacji, gdy emeryt zwolnił się wczoraj, dyrektor dzisiaj poinformował KO i dzisiaj zatrudnił emeryta (bez zbędnej zwłoki- dla zabezpieczenie prawidłowego przebiegu procesu kształcenia).

Mam tylko wątpliwość, kiedy o czym miał informować, jeśłi wczoraj o 17 wręczył nauczycielowi świadectwo pracy a dzisiaj o 7.55 go zatrudnił.

Bo wychodzi mi, ze albo złamał prawo oświatowe albo wprowadził organ w błąd.

Jakby nie patrzeć - przesłanki do odwołania ze stanowiska w trakcie roku są. 

Więc chyba nie warto się zbytnio martwić, a zwłaszcza przypominać sobie (i innym o tym). Ale tej nauczycielce, co zwraca uwagę to przyjrzałbym się - czy ona aby nie czyha ;-)

izael09-04-2024 20:29:41   [#06]

odwołania?

może upomnienia

chyba że to recydywa

AnJa09-04-2024 22:21:02   [#07]

Upomnienie to ewentualnie z KP. Ale jesłi ktoś chciałby pojechać z grubej rury z upo - to kto mu zabroni? 

Oczywiście sprawa z gatunku absolutnych pierdół - ot, jest głupawy zapis ustawowy wynikający z pewnego,  historycznego już kontekstu (obawy o miejsca pracy dla nauczycieli z likwidowanych gimnazjów) - ale doświadczenie uczy, ze z każdej pierdoły można , przy odrobinie dobrej woli obu organów, zrobić wielką rzecz;-)

izael10-04-2024 18:09:54   [#08]

się zgadzam, ale do tego nie trzeba naruszać prawa

wystarczy głośniej oddychać albo mieć urodę nie w typie oczekiwanym albo coś podobnego

historia zna przypadki takowe

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]