Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje nauczyciela
strony: [ 1 ]
Sylwia Kaliszewska24-03-2024 21:22:08   [#01]
Nie do końca jestem pewna co do kwalifikacji mojego nauczyciela, proszę o pomoc.
Czy kwalifikacje bezterminowo  jako pedagog specjalny posiada nauczyciel po ukończeniu studiów I stopnia o specjalności resocjalizacja (studia ukończone przed 2019r.).
Czy te same kwalifikacje dają  uprawnienia do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych?
joljol25-03-2024 09:18:26   [#02]

Stanowisko pedagoga specjalnego będzie mogła zajmować osoba, która ukończyła:

  • jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
  • jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego lub drugiego stopnia w zakresie pedagogiki specjalnej oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
  • jednolite studia magisterskie lub studia pierwszego i drugiego stopnia w zakresie pedagogiki oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, a ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie pedagogiki specjalnej albo studia podyplomowe w zakresie pedagogiki specjalnej lub edukacji włączającej.

 

tyle wynika z Twojego postu - jak ma przygotowanie pedagogiczne  - to tak

 

prowadzenie zajęć socjoterapeutycznych powinien posiadać kwalifikacje w tym zakresie, tj. ukończyć formę kształcenia (studia wyższe, studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny) w zakresie socjoterapii.

bb1725-03-2024 17:45:04   [#03]

Proszę o podpowiedź,

mam nauczycielkę, która ma następujące kwalifikacje:

1. pedagogika z zakresu wychowawca placówek oświatowych licencjat

2. pedagogikę magistra

3. podyplomówkę zakres: rewalidacja z uprawnieniami pedagoga specjalnego do nauczania i terapii dzieci z upośledzeniem umysłowym oraz innymi utrudnieniami w rozwoju

4. podyplomówkę zakres: szkoły kontaktów interpersonalnych z uprawnieniami pedagogicznymi w zakresie doradztwa pedagogiczno-psychologicznego 

5. podyplomówkę zakres: socjoterapia

w jakim charakterze mogę ją zatrudnić ? chodzi mi o podpowiedź do jakich konkretnych zajęć w szkole. Bo ogólnie pedagog specjalny to rozumiem, ale jakiego typu zajęcia może prowadzić?

Z góry dziękuję za pomoc

joljol26-03-2024 11:08:12   [#04]
  • rewalidacja z uprawnieniami pedagoga specjalnego do nauczania i terapii dzieci z upośledzeniem umysłowym oraz innymi utrudnieniami w rozwoju - rewalidacja (dla mnie oligofrenopedagog) co inne utrudnienia w rozwoju znaczą to za mało informacji mamy                                                                                                             tu jeszcze pomoc pp w zakresie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych wydaje mi się 

 

 

  • socjoterapia - z pomocy zaj. rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

 

na szybko i bez analizy świadectw - tyle mam pomysłów

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]