Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kiedy KO uchyla decyzje dyr. lub uchwałę RP
strony: [ 1 ]
Małgoś27-08-2004 21:15:58   [#01]

Dzis na konferencji dla dyr.  zadziwiłam się :-) (szczerze i mocno)

Otóz, usłyszałam, że KO uchyla decyzje dyrektora o skreśleniu ucznia z listyb uczniów, gdy m.in. ...RP nie podjęła uchwały o skreśleniu, a jedynie zagłosowała nad skresleniem...

i chyba głupia jestem, bo nie widze różnicy :-(

Dlaczego zagłosowanie nad skreśleniem nie staje się uchwałą ???

fredi27-08-2004 21:53:49   [#02]
bo uchwała ma treśc ( numer, podstawe prawną itd. )
Małgoś27-08-2004 22:02:00   [#03]
Czy to znaczy, że jesli "po łebkach" zapisano w protolole obrad RP, że np "RP wiekszościa głosów skesliła..." zamiast "RO uchwałą z dn... nr... zadecydowała o skresleniu ..." to jest podstawa do uchylenia decyzj dyrektora????? nawet jesli uczeń zdemolował 3 gabinety, pobił pół klasy, ukradł  roczny zaps kredy i opluł ważnego gościa???
Gaba27-08-2004 22:21:47   [#04]
są cechy istotne i nieistotne aktu prawnego. Jest pytanie więc, ktore są niesitotne - numer, od biedy podstawa prawna - ale - obowiam się, że głosowanie nie jest uchwała jest jedynie aktem woli, uchwała jest decyzją jakiegośc organu kolegialnego... obowiam się, ze nie ma przesałenk do tego, że podjęliście uchwałe, tylko uzewnętrzniliście wolę.
Małgoś28-08-2004 09:20:27   [#05]

ale czy to oznacza, że wystarczy miec prawidłowo zapisaną uchwałę, czy oprócz głosowania RP musi wykonac jeszcze jakąs czynność?

PS.Gaba, to nie zdarzył sie u nas - ogolnie na forum omawiano taki przypadek, który miał gdzies tam miejsce (na Dolnym Śląsku)

Antoni Jeżowski28-08-2004 19:43:49   [#06]

ponieważ...

Ponieważ postanowiłem zakończyć dziś pracę i wszedłem - w celach relaksu - na strony forum, zatem... znów do...

Ustalmy jedno: uchwała to akt prawny, a zapis w protokóle to zapis np. o procedurze jego stanowienia. Jak ma wyglądać akt prawny (uchwała, zarządzenie) każdy wi (tydzień temu ćwiczyliśmy to w Tarnowie), a kto nie wi, niechaj sprawdzi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 20 czerwca 2002 r. (DzU nr 100 poz. 908), szczególnie polecam par. od 133 do 141.

art. 39 ust. 2 uoso powiada, że dyrektor szkoły może, w drodze decyzji, skreślić ucznia z listy uczniów. Rola rp jest tam także określona, choć - przyznaję - mało precyzyjnie. Skreślenie następuje na podstawie uchwały rady pedagogicznej - stanowi ustawa. Na podstawie, a nie w drodze uchwały. Co więc powinna rp? W swej uchwale winna jasno stwierdzić, że uczeń naruszył przypadki określone w statucie szkoły lub placówki, i że wykonanie uchwały powierza się dyrektorowi szkoły. A dyrektor, wykonując uchwałę, powinien postąpić jak wyżej...

Uśmiecham się do wszystkich... :)))))))

Małgoś28-08-2004 20:34:39   [#07]

:-)))

Dziekuje bardzo za światło w tunelu ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]